Steam - Spojka hráčů

Tagy:  Steam, funkce steamu, steam online obchod, obchody, hry, herní weby, komunita, hráč, demoverze, koupit hru, zakoupení her, online obchod

Sponzorované odkazy:

Steam - Spojka hráčů

I přes obrovskou slávu multifunkčního prográmku Steam od společnosti Valve Corporation se dnes objevuje spousta lidí, kteří vůbec netuší k čemu že tato aplikace slouží. Pro ně, ale i pro ostatní, kteří se chtějí pořádně zorientovat si nyní popíšeme základní funkce. Steam je zjednodušeně řečeno program s mnoha možnostmi, který si každý může stáhnout na oficiální adrese. Po snadné instalaci se vám otevře jakýsi prohlížeč s několika zákožkami, ve kterých si najdete přesně co potřebujete.

Steam 1Steam 1

Online obchod na dlani

Mezi hlavní úkoly steamu patří prodej počítačových her, které si prohlížíte v přehledném prohlížeči. Hry jsou roztříděny podle žánru, u každé jsou trailery v malém i vysokém rozlišení, screenshoty a samozřejmě popis. Ten je ale bohužel zatím pouze v angličtině i přes existující českou verzi steamu. Tady máte možnost zakoupit si jakoukoliv hru často dříve, než dorazí na český trh. Navíc jsou zde nemalé slevy za předprodej, nebo při koupi kolekcí her. Vše se platí zase přes tuto aplikaci, přesněji tedy přes kreditní kartu. Pokud si stále nejste jistí, zda se vám určitá hra líbí, naleznete zde i několik demoverzí. V některých případech steam budete dokonce potřebovat. Pokud si zakoupíte hru, která potřebuje aktivaci přes steam, nezbývá vám nic jiného, než jí aktivovat. V opačném případě vám nebude fungovat. Her, které používají tuto protipirátskou ochranu stále přibývá.

Steam 2Steam 2

S přáteli v PC hrách

Druhou velmi důležitou součástí steamu je spojování hráčů. Každý dostane jakési své zázemí, svůj profil. Po té si může přidávat přátele, zvát je do online her, psát si s nimi, vytvářet s nimi různé skupiny a mnoho dalšího! Přes steam se snadno připojíte na server nebo ho sami vytvoříte, pozvete přátele a můžete začít.

Správce

Pokud chcete mít přehled o svých nainstalovaných hrách, můžete je propojit se steamem a následně je přes něj spouštět. Spousta her od steamu se zde zařadí sama, ostatní snadno přidáte pomocí cesty k zástupci. Stažené média a demoverze ze steamu se zde také zobrazí a tak budete mít vše pohromadě.

Steam 3Steam 3

Hodnocení

Steam je velmi propracovaná aplikace se spoustou funkcí. Svým prodejem vydělává spousty peněz a tak je znát jeho důležitost. Nepostradatelný je také při aktivaci některých her, či při komunikaci hráčů. Pokud jste jedním z nadšenců online her, bez tohoto programu se jen s těží obejdete.

Výhody:

  • Informace ke hrám
  • Obchod
  • Demoverze
  • Přehlednost, rychlost

Nevýhody:

  • Nutná aktivace u některých her
  • Výhodnější spíše pro rychlé internetové připojení

Článek Steam - Spojka hráčů byl publikován 16. prosince 2009 v 06.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...