Zaklínač 3: Divoký hon - speciální preview

Tagy:  Witcher, Zaklínač, Dragon Age, Skyrim, RPG, otevřený svět, příběh, RED Engine 4

Sponzorované odkazy:

Zaklínač 3: Divoký hon - speciální preview

Witcher 3: Wild Hunt (preferujete-li anglický název) byl minulý měsíc odhalen časopisu Game Informer a brzy poté prosákly i další informace. Víme tedy, že vědmák dovrší svou trilogii příští rok a kromě PC vyjde i na PS4 a pravděpodobně i na novém Xboxu. A proč vzbudilo jeho oznámení takové pozdvižení?

Geralt vs. Dragonborn?Geralt vs. Dragonborn?

Sen všech hráčů RPG

Witcher 3 má být totiž TÍM RPG, které (skoro) všichni chtějí. Má kombinovat ohromný herní svět o rozloze 20 % větší než Skyrim (a 30krát rozlehlejší než Witcher 2) a přitom se vyhnout hloupým, generickým questům. RPG s otevřenými světy vždy postrádaly skvěle napsané postavy, intenzivní příběh a skutečný odraz vašich činů v herním světě. To vše chce nový Zaklínač změnit a implementovat svojí „duši“ do rozmanitého, ohromného světa temného fantasy, které si jeho fanoušci tolik oblíbili. Připojte k tomu grafiku poháněnou RED Enginem 3 a ŽÁDNÉ loadingy a je velmi těžké podlehnout skepsi. Zveřejněné obrázky sice ještě údajně neodpovídají konečnému obrazu hry, ale i tak se jedná o pěknou podívanou, která se odehrává na ostrovech Skellige a širokém okolí hlavního města hry Novigradu. Překročení celého světa na koni má přitom údajně trvat přes 30 minut reálného času.

Geralt není mág, ale prskavku Igni zvládne.Geralt není mág, ale prskavku Igni zvládne.

Završení příběhu

Zaklínač 3 má dokončit příběh původních dvou her. Geraltovi z Rivie se konečně vrátila paměť a pátrá po své ztracené láce Yennefer. Ta se zatím v minulých hrách neobjevila, ovšem ve třetím díle si to jistě vynahradí. To samé se pravděpodobně bude týkat i Geraltovo odchovankyně Ciri, která společně s Yennefer představují zbylé 2 hlavní postavy románů ze série Zaklínač od Andrzeje Sapkowskiho. Tolik centrální příběh.

Na druhé straně je zde válka s Nilfgaardem, do níž se může hráč zapojit a jež nevyhnutelně ovlivní podobu herního světa a také to, jak se k vám bude kdo chovat. Buďte si přitom jisti, že jako v případě druhého dílu a koneckonců i zmíněných románů nebudete volit čistě mezi dobrem a zlem. Postavy zaklínačského univerza nejsou Jediové a Sithové, nebo andělé a čerti. Očekávejte těžká rozhodnutí.

Konečně třetí rovina příběhu se bude zaměřovat na zaklínačské řemeslo – lov nestvůr a plnění menších questů za odměnu – tou mají být např. alchymistické ingredience a mutace.

Připravte se na ohromný herní svět.Připravte se na ohromný herní svět.

Souboje a vývoj postavy

Během vývoje postavy si budete moci vylepšovat podobně jako v druhém dílu 3 stromy dovedností – alchymistický, magický i šermířský. Boj na koni potvrzen nebyl (jeho implementace není snadná a tým ji testuje), ale jistě budete světem moci cestovat jak na koni, tak na lodi.

Velmi vylepšeny byly i souboje a Geraltovy animace – nyní jich má 96 (oproti 20 z dvojky). Pryč je podivné válení kotrmelců kolem nepřítele a quick time eventy, vše má vypadat mnohem přirozeněji díky různým otočkám a úskokům. Všechny typy útoků mají přitom trvat stejně dlouho. Sice se dočkáme i souboje s bossy (kolegům byl ukázán souboj s ledovým obrem), ovšem zapomeňte na skriptovaná pekla typu souboje s obřím kayranem z druhého dílu. Nepřátelé mají mít značně vylepšenou AI.

Cestovat budete i lodí.Cestovat budete i lodí.

Ohromná herní doba

Zaklínač se má navíc pyšnit opravdu dlouhou herní dobou – příběh samotný má zabrat 50 hodin, dalších 50 různé sidequesty. O multiplayeru zatím řeč nebyla, ovšem náznaky tu dříve byly. Geralt zůstane Geraltem – zaklínačem, tzn. nečekejte možnost opětovného hraní za elfa či ženu, avšak bude jistě zajímavé sledovat, jak rozdílný svět může po vašem dobrodružství být.

Rukavice je tedy hozena a my jsme opravdu zvědaví, s čím přijde další Elder Scrolls (ještě dříve ale Fallout 4) a především Dragon Age 3: Inquisition, který má podobné ambice jako Zaklínač. O svých konkurentech se přitom polští vývojáři (hodlající pokračovat ve své strategii zdarma vydávaných DLC) vyjadřují s velkým respektem.

Koupit PC hru Zaklínač: Rozšířená edice na xzone.cz
Koupit PC hru Zaklínač 2: Vrahové králů – Rozšířená edice na xzone.cz
Předobjednat PC hru Zaklínač 3: Divoký hon na xzone.cz

Článek Zaklínač 3: Divoký hon - speciální preview byl publikován 16. dubna 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...