Zaklínač

Tagy:  Zaklínač hra, Zaklínač demo

Sponzorované odkazy:

Zaklínač

Pokud máte rádi fantasy literaturu, určitě jste alespoň slyšeli jméno Andrzej Sapkowski. Tento skvělý polský spisovatel vdech život jednomu z nejslavnějších hrinů fantasy světa. Tím hrdinou je Geralt a je to Zaklínač. Na motivy této úžasné ságy připravují tvůrci ze studia Red Studio patřící v našich končinách známé distribuční firmě CD Projekt. Na co se můžeme těšit a má cenu začít brousit meč?

Zaklínač-grafika bude skvěláZaklínač-grafika bude skvělá

Jsem zaklínač a co má být?

Zní to jako klišé, ale v této hře si můžeme být jisti, že příběh bude opravdu hutný, temný, napínavý a jednoduše skvělý. Zásluhu na tom má samotný Andrzej Sapkowski, který se na hře a hlavně na příběhu osobně podílí. Samotný příběh začíná pár let po skončení událostí sepsaných v posledním díle knižní ságy jenže nic nezůstane růžové… Věstkyně Ithilinne předpoví hrozivou zkázu, která má postihnout obyvatele země. Do toho se připletou nájemní žoldnéři, tajemné frakce v čele s Řádem planoucí růže a můžeme si být jisti, že půjde o něco víc než o obyčejnou vatu nahrazující příběh… A že nevíte kdo je to vlastně zaklínač? Velmi zjednodušeně jde o mutanta… Díky různým elixírům, substancím a jiným chemickým udělátkům se z původně normálního chlapce stává „monstrum“, které je ovšem vychováno pro ochranu prostého lidu před hrozbami a různými příšerami.

Zaklínač-Ani sex nebude problém ve hře provozovatZaklínač-Ani sex nebude problém ve hře provozovat
*

A meč opíše smrtící oblouk…

Geralt se spoléhá na dvojici poctivých kusů železa. Konkrétně jde o železný a stříbrný meč (každý na jiný typ nepřátel) se kterými se dokáže jaksepatří ohánět. Zásluhu na tom má motion capture technologie díky níž jsou pohyby opravdu realistické a lahodící oku. Můžeme se těšit na 3 typy boje – útočná, kombinovaná a čistě obranná. Veškeré údery se dají řetězit do super silných combo úderů a působit v řadách nepřátel mnohem větší škody. Občas je ale nutné použít i špetku magie, kterou si Geralt osvojuje pomocí různých lektvarů. Boje tedy budou opravdu famózní pokud vše dopadne jak má…

Zaklínač-Souboje budou brutální a syrovéZaklínač-Souboje budou brutální a syrové

Zdánlivě zastaralý engine

Zaklínače pohání 2 roky starý Aurora engine známý ze hry Neverwinter Nights. Ale nebojte, engine je mohutně upravený přesně na míru současných potřeb hráčů a z okolních screenshotů to je poznat. Samozřejmostí je také interaktivní herní prostředí s kompletní fyzikou všech objektů poháněnou licencovaným Karma enginem. Střídání dne a noci a celodenní koloběh života NPC obyvatel světa je také samozřejmost.

Zlo bude poraženo

Zaklínač má nakročeno k titulu nejlepšího RPG roku a pokud všechno dopadne dobře, bude to hra na kterou nejeden hráč bude s láskou vzpomínat… Třeba se dočkáme i slíbené redefinice RPG her jako celku… Každopádně Geralta nespouštějte z očí…

Zaklínač (The Witcher) video trailer:


Zaklínač demo download:
Zaklínač demo

Koupit Zaklínač: Rozšířená Edice za 699,–Kč

Článek Zaklínač byl publikován 6. října 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (322).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...