Trainz Railroad Simulator 2006

Tagy:  Trainz Railroaad Simulator 2007, vlaky, Trainz

Sponzorované odkazy:

Trainz Railroad Simulator 2006

Měli jste jako malé děti rádi vláčky a lákalo vás být strojvůdcem? Neopustila vás tato mánie ani v dospělosti? Mně tedy vláčky neučarovaly a svůj díl viny na tom nesou i České dráhy s nekřesťanskými cenami, zpožděními a zastaralostí… Mimochodem, kdy u nás bude jezdit rychlovlak TGV??? Asi nikdy, ale máme hru, která nám to všechno alespoň virtuálně vynahradí – Trainz Railroaad Simulator 2006. Slogan Českých drah: „Auta stojí, vlaky jedou“, v něm na rozdíl od skutečnosti platí (teda většinou)…

Byl jednou jeden mašinfíra

Her ve kterých se staráte o železnici moc není a teprve studio Auran se chopilo šance a vytvořilo sérii Trainz Railroaad Simulator (zkráceně TRS). TRS 2006 se skládá ze 4 módů: Strojvůdce, Editor, Trainz Exchange a Moje sbírka.

Pro začátečníky a ty hráče, kteří chtějí rozjet kariéru je tu právě mód Strojvůdce. Obsahuje 15 velkým map s více než 50 misemi. Začátek každé mise bývá velmi podobný a je nutné vybrat správnou vlakovou soupravu, naložit vagóny správným materiálem, počítat s časovým limitem do kdy má být zboží doručeno a hlavně jestli chcete vlak následně řídit jako zkušený strojvůdce nebo využít zjednodušeného režimu. Na cestě ovšem čekají i různé nástrahy ve formě posunování vagónů, výhýbek, couvání, atd. Naštěstí neustále jen nejezdíte s nákladními vlaky, ale přesedláte i na mašiny, jež jsou nám bližší. Ano, cestující budete dopravovat z bodu A přes bod B, C, D až do bodu E. To vše s časovým limitem, dodržováním rychlostních limitů, houkáním před zastávkami a přejezdy, atd… Prostě komplexní simulace se vším všudy. Jelikož opravdu nejsem žádný expert přes železnici, tak vám nenabídnu výčet souprav. Ale co jsem poznal i já, tak je například TGV, Maglev, americké klasiky, atd.

Druhou nejpoužívanější položkou je integrovaný editor. Je natolik komplexní, že v něm můžete vytvořit v podstatě cokoliv od vagónku až po kompletní uživatelskou kampaň. A že toho herní komunita náležitě využívá a nejpovedenější výtvory jsou dokonce lepší než originální prvky! Pro fandy české železnice a patrioty je k dispozici ohromné množství českých mašinek a různých udělátek české provenience. Osobně mi ale editor nijak k srdci nepřirost a nejde o žádnou 10 minutovou žáležitost.k pocho­pení. Je to dřina, ale výsledky stojí za to.

Celkově je hratelnost na velmi vysoké úrovni a díky výběru mezi simulací a arkádou si zajezdí opravdu každý. Doporučuji se ale hned od začátku učit řízení v simulačním módu, kdy je třeba zvládnout několik desítek různých hejblátek, ale ten pocit, že řídíte vlak je parádní. Grafika ovšem nijak neoslní a přitom její náročnost na hardware není úplně nejnižší. Zlepšení nastane při použití modelů a tratí vytvořených komunitou, které mají mnohdy kvalitnější textury i design. Zvuky jsou naopak skvělé a dle mého i velmi autentické.

TRS 2006 je počinem především pro úzkou skupinu fandů železnice, ale i sváteční hráče může zaujmout i díky dobré české lokalizaci. Jelikož Auran nemá na tomto poli žádnou konkurenci není jiné volby. Naštěstí jde o hru nadprůměrnou a nebýt několika bugů a neoptimalizované grafiky šlo by o pecku ve svém žánru.

Hodnocení hry: 74%

Trainz Railroaad Simulator 2006 video trailer:

Trainz Railroaad Simulator 2006 download demo zde:
Trainz Railroaad Simulator 2006 demo download

Koupit Trainz Railroad Simulator 2006 za 199,–Kč

Článek Trainz Railroad Simulator 2006 byl publikován 7. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...