PragoFFest 2015 začíná již tento týden a my opět budeme při tom!

Sponzorované odkazy:

PragoFFest 2015 začíná již tento týden a my opět budeme při tom!

PragoFFest Vás zve i letos na svůj již 6. ročník festivalu popkultury. Jako 2. největší v České republice je napěchovaný programy jak pro fanoušky fantasy, tak i sci-fi žánrů. Potěší i hráče, vášnivé čtenáře, kinematografické nadšence, ale nově i příznivce japonské kultury.

Co na Vás čeká

Už od čtvrtka 29. 1. si budete moci užít herní náplň společně s ostatními programy z jiných sfér. Ani letos nechybí autogramiáda se známými tváři. Připraveny budou i turnaje deskových, karetních, hudebních her a videoher. Fanoušci a odborníci témat a oborů budou pak hostovat odborné, ale i humorné přednášky a pořady. Uvidíte zde divadelní a šermířská představení a ti aktivnější se budou moci zapojit do workshopů tance a bojových umění.

Nejlepší týmy československé scény League of Legends se tu utkají v turnaji série MČR (Mistrovství ČR v počítačových hrách), ale i příležitostní hráči si přijdou na své v herně PC a konzolí. Chybět nebude ani promítání aktuálních trailerů videoher letošního roku. Pro ty s kreativním duchem tu bude hlavním lákadlem Český Craftcon. Milovníci válečných her se mohou pustit do programů WarGameCon a i pro hrdiny tu je RPG koutek. Pro fanoušky stolních her jsou tu pak vyhrazeny až 3 místnosti.

Kdo si hraje nezlobíKdo si hraje nezlobí

Sejde se zde i početná komunita různých literárních i filmových sérií. Rozhodně se tu tedy neztratí fanoušci Harryho Pottera, Game of Thrones, Star Wars, ale ani Star Treku. Kromě různých besed a přednášek si budete moci užít i promítání svých oblíbených děl, či workshop na téma “Chci psát postavu jako je Severus Snape”.

PragoCosplay je pak zbrusu nová soutěž pro všechny, kteří by svůj život (nebo aspoň část) chtěli zasvětit fenoménu kostýmů a chtějí ukázat světu svou zručnost i herecký talent. Vítězové si mohou odnést ocenění poroty nebo diváků.

Máte i vy svůj oblíbený kostým?Máte i vy svůj oblíbený kostým?

Celý program pak můžete nalézt na oficiálních stránkách pořadatelů.

Neotálejte a přijďte!

Jestli stále váháte, zda přijít, tak věřte, že letošní program už nemohl být nabytější díky rozšíření o Advík ZIMA. Pro potěšení hráčů se výrazně zvětšila videoherna a pro velké skupiny je tu pak možnost hromadného nákupu vstupenek. A pokud stále ještě váháte, tak se můžete přijít podívat už ve čtvrtek 29. 1. za symbolických 100,–.

Festival s tradicí už od roku 1997, od roku 2010 připojen k sérii Festivalů fantazie, roste s každým rokem. Letos se očekává až 3 300 návštěvníků a po loňské zkušenosti s vyprodanou sobotou raději moc dlouho neotálejte. Celá akce bude probíhat přes pololetní prázdniny až do neděle 1. 2. Pokud se již nemůžete dočkat, můžete si připomenout minulý ročník PragoFFestu v naší reportáži.

Těšíme se na VásTěšíme se na Vás

Ani letos tam nebudou chybět členové naší redakce, takže určitě neváhejte oslovit redaktory herního magazínu HerniMag.cz. Na viděnou na místě.

Článek PragoFFest 2015 začíná již tento týden a my opět budeme při tom! byl publikován 28. ledna 2015 v 01.00 v rubrice Hračky, Hry, Novinky a Novinky. Autorem článku je Hung Nguyen Viet . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...