Poohlédnutí za Kingdom Come: Deliverance

Sponzorované odkazy:

Poohlédnutí za Kingdom Come: Deliverance

Píše se rok 2011, přesněji 21. července, Daniel Vávra vypouští do světa svého válečného koně, který má nastolit řád a přinést mír hráčovým srdcím – hlavně těm českým. 3 roky uplynuly, nemalé potíže nastaly, hrozilo jim dokonce i ukončení celého projektu, ale oni vytrvali.

Warhorse Studios. Kingdom Come: Deliverance. Tato slova jsou slyšet a vidět v každém zákoutí internetu

Nová krev, která předčí velké značky?Nová krev, která předčí velké značky?

Začátek 15. století, bez příchuti magie, elfů, dokonce se budete muset obejít bez draků a spokojit se s „pouhým“ ořem. Zní vám to zvláštně? Bodejť by ne, vždyť podobně laděných titulů napočítáte i na pařátech Alduina. Jako třešničkou na dortu už zbývá jen fakt, že to vše bude pohánět velice schopný Cry Engine 3. S velkou velkou mocí ale přichází velký rozpočet. Se snem zůstat nezávislí se obrací na hráče přes Kickstarter. Hladina £ 300 000 se zdála velmi rozumná. Na jejich skromnost odpověděla komunita 1 106 371 libra­mi.

Mečem a ohnivou koulí zachráním svět!

Znovu povstanu a to ve velkémZnovu povstanu a to ve velkém

Syn ušmudlaného kováře s pocitem viny, že nedokázal zachránit ty, jež miloval. Áno, to jste vy. Bez draka-šmaka, který by vás tahal z bryndy, bez neutuchající síly předků i bez nesmyslných řečí. S absencí nadpřirozena i pohádkových motivů vás tvůrci vrhnou do surového středověkého světa. Předhodí vás občanské válce a budete si muset vybrat. Budete moct si vybrat. Dialogy budou rozvětvené a obyvatelé po vás budou chtít odpověď v časovém rozmezí, ale dejte pozor co komu říkáte. Budou na to reagovat, stejně jako na zbytek světa. Na desetkrát trestané zlodějíčky si dají větší pozor než na dobrodince v blýštivém brnění.

Simulátor leštění palcátu

Nedílnou částí hry je soubojový systém. Z pohledu vlastních očí se budete ohánět mečem, dýkou, sekerou a dalšími zbraněmi středověkého arzenálu. Dosažením £ 700 000 si komunita vybojovala motion capture. To vše pod vedením specialistů na bojová umění.

Dostupné typy zbraníDostupné typy zbraní

Díky výkonu dnešních strojů budou vypočítávány kolize zbraní. Skrze klávesnici a myš pocítíte každý úder mečem na váš nově koupený štít. Svoje umění můžete předvést nepříteli z vedlejší vesnice nebo se můžete vrhnout na dobývání hradů.

SoubojSouboj

Po úmorných hodinách na bojišti ale zjistíte, že váš „Vostrej Bastard“ už nepřesekne ani létající ovoce. Co teď? Šupem do kovárny, kde si můžete nabrousit, opravit, nebo dokonce vykovat nový meč. Minihrou okořeněný crafting systém můžete očekávat i u vaření, alchemie, nebo dokonce i otevírání (zamčených) zámků.

Minihra – broušení mečeMinihra – broušení meče

Ještě pět minut mami…

V poslední době se často zapomíná na 1 faktor – spánek, ale nejen spaním je člověk živý. Chodit do postele a pravidelně jíst je nutnost. Stejně tak, jako léčit si zranění a nemoci. Ano, narážím na propracovaný RPG systém. Kondice (výdrž, zdraví, hlad, spánek) budou ovlivňovat vaše atributy (síla, rychlost, obratnost, vitalita, charisma) a to se pak projeví na vašich schopnostech. Vylepšit si svoji postavu můžete i pomocí perků. Podstatnou roli přitom hraje i vybavení, kterým zkrášlíte svého hrdinu. Bavit se s ošuntělým šaškem v pytli od brambor jde proti srsti i počítačem řízeným postavám. Čistě z taktického hlediska asi není nejvhodnější vybavit zloděje těžkým řinčejícím brněním. Velkou variabilitu zajišťují 20 (!) slotů a 4 vrstvy vybavení, které můžete mít na sobě.

Concept art – zbrojConcept art – zbroj

Při plnění úkolů, u kterých tvůrci slibují odproštění se systému “zabij tohle, přines tamto”, a prozkoumávání krajiny o rozloze 9 km2 nebudete sami. Společnost vám může dělat pes, nejlepší přítel člověka, nebo „inteligentní“ kůň. Se svou vlastní osobností a sadou schopností vám nejen nebude překážet v boji, ale třeba i pomůže. Budete si moct vybrat mezi 3 typy (ne, horolezecký kůň tam není).

Přijď, království mé

Ne tak zhurta, na tuhle exkurzi do dob dávno minulých si budete muset ještě nějaký ten pátek počkat. První akt vyjde na konci příštího roku pro Windows, Mac, Linux, Xbox One *, PS4 *.

Vypusťte válečné koně!

*data vydání na těchto platformách se můžou lišit

Článek Poohlédnutí za Kingdom Come: Deliverance byl publikován 10. dubna 2014 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Hung Nguyen Viet . Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...