Bee Simulator – prožijte život včel

Tagy:  hra, recenze, videohra, playstation, xbox, pc, Bigben, Comgad, včela, bee

Sponzorované odkazy:

Bee Simulator – prožijte život včel

Včela je někdy velice podceňovaný hmyz, ale její role v koloběhu života je velmi důležitá, a to se nám snaží představit hra Bee Simulator. Původně se hra měla jmenovat Be a Bee, ale nakonec se název změnil na trošku prozíravější název. Přeci jen všemožné simulátory mají již slušnou základnu fanoušků a úspěch slavili i simulátory kozy, nebo chlebu, tak proč ne včely.

Život včelkyŽivot včelky

Učení a zábava

Za tímto titulem stojí Varšavské studio pod hlavičkou vydavatelství Bigben Interactive, které má prsty v několika zajímavých hrách. Hra není určena čistě jen pro zábavu, ale i edukaci hráčů a jejich ratolestí, aby se nahlíželo na včely, jak si zaslouží. Krok správným směrem je i možnost hrát hru ve dvou hráčích na jedné konzoli, jelikož tak můžete celou hru hrát s vašimi dětmi. Kromě života včel si můžou prohlédnout nejrůznější zvířata, a to jak domácí v podobě prasat, jelenů, koz, slepic, tak i exotických jako jsou nosorožci, hroši, zebry a mnoho dalších zvířat.

Zvířátek k nalezení je opravdu hodněZvířátek k nalezení je opravdu hodně

Život včely

Hra obsahuje příběhový režim, ten vás ze začátku učí základnímu ovládání včely, které je hodně citlivé, ale dobře navržené. Během chvilky dostanete svoji včelku do rukou a nic vám nebrání v práci pro úl a průzkumu Central Parku v New Yorku. Sice má každá včelka v úlu svoji úlohu a jako novorozená včelka dostanete od královny úlohu sběrače pylu, ale tím, že je úl v ohrožení lidí, tak se postupně dostanete i k další práci a kromě sběru a průzkumu dojde i na závodění, tanec, nebo souboje.

Příběh je velice krátký, a i když budete plnit všechny výzvy a vedlejší úkoly tak máte za nějaké čtyři až pět hodin dohráno. Pak můžete hrát buď sami nebo v kooperaci volný režim a opět se pouštět do objevování, sběru, boje a všech již zmíněných činností.

Hlavně nautečHlavně nauteč

Bacha na vosy

Jednotlivé činnosti ze začátku sice baví, ale časem je z toho rutina, takže nečekejte, že se u hry budete bavit desítky hodin, ale vaše ratolesti mohou. První činností, u které strávíte nejvíce času je objevování, které je zábavné do doby, než prozkoumáte celý Central Park, objevíte všechny živočichy žijící v zoo a všechny její dominanty. Pak je tu samotný sběr pylu, každá rostlinka má jiný počet pylu a jinou vzácnost. Naše včelka disponuje speciálním pohledem z první osoby, a v tomto pohledu se rostliny zobrazují jinou barvou dle vzácnosti.

Naše včelka se jen tak nedáNaše včelka se jen tak nedá

Pak jsou tu zmíněné souboje, vosy, včely z jiných úlů mohu být nepřátelské, souboje probíhají minihrou, ve které blokujete útoky nepřítele a sami útočíte a vždy je potřeba odhadnout směr útoku či blokace. Souboje jsou vyřešené dobře a na lehkou obtížnost je zvládnou i ti nejmenší hráči. Včelí tanec je podobný, stačí napodobovat směr druhé včely, a tak od ní získat potřebné informace. Závodění je trošku horší, jelikož musíte dohonit druhou včelu a kvůli citlivému ovládání a občasným chybám hry je tahle část pěkný oříšek a kolikrát jsem musel tuto činnost opakovat a měl jsem chuť celou hru vypnout.

Verdikt

Bee Simulator je rozhodně zajímavým titulem, herní svět nabízí hodně k prozkoumávání a sběr pylu je podobně uklidňující jako ve hře Flowers. Pro děti je hra i velice naučná a zábavná. V době recenzování hra ještě nedisponovala českou lokalizací, ale společnost Comgad, která má na starost distribuci v české republice přislíbila češtinu v nejbližší možné době, což beru vždy jako velkou přidanou hodnotu, hlavně ve hře mířenou pro mladší hráče, nebo rodinnou zábavu. Hra nabízí to, co se od ní očekávalo a drobné chyby se snad časem opraví.

Hodnocení redakce:  75 %

Výhody:

  • Slušné vyprávění příběhu v podobě malovaných cut-scén
  • Zábavná hratelnost
  • Pěkné prostředí
  • Naučná stránka hry

Nevýhody:

  • Krátká herní doba
  • Drobné chyby zapříčiňujíc opakování závodů
  • Brzký příchod stereotypu

Článek Bee Simulator – prožijte život včel byl publikován 25. listopadu 2019 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...