WoW velký průvodce, 8.díl

Tagy:  WoW, Warrior, World Of Warcraft, Arms, Tank, online hry, rpg, online rpg, postava, válečník, návod

Sponzorované odkazy:

WoW velký průvodce, 8.díl

Dnes si představíme charakter Warrior (válečník). Již z názvu Vám asi dojde, že se jedná o klasického bojovníka, kterého uvidíme ve filmech, bitvách apod. Specializuje se na boj zblízka a jeho předností je mrštnost a obrovská dmg oproti cílům s malým armorem. Warrior může být dobrým dmgerem, ale také tankem, jelikož umí používat štíty. Styl jeho boje se zakládá na tzv. Stancích (postojích). Má tři druhy stancí a to útočnou, obrannou a berseker stance. Jako je spousta povolání závislých na maně, tak warrior je závislý na tzv. Rage. Každý jeho speciální útok stojí určité množství, které generuje tím, že bojuje.

Klady povolání:

  • Jako jeden z mála může nosit plate armor, tudíž dosahuje opravdu silné odolnosti proti melee útokům
  • Může být tankem či dmgerem
  • Umí používat v podstatě veškeré zbraně ve hře
  • Proti povoláním s malým armorem je opravdu velice silný
  • Abilita Charge, kterou se dostane k nepříteli a může do něj hned útočit
warriorwarrior

Zápory povolání:

  • Neumí bojovat na dálku, a vždy se musí dostat k nepříteli, aby mu mohl ubrat životy
  • Je velice důležité jaké má zbraně
  • Nemůže se healovat, tudíž je odsouzen k boji bez možnosti vyléčení se

Talenty:

Arms

Arms talenty se specializují obzvlášť na vysokou šanci na Crit a na spoustu vychytávek, které zajistí další over dmg. V talentech si můžete zajistit, že nepřítel bude po Vašem critu krvácet, což zajistí ubíraní dalších životů během několika vteřin. Arms také jede hodně na crit šanci, zvýšení dmg a také se zde naučíte abilitu Mortal strike, která redukuje healování soupeře o 50% po dobu několika vteřin.

Fury

Fury se specializuje na možnost používání dvou zbraní. Zakládá se na velice rychlých útocích, které nedají soupeři šanci reagovat na situaci. V tomto odvětví najdete několik warriorových buffů (Shouts). Poslední talent vám dovolí nosit dvě obouruční zbraně. Tato výhoda je ale redukováná sníženou šancí na hit soupeře.

warrior2warrior2

Protection

Protection talenty jsou určeny právě pro tanky.Najdete zde ability na udržení aggra při tankování, dále údery štítem, talenty zvyšující armor a defense warriora a také redukci dmg, kterou dostane.

Co je důležité se naučit

Musíte vědět, kdy je pravý čas na Charge, které lze zkombinovat se zpomalujícím útokem.Také se musíte naučit pohybovat, aby jste si zvýšili šance, že caster nebude mít možnost do Vás žádné kouzlo použít, jelikož kolem něj budete běhat jak blázen.

warrior3warrior3

Závěr

Warrior je velice užitečný, obzvláště v PVE, kdy může být dmg i tank. Jelikož tanků není nikdy dost, většinu PVE warriorů uvidíte právě s protection talenty. V guildách to má i několik výhod, protože hodně lidí souhlasí s pravidlem, že nejdříve se získávají itemy pro tanky a healery a až pak pro dmgeri.

Článek WoW velký průvodce, 8.díl byl publikován 24. března 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...