Rage – Postapokalyptická akce

Tagy:  střílečka, apokalypsa, destrukce, závodění

Sponzorované odkazy:

Rage – Postapokalyptická akce

Úvodem

Vývojářský tým id software má za sebou již mnoho úspěšných titulů, mezi které se řadí například Doom 3 nebo Quake. Nastal čas si představit jejich další dílo – tentokrát s názvem Rage. Bude se jednat o další herní pecku nebo se jde tentokrát o nudnou všední hru, jakých je herní scéna plná? To a mnohem více je popsáno v následující recenzi.

Rage 1Rage 1

Uchazející příběh

Pokud se již těšíte na skvostný příběh, který vás nenechá spát, budete poměrně zklamání. Rage totiž neoplývá nijak záživnou či propracovanou příběhovou linií. Hra je uvedena jen do nejnutnějších souvislostí. Celá hra se odvíjí v post-apokalyptické době, která nastala po dopadu asteroidu na Zemi. V drtivé většině se tedy budete potýkat s poničenými domy a všelijakými pozůstatky moderní společnosti. Nabízí se tak hned srovnání se známými hrami s podobným scénářem jako je Fallout nebo Bordelands. Nenechte se ale zmást vzhledem, Rage je o něčem úplně jiném… Přestože jsou lidé již jakýmsi vzácným druhem, nečekejte žádné přátelské jednání. Ba naopak, respekt každého jedince si budete muset poctivě zasloužit.

Rage 2Rage 2

Pořádná akce = samozřejmost

Jak jsem již podotkl v úvodu, id software je světoznámý vývojářský tým, který to s akcí opravdu umí. Ani Rage není vyjímkou a hráči se tak mohou těšit na pořádné přestřelky, řadu zajímavých zbraní a dalších vychytávek. Hra se postupně rozvíjí a zrychluje, proto je obzvlášť ze začátku hra poměrně pomalejší, někdo by dokonce mohl říct nudnější. Přesto si celkově vzato Rage užije každý fanoušek pořádné akce, kterou doprovází ruku v ruce chválihodná hratelnost.

Jakožto ostřílený voják si užijete také spoustu závodění. A zjistíte, že vlastně nevypadá vůbec špatně a tak zabaví i hráče zvyklé především na přestřelky. Své automobilové schopnosti můžete poměřit s přáteli v multiplayeru, který hra nabízí. Velkou škodou ale je, že tímto hra pro více hráčů končí. Žádnou pořádnou přestřelku nebo společnou kampaň si ve více hráčích zkrátka neužijete.

Chyby, bugy, nedodělávky

Ač na pohled je Rage pastva pro oči, vynahrazuje to velkým množstvím nejrůznějších chyb. Někdy se vám nenačte některá z textur, jindy se hra při větší akci začne trhat. A vůbec nejde o velké nároky na hardware PC. Ty nejsou nijak přehnané. Tady jde o pouhou špatnou optimalizaci pro platformu PC. To je zapříčiněno snahou vývojářů, kteří se především soustředili na platformy a počítače tak trochu nechali svému osudu.

Rage 3Rage 3

Zpracování na výbornou

Dalším skvělým aspektem tohoto titulu je vizuální zpracování. Grafická stránka je velice působivá a zcela jistě zaujme každého hráče. Vypracované je nejen prostředí jako je překrásná obloha či horké slunce, ale také postavy, zbraně a mnohem více! Ani zvuková stránka nezůstala pozadu. Na dabingu se dokonce podíleli opravdoví herci, což určitě nebyla nejlevnější záležitost, ale co by pro své hráče vývojáři neudělali. To vše dobarvuje trefně vybraná hudba, která umí hráče motivovat v dalším hraní.

Rage 4Rage 4

Hodnocení

Rage je poměrně vydařenou hrou od id software, která vyniká v pořádné akci, zajímavé atmosféře a dech beroucím zpracováním. Na druhé straně ztrácí v příběhu a poměrně slabých RPG možnostech. I tak věřím, že si fanoušci akčních her přijdou na své a užijí si spoustu zábavy ve volných chvílích.

Hodnocení:  80 %

Kupte si Rage na PC
Kupte si Rage na PS3
Kupte si Rage na X360

Článek Rage – Postapokalyptická akce byl publikován 16. února 2012 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...