Xzone.cz – Pohodlný nákup her

Tagy:  Xzone, Xzone.cz, e-shop, eshop, shop, hry, konzole, nákup, obchod, dárek, on-line nákup, web, server, koupit hru, herní web, předobjednávka, předprodej

Sponzorované odkazy:

Xzone.cz – Pohodlný nákup her

Herních e-shopů je na českém trhu poměrně mnoho a každý z nich má své specifické vlastnosti, které často velmi přispívají k pohodlí on-line nákupů. Dnešní článek se tedy bude věnovat jednomu z největších tuzemských e-shopů – Xzone. Ukážeme si například výhody registrace a něco si povíme i o uživatelském rozhraní.

Široký sortiment

Základem každého pořádného herního e-shopu je bezpochyby nabízený sortiment, který je v případě Xzone opravdu široký. Vedle žhavých novinek a předobjednávek jsou k dispozici i různé klasiky. Pro přehlednost jsou jednotlivé tituly rozřazeny podle platformy a také podle žánru. V případě platforem můžete vybírat mezi PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation Portable, Nintendo Wii a samozřejmě také PC.

Pod těmito skupiny se nacházejí ještě podskupiny rozřazující hry podle žánru a také podle české lokalizace. Zmínit se musím i o speciálních skupinách, mezi které spadají například Kolekce klasiky, Platinové edice, Top Seller, eXtra Klasika a další. Ty totiž obsahují různé tituly za zvýhodněné ceny, speciální balíčky a také hry, které se nějakým způsobem staly klasikou.

Xzone nabízí více podobných speciálních edicíXzone nabízí více podobných speciálních edicí

Za zmínku stojí také také skupina Slevy a Novinky. První jmenovaná obsahuje, jak již název napovídá, souhrn současně nabízených slev napříč všemi platformami.

Seznam slevSeznam slev

Naproti tomu Novinky obsahují právě vydané hry, které lze dodatečně rozřadit podle platformy. V Novinkách je u každé hry zobrazeno datum vydání a krátký popis spolu s odkazem na plnohodnotnou kartu. Ke kartám her se ještě dostaneme později.

Aktuální novinkyAktuální novinky

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní jsme částečně již nakousli v předchozí části, nicméně nyní se podíváme přímo na uživatelské rozhraní Xzone. Titulní strana obsahuje důležité informace o speciálních akcích, předobjednávkách a novinkách. V nižší části lze vidět TOP 10 nejprodáva­nějších titulů. Nejvyhledávanější hry jsou pro změnu zobrazeny ve svislé nabídce umístěné vpravo.

Uživatelské rozhraní – titulní stranaUživatelské rozhraní – titulní strana

V horní části je graficky zpracovaný výběr platformy, nicméně zvolit platformu můžete i v menu umístěném při levém okraji. Zde naleznete i různé informace o záruce, dopravě či reklamaci.

Karta hry – důležité informaceKarta hry – důležité informace

Velmi pěkně zpracované jsou i jednotlivé karty her, které obsahují vše potřebné. Vedle náhledu obalu hry, naleznete datum vydání, cenu, lokalizaci a samozřejmě také dostupnost. Dostupnost vás informuje nejenom o přítomnosti hry v centrálním skladě, ale také o přítomnosti hry v jednotlivých kamenných prodejnách. Pokud je hra dostupná ihned v kamenném obchodě, nemusíte ji nijak zamlouvat, protože na vás čeká v obchodě.

Pod tímto výčtem informací se nachází krátká recenze prodávané hry a také odkaz na diskuzi a uživatelské hodnocení. Můžete se také o své zážitky a pocity ze hry podělit s ostatními právě prostřednictvím uživatelského hodnocení, do něhož lze vkládat klady a zápory, procentuální hodnocení a také jakýsi souhrn.

Vložení uživatelského hodnoceníVložení uživatelského hodnocení

Nakupujeme pohodlně

K nákupu na Xzone je potřeba registrace, v ní stačí vyplnit login, heslo a e-mail. Registrace se provede při prvním nákupu a později vám zpřístupňuje leckteré nadstandardní možnosti.

Indikace přihlášení a uživatelské menuIndikace přihlášení a uživatelské menu

Můžete například sledovat stav všech vašich objednávek a nebo třeba sbírat speciální kredity. Ty mají stejnou cenu jako reálné peníze a při každém nákupu se vám připočte určité množství kreditů, konkrétně 4% z celkové ceny nákupu. Jakmile nasbíráte více kreditů, můžete je využít například jako slevu.

Zadávání konfigruace vašeho PCZadávání konfigruace vašeho PC

Užitečným nástrojem je porovnání konfigurace počítače. Můžete si tedy snadno zkontrolovat, zda-li kýžená hra poběží na vašem počítači. V kartě hry se informace hardwarové náročnosti nachází úplně vespod. Porovnávání konfigurací je vynikající nápad, nicméně ve výběru chybí aktuálnější typy grafických karet a chtělo by na tomto systému více zapracovat. Například velikost frekvence procesoru není v dnešní době až tak důležitou informací, což může některé méně znalé hráče nepříjemně zaskočit.

Porovnávání konfigurace počítačePorovnávání konfigurace počítače

Při registraci také můžete povolit zasílání aktuálních informací z Xzone. Každý měsíc vám potom chodí e-maily obsahující informace o nových hrách, limitovaných edicích a slevách. Další výhodou registrace je možnost stahovat různé patche, rozšíření a dodatečné lokalizace k zakoupeným hrám.

Dostupné aktualizace pro zakoupené hryDostupné aktualizace pro zakoupené hry

Závěrem

Xzone je bezpochyby kvalitní herní e-shop s menší mouchami. Kladně hodnotím široký sortiment, v němž si opravdu vybere každý. Uživatelské rozhraní je velmi přehledné, stejně jako karty her, které obsahují všechny potřebné informace včetně diskuse. Jedinou mouchou je porovnávání konfigurace počítače. Myšlenka výborná, ale provedení není ideální. Brzy se to ale může změnit. Vedle her nabízí Xzone také herní hardware.

Z vlastních zkušeností mohu Xzone doporučit, nikdy jsem neměl žádný problém s nákupem.

Výhody:

  • Široký sortiment
  • Uživatelské rozhraní
  • Registrace má smysl
  • Karty her s dostatkem informací

Nevýhody:

  • Porovnávání konfigurace počítače

E-shop Xzone můžete navštívit zde

Článek Xzone.cz – Pohodlný nákup her byl publikován 19. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...