Dead Island: Svět zombie se vrátil!

Tagy:  Dead Island, zombie, zombíci

Sponzorované odkazy:

Dead Island: Svět zombie se vrátil!

Po velkém “boomu”, kdy se ve světě objevily hry, filmy s tématikou zombie se tato tématika bohužel vytrácí. Vyjímkou je filmové zpracování Residentu Evil či seriál Walking Dead. Co se týče her, tak se jedná spíše o “0” procenta vydavatelství, která do světa vpouštějí hry s takovou tématikou. V dnešním článku si ale I přesto vše představíme zombie hru s názvem Dead Island.

Celá hra se odehrává na tropickém ostrově na kterém by chtěl strávit dovolenou snad každý člověk na Zemi, teda pokud by nevěděl co ho na ostrově čeká. Hru začínáte jako jeden z mnoha přeživších, kteří se nalézají na ostrově – bohužel se zde nalézají také zombie. Hlavní náplní hry je samozřejmě z ostrova uniknout a s sebou vzít co nejvíce přeživších, kteří jsou na ostrově s Vámi.

Jak už bývá zvykem, tak vše není jednoduché jak si myslíme. Dřívě než budete moci opustit ostrov, tak musíte splnit řadu úkolů, které si pro Vás vývojáři vymysleli. Opravdu zajímavé úkoly na ostrově. Po cestách budete potkávat přeživší, kteří se k Vám budou připojovat, ale také zombie, které se Vás budou snažit zabít. Pokud se nepovede zabít Vás, tak zabijí, přesněji přemění Vaše přátele. Po pár splněných úkolech se naučíte vyrábět primitivní zbraně na svou obranu. Dead Island se odlišuje od všech zombie her tím, že na ostrově si můžete zajít opravdu “kde chcete”. V průběhu hraní to opravdu vypadá jako všemi známé Saychely, které jsou pro každého rájem, ale opak je pravdou. Dead Island je opravdu ostrov, kde krev cítíte na sto honů. Z počátku Vás může překvapit malý počet zombie, ale po chvíli se na Vás vyvali horda mrtvých a mate co dělat aby ste je umlátili do mrtva. Do mrtva? Dvakrát zemřít? To jde?

Určitě každý z Vás si v průběhu hry řekl zda hraje RPG či takovou menší akční střílečku z třetí osoby. Abych Vám to ujasnil, tak se jedná spíše o RPG hru, takže na střílečku si musíte zapnout jinačí hru. Jako v ostatních RPG hrách tady levelujete. Za každou mrtvolu dostáváte body a postupně svou postavu vylepšujete tak aby žádný zombie neměl na Vás šanci. Díky levelování si vylepšujete také své talentové dovednosti, které se do budoucna určitě hodí. Hodí se Vám proto, že nazačátku hry si vyberete svou postavu a u každé postavy jsou jiné talentové dovednosti. Každý z nich má jíný typ boje, ale všechny se zaměřují hlavně na boj na blízku. Mezi zbraňový arzenal patří trubky, které občas najdete na zemi, či pádla, pálky aj. Střílet budete až vesměs ke konci hry kdy budete mít k dispozici nějakou bouchačku a ve stylu ala Walker sestřelíte zombie jednou ranou do hlavy.

Co se týče grafické stránky hry, tak můžu říci, že se nejedná zas tak o špatnou grafiku, ale mohla by být lepší. Ruku na srdce: Crysis to určitě nebude. Mezi kladné věci grafiky určitě můžeme zmínit ostrovní lokace, které jsou opravdu parádně zpracované a take celkově ostrov. Mezi zápory patří textury, které jsou opravdu špatné a patří mezi ty “horší”. Co mě nejvíce zklamalo je to, že celá hra takova neinteraktivní, takže autem nesrazíte ani maličký plůtek a už vůbec ne auta. To by jste už chtěli moc.

V poslední době se roztrhl pytel s hrami, které se dají hrát v tzv. kooperaci – což je možnost hrát hru s vice hráči najednou. Hru spustíte až ve 4 lidech a mate možnost se připojit k jinému hráči. Podmínkou je, že ve hře musíte být blízko sebe aby Vám to vůbec fungovalo.

Závěrem

Jak již bylo nazačátku článku zmíněno, tak zombie hry a filmové tituly zanikají. Ikdyž na svět vývojáři vypustili tento projekt, tak určitě se nejedná o nějaký převratný díl, který by měl znova nastartovat zombie éru. Tuto hru bych zařadil spíše mezi tu kategorii méně povedených. Každopádně za zkoušku nic nedáte.

Hodnocení: 62 %

Článek Dead Island: Svět zombie se vrátil! byl publikován 11. ledna 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...