ARMA II: Operation Arrowhead - Pokračování vojenského simulátoru

Tagy:  ARMA II Operation Arrowhead here, ARMA II Operation Arrowhead download, all about ARMA II Operation Arrowhead, ARMA II Operation Arrowhead recenze, ARMA II Operation Arrowhead hodnocení, ARMA II Operation Arrowhead now, ARMA II Operation Arrowhead in one click, boj, simulátor boje, akční hry, taktika, vojsko, armáda

Sponzorované odkazy:

ARMA II: Operation Arrowhead - Pokračování vojenského simulátoru

Je tomu rok co vyšla úspěšná a velmi známá hra Arma II. Nyní nastal čas představit si datadisk s názvem Operation Arrowhead. Jedná se o smysluplné pokračování nebo jen o pokus obrat hráče o další peníze? Vlastní názor si udělejte na konci článku.

Arma II.

Připomeňme si v krátkosti předchozí díl, tedy Armu II. Ta byla opravdu velkolepě propagována a jako snad jediná hra za posledních několik let zasáhla velké množství měst svými plakáty. Jelikož se jedná o rozsáhlou českou hru, dá se tento krok snadno pochopit. A jak to bylo po vydání? Arma II. sklidila velké množství pochval a nadšení, stejně jako dostatek kritiky, neboť počet problémů nebyl zrovna ideální. V poměru ale bylo více obdivu a spokojených hráčů než těch nespokojených. Podařilo se aspoň nějaké procento z chyb napravit? To se dozvíte dále.

Akce II.Akce II.

Začínáme

Stejně jako základní hra i zde vše začíná tréninkovými misemi. Vzhledem k obtížnosti ovládání je to pochopitelný začátek. Celý trénink se rozdělí do 15 misí, z toho každá vás naučí něco jiného. Tyto mise jsou pěknou ukázkou toho, že i učení ovládání může být zábavné a hravé.

HelikoptéraHelikoptéra

Atmosféra

Určitě musím pochválit celkovou atmosféru titulu, do hry se zkrátka rychle vžijete a nebudete ji chtít vypnout. Oproti předchozímu dílu, kde jste byli převážně v lese, tady se podíváte do vyprahlých pustin a pouští. Možná to může nejdřív působit moc jednotvárně, ale opak je pravdou. Krajina je velmi povedená a líbivá. Dalším plusem je i menší náročnost na vaši počítačovou sestavu vzhledem k jednoduchosti map. Svou roli na tom má také velká variabilita misí. Nezapomeňte však na fakt, že tato hra je simulátor boje, nikoli akční hra, kde zběsile běháte a střílíte všude kolem. S touto taktikou by jste tady daleko nedošli. Tady platí zákony taktiky, trpělivosti a přesnosti. Zvládnete to?

AkceAkce

Novinky

Rok vývoje nepřišel nazmar a novinek je tak opravdu hodně. Mezi ty hlavní by se dala zařadit vylepšená umělá inteligence, která se chová přirozeněji a realističtěji než v předchozí verzi. Odstraněny byly největší chyby, například nereagování vojáků na palbu,atd. Další hezkou novinkou jsou zbraně vybavené termálním viděním, což výrazně zjednodušuje zaměření nepřítele. Ono je občas totiž docela těžké všimnout si dobře maskovaného a ukrytého soupeře. Nově se objeví také bezpilotní helikoptéry, které vám mohou nadělat pěkné problémy, například v situaci, kdy ležíte na kopci, odstřelujete nepřátelské jednotky a tento stroj vám letí nad hlavou.

CivilistaCivilista

Hodnocení

Jak jsem již dříve zmínil, vlastní názor si musí každý udělat sám. Podle mého názoru je Arma II: Operation Arrowhead povedeným pokračováním, které stojí za to si zahrát. Zdá se, že se autoři v mnohých chybách poučili a vytvořili opravdu výbornou hru. Váš úkol je si ji jen pořádně užit.

Výhody:

  • Atmosféra
  • Grafika
  • Opravena většina problémů
  • Uměla inteligence
  • Realistické zpracování

Nevýhody:

  • Pro někoho možná málo akční

Moje hodnocení:  90 %

Koupit ARMA 2 na Xzone.cz

Článek ARMA II: Operation Arrowhead - Pokračování vojenského simulátoru byl publikován 1. září 2010 v 23.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...