Dead Rising 2 - Zombie vrací úder

Tagy:  Dead Rising 2 recenze, Dead Rising 2 článek, Dead Rising 2 popis, Dead Rising 2 obsah, Dead Rising 2 about, zombie, válka proti zombie, PC hra zombie, zombie game

Sponzorované odkazy:

Dead Rising 2 - Zombie vrací úder

Krvavý titul Dead Rising se těšil poměrně velkému úspěchu a tak není divu, že po roce vychází druhý díl. Ten si vzali na mušku stejně jako minulý díl vývojáři z Capcom. Máme očekávat pořádnou řežbu nebo se naopak všechna brutalita vytratila? Tento článek vám vše objasní.

SamopalSamopal

Příběh

Příběh plynule navazuje na první díl, kdy byl svět dočasně zamořen zombie. Tentokrát se stanete drsným chlapíkem jménem Chuck Green, který se dostal do pořádně nepříjemné situace. Jeho žena byla zabita a jeho dcera Katey ošklivě kousnuta. Jediné, co ji brání stát se hnijící zombie je přehnaně drahý lék. A právě tady začíná příběh druhého dílu. Chuck je totiž nucen zapojit se do soutěže, kde má za úkol povraždit, co nejvíce nemrtvých. Po splnění tohoto úkolu, ale půjde všechno od desíti k pěti. Zombíci jsou najednou volní a vy jste uvěznění spolu se svou dcerou a pár dalšími přeživšími v obchodním centru. Bohužel už nemáte potřebný lék a tak je třeba procházet centrem a najít jej, než bude pozdě. Stále tak budete pod časovým tlakem, což někomu může vadit. Obecně lze, ale říct, že tikot hodin dodává hře napínavou atmosféru.

TrojkolkaTrojkolka

Rozmanitost zabíjení

To, co odlišuje Dead Rising 2 od všech ostatních her je způsob, jakým se lze se zombíky vypořádat. V obchodním centru narazíte na desítky ne-li stovky zbraní a předmětů, které lze k boji využít. Například tak můžete využít luk a střlet šípy do hlav zombíků. Zmrazit jejich těla hasičákem nebo jebo je rozštípat sekyrou na maděru. Ať už si zvolíte jakkýkoliv způsob, věřte, že bude vždy originální. Při zabití dostatečného množství nepřátel získáte další level, díky kterému se zlepší všechny stránky vašeho hrdiny. Také, ale budete moci vyrábět ničivější kombinace zbraní a potom teprve začne ten pravý krvák. Součástí obchodních domů je také oblečení a tak si Chucka oblečete podle svého, stačí jen najít obchod s vaší oblíbenou módou.

BráněníBránění

Grafická stránka se posunula oproti prvnímu dílu o pořádný kus dál a můžeme za tento prvek autory velmi pochválit. I animace jsou pěkně propracované a jistě se zalíbí nejednomu hráči. Jen občas zasahují do akční hry, kdy například při obutí nových bot se spustí animace, kde si je váš hrdina prohlíží, zatímco na vás útočí zombie. Dále několikanásobně vzrostl počet zombie, kteří jsou sice pomalí, ale jejich počet je opravdu velký a tak si hráč jen málokdy oddychne.

Minimální Systémové Požadavky:

CPU: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz nebo lepší, AMD Athlon X2 2.2 Ghz nebo lepší RAM: 2 GB RAM VGA: NVIDIA® GeForce® 8800GTS nebo lepší, ATI Radeon™ HD 3850 nebo lepší DX: DirecX® 9/10 OS: Windows Vista®/XP, Windows 7 Pevný Disk: 8.5 GB volné místa na disku Zvuk: Standartní zvuková karta

Vytvořená zbraňVytvořená zbraň

Hodnocení

Pokud shrnu všechny prvky hry, musím říct, že se Dead Rising 2 opravdu povedl. Zaráží svou nápaditostí v likvidací zombíků a nabízí opravdu skvělou hratelnost. Tomu napomáhá i povedený příběh. Škoda jen, že atmosféra hráče nevtáhne tak do hry.

Výhody:

  • Rozmanitost
  • Hratelnost
  • Příběh

Nevýhody:

  • Občas otravné animace

Moje hodnocení:  80 %

Článek Dead Rising 2 - Zombie vrací úder byl publikován 30. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...