Dead Space 3 – Hororová akce potřetí

Tagy:  Dead Space 3 recenze, hororová akce roku?, hororová atmosféra ve hře, DS3, Dead Space, vesmír, akce, střílečka

Sponzorované odkazy:

Dead Space 3 – Hororová akce potřetí

Série Dead Space má za sebou pořádné úspěchy, a tak již hráči netrpělivě očekávali další pokračování již s pořadovým číslem 3. Zajímavé rozpoložení se ukázalo v zahraničí, kde kritici hodnotí Dead Space 3 dosti odlišně. Nalézt lze hodnocení od 50% až do 99% a tak jsme byli sami zvědaví, jak si DS3 vlastně povede u nás v redakci. O naše zkušenosti se nyní podělíme s vámi, našimi čtenáři.

Úvodem

V Dead Space 3 pokračuje příběhová linie, která započala v minulých epizodách, a tak se znovu potkáme s Isaacem Clarkem v hlavní roli. Od prvních chvil sledování příběhů je jasné, že bude příběh plný zvratů a velkých událostí. A tak tomu skutečně je a každých pár minut se stane něco zcela neočekávaného. Vydáme se pátrat po naši bývalé přítelkyni, která uvázla neznámo kde. Při cestě vesmírem k její stopě však naše loď havaruje. Každý náš plán křižuje nějaká ta komplikace a problém, který budeme muset vyřešit.

Jako vejce vejci

V momentech, kdy hráč konečně dostává do rukou ovládání a může se pustit do akce, se zdá jakoby jsme hráli stále Dead Space 2. Téměř stejné s předchozím dílem jsou prvky jako kamera, zbraně, někteří nepřátelé, ovládaní i schopnosti. Pokud se však domníváte, že vývojáři z Visceral Games společnosti Electronic Arts byli leniví něco vymýšlet, není to tak úplně přesné. Naopak se pevně rozhodli nepřekopávat od základu úspěšný titul s osvědčenými principy. Soustředili se tak především na nové prostředí a strhující příběh.

Kooperace

Ve třetím díle Dead Space hraje důležitou roli kooperace, která prostupuje celou kampaní. S druhým hráčem si tak užijeme velké dobrodružství. Nový systém pak umožňuje připojení hráčů i během již probíhající hry. Díky tomu můžeme samostatně hrát, zatímco se druhý hráč připojuje nebo je teprve na cestě ke svému PC. Již nikdy více tak není třeba čekat v menu a unuděně proklínat chybějícího spoluhráče. Spoluhráč se představí v roli seržanta Earthgova Johna Carvera, který není o nic pozadu za Isaacem.

Zpracování

Série Dead Space je známá svou ohromným grafickým zpracováním, které hráče mnohdy doslova zarazí. Jinak tomu není ani u dnes recenzovaného dílu. Stejně tak je obdivuhodná hororová atmosféra hry, která připomíná ty nejlepší hororové filmy a každou chvíli nám něco nahání hrůzu. Jednou tak procházíme temným tunelem, zatímco slyšíme hlasité rány ze všech stran. Otáčíme se a hledáme zdroj hluku, když se před námi najednou objeví odporná zrůda. Ta si to samozřejmě namíří svižným krokem přímo na nás a nám tak nezbývá, než do ni vysypat celý zásobník. Stejně jako v minulých dílech, i zde lze znetvořeným stvůrám ustřelit hlavu či končetiny, což jí způsobí větší poškození. Po onom boji vylezeme k panelu, kterým otevřeme spoluhráči dveře. K tomu nás provází oslnivý pohled na tajuplný vesmír a my vidíme, jaké skvosty dokáže počítačová grafika vlastně vytvořit.

Z mrtvých nepřátel padají velmi cenné náboje a další užitečné věci, kterých je ve hře samozřejmě málo. Stále nám tak dochází munice, což pak podporuje naše obavy z nepřátel. Není nad to, když se vyrojí skupina nepřátel a my máme tři náboje. Své zbraně lze také upravovat nebo si můžeme vytvořit od základu úplně nové.

Závěrem

Dead Space 3 je řádným pokračováním série, které toho však nepřináší mnoho nového. Fanoušky série sice ničím neurazí, ale očekávali jsme toho více. Do rukou se nám dostává strhující příběh a nepřijdeme ani o strašidelnou atmosféru, ze které se v nočních hodinách budeme klepat strachy. Pochválit musíme i grafickou stránku, která je úchvatná.

Naše hodnocení:  86 %

Výhody:

  • Příběh
  • Atmosféra
  • Grafika

Nevýhody:

  • Málo novinek

Koupit Dead Space 3 pro PC na xzone.cz
Koupit Dead Space 3 pro PS3 na xzone.cz
Koupit Dead Space 3 pro Xbox 360 na xzone.cz

Článek Dead Space 3 – Hororová akce potřetí byl publikován 5. března 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...