Fable 2

Tagy:  Fable 2, Fable II, Fable, Xbox 360,

Sponzorované odkazy:

Fable 2

Přáli jste si někdy zahrát si hru, ve které byste si mohli vytvořit postavu, přesně podle vašich představ? Hru, kde každý váš čin ovlivní celou příběhovou linii? Hru, kde můžete navazovat přátelské i manželské vztahy, přispívat k výstavbě nových sídel nebo snad nasávat atmosféru každodenního života obyčejných lidí. Pokud svisle kýváte hlavou, pak si zahrajte Fable 2.

F2F2

Hlavní rysy hry

Hlavním rysem hry Fable 2 je rozhodně dokonalé ztvárnění středověkého života a plynulost s jakou se mění svět, který máte právě Vy zachránit. To jak se tohoto úkolu zhostíte je pouze na vás a budete se o to snažit už od dob útlého mládí. Svoji hru totiž začínáte jako malé dítě a spolu s určitými vlastnostmi, které si přidáte, ovlivňujete váš další vývoj. Tvůrci dokonale ztvárnili přeměnu z dítěte do dospělého jedince a to tak, že si ani skoro nevšimnete že už jste zase o něco starší.

FdFd

Kromě klasického pobíhání po světě, zabíjení bestií, nabírání nových úkolů a povídání si se zajímavými postavami, což většina hráčů zná z jiných titulů, tu bude neméně významná nadstavba. Svět nezůstane po celou dobu hry stejný. Jednak ho ovlivní nejrůznější události, které se mohou, ale nemusí stát. Mluvím například o vypálení části lesa nebo vesnice, popřípadě vystavění nového sídla, kterému můžete napomoci. Jak sem zmínil již v úvodu, ve Fable 2 je krásně vidět jak plyne čas. Budovy chátrají, stromy chřadnou a stejně tak se mění i okolní lidé. Ti mimochodem žijí vlastní životy, a tím nemyslím jen to, že ve dne vycházejí na ulici a v noci jsou zavření kdesi, kde je nemůžete navštívit. Když večer vpadnete do nějakého obydlí, uvidíte tam lidi u krbu nebo dokonce v posteli. Chlapi chodí přes den na dříví a ženy vaří. Vítejte ve světě Fablu 2.

FvFv

Musím pořád jenom pracovat?

Odpověď je NE! Vůbec nepřekvapí, že v takto propracovaném světě dostanete příležitost se sami usadit. Klidně na nějaký čas vypněte, vykašlete se na záchranu světa, která přes veškeré to stárnutí přeci jen počká a nepouštějte se do žádných zabijáckých vedlejších úkolů. Naopak vezměte tvrdě vydobyté penízky, vydejte se do jednoho z mnoha městeček či do vesničky a rozhlédnete se kolem. Měli byste narazit na pár volných domků. Tak proč si nějaký nepořídit a nezažehnout rodinný krb. A to myslím doslova. Ožeňte se, vdejte se a založte rodinu. Vychovejte své dítko a berte ho na výlety,výpravy nebo třeba na ryby apod. Obecně je známo že ve Fable 2 bude těchto miniher opravdu požehnaně.

F3F3

Pomocník

Ve hře vám bude velice příjemným společníkem pes, kterého si od začátku vychováváte a učíte ho být věrným přítelem. Jako štěně vás párkrát nechtěně zatáhne do menších problémů, ale v budoucnu vám bude mnohokrát nápomocen. Tvůrci se netají faktem, že se psíka bude dát zbavit, ale zároveň tvrdí že vzhledem k přítulnosti a roztomilosti tohoto tvora by to udělal jen opravdový necita.

F1F1

Multiplayerový prvek?

Tvůrce tato myšlenka natolik zaujala, že se jí rozhodli do hry zakomponovat. Jde o to, že po světě budou rozmístěny jasně zřetelné speciální runy. Ty představují hráče, kteří zrovna Fable 2 hrají a jsou připojeni k internetu. Pokud k zářícímu kameni přijdete a stisknete tlačítko, obě hry se jakoby propojí. Není přitom třeba chodit do menu a štrachat se seznamy hráčů. Vše probíhá naprosto plynule v rámci světa. S těmito parťáky bude moci plnit různé úkoly, procházet města nebo je vzít k vám domů a představit je vaší rodině.

F4F4

Závěrem

No myslím, že po to všem co jsem vám sdělil se můžete jen těšit. To co nám vývojáři připravili je až k nevíře a tato hra bude dozajista velkým hitem s velkým H. Teď už stačí jen doufat že Fable 2 vyjde i na PC, jelikož v říjnu se ho dočkají pouze majitelé konzolí Xbox 360. Na závěr si opět můžete vychutnat krásně zpracovaný trailer této pecky.

Koupit Fable 2 za 1599,–Kč

Článek Fable 2 byl publikován 26. října 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Martin Hošek. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...