Dead Space 2 aneb Vesmírná řežba podruhé

Tagy:  Dead Space 2 recenze, Dead Space 2 here, Dead Space 2 about, Dead Space 2 článek, Dead Space 2 posudek, vesmírná akční hra, střílení mutantů, pořádná akce, jedna z nejlepších her

Sponzorované odkazy:

Dead Space 2 aneb Vesmírná řežba podruhé

Úvodem

Po úspěšné hororové akci Dead Space bylo jasné, že druhý díl na sebe nenechá dlouho čekat. A tak můžeme na svých monitorech uvítat nevídanou akci s extrémní atmosférou, brutálními efekty a silným příběhem. Jak obstojí pokračování vesmírné řežby v očích hráčů? Pojďme se tedy podívat blíže.

Příběh

I v druhém díle se dostaneme do kůže inženýra jménem Isaac, který se dostane do problémů na jedné z vesmírných stanic. Celé okolí je prolezlé hrozivými mutanty, kteří netouží po ničem jiném, než zabít každou lidskou bytost, na kterou narazí. Aby toho nebylo málo, Isaac se ještě pořádně nevyrovnal se smrtí své ženy Nicole a tak i po několika letech začne mít nepěkné halucinace.

Dead Space 4Dead Space 4

Možnosti

Pokud si máte poradit s odolnými zástupy nestvůr a odolat děsivým halucinacím, budete se muset pořádně vyzbrojit. To nebude naštěstí problém, neboť hra nabízí pěknou hrstku zbraní, které budete navíc moct značně vylepšovat hned v několika směrech. Různé zbraně mají samozřejmě různé vlastnosti a tak je třeba zvolit tu správnou taktiku s každou z nich. Postupem času si budete moct zakoupit i nové obleky, které vás chrání podobně jako brnění, ale zjistíte, že mají mnohem více funkcí. Ve hře zůstala zachována také možnost zmrazit nepřátele a tak lépe zamířit na jejich citlivá místa. Obvykle je totiž jednodušší ustřelit jim hlavu a končetiny, než do nich bezvýsledně vysolit zásobník.

Dead Space 1Dead Space 1

Atmosféra

Jen málokterá hra by se mohla rovnat titulu Dead Space 2 v atmosféře. Od prvních okamžiků ve hře jste zcela pohlceni zpracováním, příběhem a hlavně již zmiňovanou atmosférou. A tak není divu, že většinu hry máte pocit, jakoby jste byli součástí pořádného hororu. Pomalu kráčíte tichou vesmírnou lodí, slyšíte jen své kroky. V tom se ozve velká rána a než stačíne vzpamatovat, ze všech stran začnou hrnout vraždící mutanti. Snažíte se je rychle zabít, ale je jich mnoho, máte málo nábojů a většinou se jen tak tak dostanete živí do dalšího levelu. Právě toto napětí vás bude provázet celou hru.

Dead Space 3Dead Space 3

Zpracování

Vizuální zpracování je další oblast, kterou musíme jednoznačně pochválit. Prostředí, ve kterém se celá hra odehrává je velmi propracované. Do každého detailu. I když jste v některých lokacích jen chvíli, vývojáři je zpracovali tak bravůrně, že se vám nebude chtít odtrhnout oči.

Zvuková stránka nabízí skvělé doplnění grafického kabátku hry. Při prozkoumávání lodi slyšíte zvuky mutantů, kteří běhají okolo vás. Po jejich zabití nastane hrobové ticho, ze kterého vám běhá mráz po zádech. V důležitých momentech příběhu začne hrát dobře vybraná hudba, která pěkně dokresluje dané momenty.

Dosti diskutovaná je brutálnost hry. Je pravda, že Dead Space 2 vnáší do hry hodně krve, extrémně brutálních činů jako ničení těl mrtvých netvorů, odnímání jejich hlav a podobně. To ale do pořádné hororové akce prostě patří. Bohužel ne každému se tento prvek ve hře líbí.

Dead Space 2Dead Space 2

Hodnocení

Na závěr si shrňme všechny fakta. Dead Space 2 je plnohodnotným pokračováním prvního dílu s ještě vylepšenými vlasnostmi. Pokud máte chuť ponořit se do strhujícího hororu, kde si užijete opravdovou akci a zažijete ten pravý příběh, neváhejte ani chvilku. Dead Space 2 je jasná volba.

Hodnocení:  95 %

Výhody:

  • Atmosféra
  • Zpracování
  • Příběh
  • Hratelnost

Nevýhody:

  • Občasné bugy

Článek Dead Space 2 aneb Vesmírná řežba podruhé byl publikován 16. března 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...