The Saboteur - Hezká akce z prostředí Paříže

Tagy:  Saboteur, The Saboteur, akční hry, akce, německo, okupace, druhá světová válka, přemýšlení, lezení, spiderman, francie

Sponzorované odkazy:

The Saboteur - Hezká akce z prostředí Paříže

Ničím příliš výjimečná a přesto úspěšná hra The Saboteur přichází na naše obrazovky a je tedy čas si ji představit. Vývojář Pandemic Studios se snažil a výsledek vůbec nedopadl špatně. Na první pohled vypadá tento titul tak trochu jako Mafia, podíváme-li se ale blíže, najdeme spoustu rozdílů.

The Saboteur I.The Saboteur I.

Příběh

Příběh se odehrává za druhé světové války ve Francii. Přesněji tedy v hlavním městě – Paříži. Není divu, že Francouzský lid není příliš nadšený z Německé okupace. Vzniká tedy odboj, který se jim postaví. Hlavní hrdina Sean Devlinov – irský přistěhovalec se k nim připojí, jakmile zemře jeho dobrý kamarád rukou německého vojáka. Příběhová linie je dobře zapuštěná do akce a výsledek vypadá velmi pozitivně.

Akce

Je k podivu, jak málo akce některé akční hry dnes obsahují. Toho se ale u tohoto titulu rozhodně bát nemusíte. Už z názvu je jasné, že se vaše hlavní role bude působit jako záškodník. Každou chvíli se seběhne nějaká přestřelka, ve které samozřejmě budete hlavní figurant. Bát se nemusíte ani o rychlé městské honičky automobilů a pořádné výbuchy předem pečlivě nachystaných bombiček.

The Saboteur II.The Saboteur II.

Volnost

Stejně jako v GTA či Mafii i tato hra bude vyzařovat naprostou volnost. Dobře využita je možnost lezení po domech, což se dá velmi dobře využít při rychlém úniku. A běhání po střechách Paříže má své jisté kouzlo. Nemáte-li náladu na plnění hlavních misí, klidně se můžete projít po krásné Paříži a ničit nepřátelské stanoviště. Za to budete po zásluze odměněni. Je mnoho způsobu jak postavu zlepšit. Buďto jí koupíte na černém trhu lepší a účinnější zbraně, ničivější výbušniny nebo rychlejší auta. Podtrhnout ale můžete i schopnosti svého válečníka. Máte se tedy opravdu na co těšit v oblasti RPG prvků.

Grafika

Co se týče grafické stránky, můžeme se těšit na velmi zajímavý prvek míchání barevné a černobílé. Tento oblíbený prvek můžeme znát například z filmu Sin City. Na místech, kde vše ovládají nacisti, bude vše černobílé. Čím více svobody rozdáte, čím více míst od nacistů vyčistíte, tím více barev se objeví. Kromě tohoto elementu není ale grafika ničím výjimečným a je naopak spíše jemně podprůměrná.

The Saboteur III.The Saboteur III.

Závěrem

Shrňme se vše do kostky. The Saboteur je svěží akcí v poutavém prostředí. Mnoho možností a způsobů vylepšování postavy spolu s perfektním rozmístěním barev pohltí mnoho hráčů. Tento titul není ničím přelomovým, ale pokud hledáte pořádnou dávku zábavy a akce, jste na správném místě.

Výhody:

  • Volnost
  • Podání barev
  • RPG prvky

Nevýhody:

  • Grafika
  • Nic přelomového

Moje Hodnocení:  85 %

Článek The Saboteur - Hezká akce z prostředí Paříže byl publikován 4. dubna 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...