Max Payne 3: Extrémní bojové umění

Tagy:  Max Payne, Max Payne 3, střílečka, akční, hra, games

Sponzorované odkazy:

Max Payne 3: Extrémní bojové umění

Max Payne opouští po x letech New Yorskou policii i a město také, ale jeho život se tím nezlepšuje. Jelikož má tolik štěstí, tak se staly další věci, které jeho život a situaci ještě zhoršily. Max se zase dostává do problémů a musí je všechny vyřešit. Co na nás tvůrci chystají? To vám prozradíme v dnešním preview.

V roce 2009 vydavatel naplno oznámil další díl Max Payna a vývoj dostalo na starost studio Rockstar Vancouver. Samotný prezident Rockstaru, Sam Houser, toto oznámení komentoval: „Tohle je Max, jakého jste nikdy neviděli. O několik let starší, vyspělejší a ještě cyničtější než kdykoli předtím. V jeho životním osudu spadl ještě níže a musí se odrazit od naprostého dna.„ Na studio tím pádem padl velký balvan tlaku a fanoušci a hráči jsou natěšeni na datum vydání. Max dělá soukromého ochránce v obrovském brazilském městě Sao Paulo. Jeho klienti jsou ze skupiny hodně bohatých obyvatel. V průběhu singleplayerové kampaně se toho také hodně mění. Tyto novinky komentoval prezdident Rockstaru:. „Vždycky si rádi hrajeme v příběhu s časem.“ Změny přijdou i ve vyprávění příběhu. Tvůrci se rozhodli odstranit statické komiksové obrázky, které byly v prvních dvou dílech. Vyprávění bude děláno prostřednictvím in-game enginu. Max Payne 3 bude opět střílečkou z pohledu třetí osoby. Hra se snaží navodit pocit, že nejste pouhým nesmrtelným hrdinou, ale prostým obyčejným člověkem, který si razí cestu skrz násilný svět. Okolí, lidé působí velmi reálně. Vrací se i bullettime – zpomalení času.

Ve výbavě Maxe tradičně nesmí chybět dvojice pistolí, to je snad nejtypičtější obrázek Maxe. V nabídce zbraní najdeme klasické pušky, samopaly, odstřelovačka. Max může mít u sebe v jednu chvíli až 3 zbraně. Na otázku proč se Max „odstěhoval“ do Brazilského Sao Paula nám tvůrci odpověděli: „Líbilo se nám, protože jde o velké město, kde jsou navíc velké rozdíly mezi bohatými a chudými. A když jsme se dozvěděli, jak skutečně extrémně velké město to je, byli jsme naprosto fascinováni." Jak budou vypadat mise? Internet se zatím hemží spekulacemi a vývojaří ještě neřekli jak přesně budou vypadat.

Po grafické stránce není pochyb o tom, že hra bude oblečena do moderní grafiky. Vývojáři z Rockstar Vancouver ujišťují, že vývojářský tým strávil v Brazílii několik týdnů, během nichž filmoval a fotil všechno, prostě vše co jim přišlo pod ruku.co jim přišlo pod ruku. Vývojaři budou mít ještě zpoustu práce, aby všechen materiál převedli do hry. Dočkáme se teda opravdu reálného Sao Paula? To teprve zjistíme.

Závěrem

Max Payne před lety přišel s řadou novinek a toho samého by teď rád dosáhl Rockstar s novým dílem. Projekt vypadá projekt nadějně a věřím, že se ho podaří vývojářům ukočírovat tím správným směrem. Základ hratelnosti by měl zůstat jako v předešlých dílech. Brzy se oběví další novinky a zase budeme o novém díle vědět něco více. Ale už teďka můžeme konstatovat, že to nebude jen tak ledajaká hra.

Článek Max Payne 3: Extrémní bojové umění byl publikován 22. září 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...