Fable III: Svět Albionu se změnil

Tagy:  Fable, hra, games, Albion, střílečka, akční

Sponzorované odkazy:

Fable III: Svět Albionu se změnil

Svět Albionu hráče vpustil do svého prostředí uz po třetí, ale je to teprve po druhé co se hráči této hry mohli dočkat hry na pc. Tento díl posunul celý svět Albionu o velký kus dál. Technika a další řada revolucí přispěla tomu, aby se tenté díl nestal jen „pouhou“ hrou. Více se dozvíte v recenzi.

Albion se podstatně rozvinul a všude jde vidět, že svět se otřásá průmyslová revoluce. I když se všude objevuje parní technika, stroje a vybavení, řada lidí kvůli těmto změnám trpí. Každý náznak nespokojenosti nebo pokus o vzpouru je krvavě potrestán krutým králem Loganem, který nastoupil na trůn po svém otci. Ani tvrdé represe ale nezabrání tomu, aby začala vznikat dobře organizovaná a skrytá buňka rebelů, kteří chtějí revoluci trochu vyrovnat. Tento díl nám přinese také temnější příběh a dospělejší . Bohužel celý příběh se nepovedlo udržet v dospělém duchu a úkoly jako, je například honění kuřat. Celá hra mi příjde udělána spíše pro dětskou komunitu, než pro dospělou

Hra je prezentována jako RPG. Ale znalci určitě ví, ze RPG vypadá úplně jinač. Nečekejte tedy žádné statistiky, žádné strukturované obrazovky. Jako zkušenosti slouží body, které získáváte za plnění úkolů. Ty poté investujete do schopností postavy především v boji. Fable III by se dal označit jako takovou méně akční adventuru, kde se necháte vést. Celá hra se hraje velmi příjemně, protože postupujete stále vpřed, dostáváte se do nových a nových lokací a setkáváte se s novými lidmi. V podstatě za celou hru se nemusíte vracet nikdy zpět a neustále postupujete příběhem kupředu. Dohrání hry zabere cca deset hodin, u kterých se budete velmi dobře bavit.

Ovládání je přizpůsobeno na klávesnici a myš. Drobným problémem je, že se nedá nijak přizpůsobit, ale naštěstí jsou klávesy rozděleny poměrně chytře. Klávesy F1 až F4 slouží po lektvary a výbavu, klasickou kombinaci ASWD použijeme pro pohyb a číselná tlačítka se hodí při rozhovorech a jiných akcích. Vše doplňuje myš, která složí k výběru typu útoku pomocí kolečka – k dispozici máme útok na blízko, na dálku a magii a tlačítka slouží pro primární a sekundární útok. Grafická stránka hry nepatří určitě do dnešní špičky. Pro PC to samozřejmě platí ještě více. Celkově hra nevypadá špatně, pouze některé textury jsou nízkého rozlišení.

PC verze disponuje kvalitním českým otitulkováním, které velmi pěkně překládá narážky a vtipy, které jsou v anglické verzi.

Závěrem

Fable III rozhodně není nijak dokonalá hra. Přesto se ale nejedná o nijak zbabraný projekt. Pokud raději hrajete „přesné“ RPG, tak nemá cenu, aby jste si tuto hru pořídili. Pokud raději experimentujete a zkoušíte do jaké skupiny hráčů se zařadíte, tak tato hra může být pravá

Hodnocení: 60 %

Článek Fable III: Svět Albionu se změnil byl publikován 17. září 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...