Ski Region Simulator 2012 – Chopte se řízení zimního areálu!

Tagy:  simulator, simulátor, sníh, skútr, skůtr, zima, zimní areál, rolba, fréza

Sponzorované odkazy:

Ski Region Simulator 2012 – Chopte se řízení zimního areálu!

Simulovat se dá opravdu ledacos, ale přemýšleli jste někdy nad správou zimních sportovních areálů? Taková správa obnáší mnoho důležitých úkolů. Od kontroly stavu vozovek přes údržbu sjezdovek až třeba po zajišťování bezpečnosti v těchto areálech. Čeká vás hromada práce, ale je tak zábavná, jak může na první pohled vypadat?

Ráno sednu, večer skončím …

Představte si denní režim běžného traktoristy. Ráno v šest sedne za volant traktoru a zorá předurčená pole. Po šichtě má čas chvíli usednout do místní putiky a potom brzo zalehnout do postele, aby byl připraven na další náročný den. Tak na této podstatě je založen i Ski Region Simulator 2012, který vás bez ostychu vrhne do firmy obstarávající veškeré nezbytnosti v pravém zimním sportovním areálu.

Život frézaře je velmi složitá věc!Život frézaře je velmi složitá věc!

Pravdou je, že se tvůrci snažili dosadit do hry co možná největší množství různých pracovních úkonů. Chvíli tedy budete jezdit rolbou a opravovat sjezdovky, jindy budete rozmisťovat sněžná děla. Jindy pro změnu frézovat silnici a nebo jen tak jezdit na sněžném skútru a hlídat, zda-li je vše okolo v naprostém pořádku. Ve výčtu bych mohl zcela jistě pokračovat, ale nemá to příliš cenu. Pracovní náplně je až až, ale nějaká smysluplnější propojenost? V žádném případě.

Dělá je třeba pořádně rozmístit.Dělá je třeba pořádně rozmístit.

Kde jsem jen nechal to auto!

Ke každému úkonu potřebujete většinou speciální dopravní prostředek, eventuálně doplněk. Zajezdíte si tedy ve výše zmíněné rolbě, na sněžném skútru, v celé řadě traktorů a bagrů a v neposlední řadě také v různých náklaďácích a podobných vehiklech, dokonce i v lanovce. Pochválit musím interiéry, neboť ať už sednete do bagru či do kabiny náklaďáku, stále se můžete přepnout do kabiny a prožívat atmosféru této hry.

Nakupujeme nové nařádí!Nakupujeme nové nařádí!

Když už jsme u těch vozidel, zastavme se ještě u jízdních vlastností. Zde přichází na řadu další nepříliš příjemná věc. Veškeré stroje mají zvláštní jízdní model, který je velmi citlivý, což není příliš příjemné. Zrovna jízdní model by neměl vymetat ani jeden z extrémů. Ovládání by tedy mělo být přesně ve středu. Ani moc citlivé, ani moc hrubé.

Ve hře existuje relativně přehledná mapa. Jediná věc, kterou na ní nenajdete, jsou vaše vozidla. Jakmile zaparkujete vaše vozidlo na místo, jež později zapomenete, máte dvě možnosti. První možností je vzít třeba skútr a podívat se po něm, tou druhou možností je koupit jiný kousek.

Kde je ten žíznivý lyžař, který chtěl rum?Kde je ten žíznivý lyžař, který chtěl rum?

Celý areál je můj!

Vývojáři se snažili ještě více rozvést možnosti hry, a tak jste nejenom pilným pracovníkem firmy, ale také jejím majitelem, který má ve svém portfoliu činností úplně všechno. Můžete tedy kupovat různé budovy v areálu a dělat z nich hotely, občerstvení a další podobné objekty. Ekonomická stránka je řešena prostými tabulkami, což nepřináší nic zajímavého.

Při správě vašeho areálu můžete plnit zadávané úkoly nebo jen tak spravovat celý areál. Zadávané úkoly vnáší do hry alespoň trochu smyslu, a tak můžete odvážet zraněné lyžaře, spravovat různé úseky silnic či převážet materiál na požadované místo. Za všechny tyto činnosti samozřejmě dostanete odměnu. K jejich plnění však potřebujete mít nakoupenou techniku s případným nástavcem.

Správa areálu v tomto podání …

Správa areálu v tomto podání prostě není zase taková zábava, jak se na první pohled zdálo. Hra bohužel hýří různými nedodělky, což vcelku sráží už tak velmi nejistou hratelnost. Ani jízdní a fyzikální model není žádná výhra. Jako celek to jednoduše nefunguje. Pro vydělávání a další úpravu areálu hra nenabízí žádnou motivaci, což boří jakoukoli atmosféru. Jedinou pěknou vlastností hry je přijatelné množství licencované techniky.

Jak zní verdikt? Jednoduše. Máte-li hromadu času a abstinenční příznaky ze zimní dovolené například v letních obdobích, můžete hru zkusit. Ale jinak vás to s velkou pravděpodobností neosloví ani nechytí. Verdiktem tedy je pouhá čtvrtina ze sta.

Moje hodnocení:  25 %

Výhody:

  • Mnoho vozidel

Nevýhody:

  • Mnoho nedodělků
  • Jízdní model
  • Nefunguje jako celek
  • Po chvíli přestane bavit

Koupit Ski Region Simulator 2012 na xzone.cz

Článek Ski Region Simulator 2012 – Chopte se řízení zimního areálu! byl publikován 2. března 2012 v 08.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...