Resident Evil 5: Virus už řádí i na PC!

Tagy:  Resident Evil 5, Racoon City, Capcom, Ricardo Irving, T-Virus, zombie, Chris Redfield, akční hry, herní série

Sponzorované odkazy:

Resident Evil 5: Virus už řádí i na PC!

Před necelým rokem vyšel očekávaný konzolový Resident Evil 5 odehrávající se v zapadlých pouštních oblastech Afriky. I přes relativně velké zpoždění nám japonští autoři připravili konvertovanou verzi pro počítače. Jak to tak vypadá, už se nemusíme obávat špatného ovládání a věčné nekompatibility. Pánové z Capcomu nám servírují velké množství písku a obživlých mrtvol, známých jako zombie, a malé množství munice. Co další ho nám nabízejí, probereme v této recenzi.

Davové šílenství!Davové šílenství!

Horko, sucho a mrtvo

Mrtvý kontinent? Nebyl by to Resident Evil, aby tuto frázičku nevzal doslova a do písmene. Zákeřný T-Virus se gigantickým tempem rozšířil daleko od svého „rodiště“. Jednotlivé vlády afrických států jsou na pokraji války. Nový neznámý typ nemoci sužuje čím dal tím víc obyvatel těchto krušných končin. Ani stará zla nebyla opomenuta. Zastupuje je nebezpečný obchodník s ještě nebezpečnějšími věcičkami, známý jako Ricardo Irving. Vy, jako ostřílený člen protiteroristických jednotek a odhodlaný hrdina Chris Redfield, který je doprovázen krásnou a nepřehlédnutelnou spolubojovnicí Shivy Alovar, máte za úkol něco s touto situací udělat. Na co vás předem mohu připravit, ve hře budete neustále obklopeni pomalu ale jistě se rozkládajícími mrtvolami, které se do vás radostně sem tam zakousnou. Ale nebojte, tak jednoduché to nebude. Tvůrci už nevsázejí pouze na hromadu vláčejících se mrtvol. Mrtvoly se za vámi již velmi energicky rozběhnou a rádi do vás budou mlátit či bodat různými předměty.

Nikde nikdoNikde nikdo

Hodně zombíků, málo munice

Se stejným problémem se setkal jistě každý, kdo hrál jakýkoli z předchozích dílů. Neustále potkáváte obrovské množství často dotěrných zombíků a vaše zásoba munice se každým dalším mrtvým rapidně ztenčuje. Už v archaickém prvním díle bylo problém sehnat trochu olova. Častou volbou byl útěk. V pátém díle je to stejné. Hospodařit s drahocennou municí se jistě každý dříve nebo později naučí, vaše spolubojovnice je na tom ale o poznání hůře. I kdyby jste jí to chtěli třeba kladivem vštípit do hlavy, nepovede se vám to. Shiva totiž municí opravdu nešetří, protože do každého tupého zombíka napálí opravdu početnou salvu nábojů. Jakmile vás kousne jeden z těch „zeměhryzů“, přiběhne vám sličná spolubojovnice píchnout jakési sérum, které vás T-Viru hezky rychle zbaví. Když vás přestane bavit hraní s umělou inteligencí, můžete si někoho přizvat, aby vám pomohll ovládat Shivu. Z jednoduché mlátičky se díky této malé vymoženosti stává obstojná kooperativní hra pro dva hráče.

Co dodat. Motorové pily jsou dnes v módě.Co dodat. Motorové pily jsou dnes v módě.

Ovládání a zpracování

Rok stará konverze původně konzolového Resident Evila 5 přináší nejen relativně povedený příběh, ale i vynikající hratelnost a relativně dobré grafické zpracování. Stejně jako grafické zpracování si chválu zaslouží i fyzika. Hratelnost je opravdu na jiné úrovni než u předchozích dílů, kdy jste se velmi často setkávali s problematickými sekcemi. Velmi často se setkáte s in-game videem. Zvuková stránka včetně dabingu vás jistě také nadchne, protože je opravdu vyvedená.

Poslyš?! Nejsi nějak vysoko?Poslyš?! Nejsi nějak vysoko?

Závěr

Resident Evil 5 nám servíruje velmi zajímavou a svižnou řež zasazenou do zapadlé Afriky. Oproti předchozím dílům se konverze z konzolové verze opravdu vydařila. Hra sice nenabízí obzvlášť závratný příběh, ale naproti tomu tento nedostatek určitě nahradí vynikající hratelnost, grafika a také ozvučení. Milovníky horroru však zklamu. Svižná akce totiž vystřídala hororové zážitky. Poslední díl je zajisté povinností pro fanoušky filmové i herní série. Pokud si chcete užít dokonalý a napjatý příběh spolu s kopou strachu, zahrajte si raději něco jiného. To je vše. Nyní je na čase rozstřílet pár nemotorných mrtvol!

Moje hodnocení =  75 %

Výhody:

  • Rychlá akce
  • Zpracování
  • Hratelnost
  • Umělá inteligence

Nevýhody:

  • Příběh
  • Nevyužitý potencionál písečného kontinentu

Koupit Resident Evil 5 PC za 899 Kč

Koupit Resident Evil 5 XBOX360 za 899 Kč

Koupit Resident Evil 5 PS3 za 899 Kč

Článek Resident Evil 5: Virus už řádí i na PC! byl publikován 10. října 2009 v 21.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...