Preview – Battlefield: Bad Company 2 – EA Games opět verbují!

Tagy:  Bad Company 2, Bad Company, Battlefield, EA Games, bojiště, válka, Samuela D. Redford, Terence Sweetwater, Prestona Marlowa, zbraně, Aljaška, speciální tým, války, válečnictví, akční hry

Sponzorované odkazy:

Preview – Battlefield: Bad Company 2 – EA Games opět verbují!

Počítačoví hráči, mám pro vás dobrou zprávu! Pánové z EA Games opět vydají dalšího Battlefielda, tentokrát i na počítače. Nově se můžete těšit na velmi nabitý singleplayer, který vám naservíruje přesně porcovanou atmosféru. Avšak hlavním tahákem hry je neustále hra více hráčů. Pojďme se tedy podívat, jak si stojí další další díl. Uhájí svoji dominantu na poli multiplayerových bi­tev?

Obrněnec v akciObrněnec v akci

Konečně singlplayer

V předchozích verzích Battlefieldu jsme se sice setkali s jakýmsi módem pro jednoho hráče, bohužel byl reprezentován boty. Z toho tedy vyplývá, že hra neměla příběh. Šlo čistě jen o řež mezi několika týmy. Jedinou příběhovou linii zastupovaly popisky map, kde jste nalezli informaci o postupu jednotlivých stran. Nyní se však konečně dočkáváme plnohodnotného singplayeru, který sice stojí ve stínu špičkového multiplayeru, ale pořád má co nabídnout. Naprosto samostatný singplayer uvidíme v sérii Battlefield poprvé, myslím samozřejmě na počítačích. Měl by totiž nabídnout jednoduchý příběh s výhodami online bojiště. Jeden hráč by se tak mohl setkat s mixem ryze lineární FPS střílečky a taktické akce. Jestliže jste nehráli předchozí díl Bad Company, nemusíte se bát, že přijdete o nějaké důležité střípky z příběhu, protože příběh na předchozí díl nenavazuje. Ale teď k samotnému ději hry. Příběh prožijete s členy speciální jednotky v roli svobodníka Prestona Marlowa, který spadá pod velení seržanta Samuela D. Redforda. Doprovází vás také specialista přes technologie Terence Sweetwater a expert přes všechno co lze odpálit, Georgie Gordon Haggard. Znuděná parta amerických vojáků přemýšlí nad další triviální akcí někde na Aljašce, nakonec však nastane velký zvrat, a tak velmi rychle změní názor. Rusové totiž připravuje velmi ničivou zbraň. Studená válka ještě neskončila? Vypadá to, že ne. Horším případem je teď možnost třetí světové války. Vaším úkolem je této válce zabránit. Zapomeňte na vtipnou kaši z Battlefield Heroes, přichází atmosférou nabitá akce bez jakýchkoliv pardonů a slitování. Dvě největší mocnosti opět mezi sebou řeší složitý spor.

Ubrzdím to?Ubrzdím to?

Vojenské techniky dostatek

Celá série Battlefield se zakládá na rozmanitém vojenském vybavení a technice stejně jako její předchůdci. Stejně tak je zachována i specializace. Vybírat si můžete mezi standardním vojákem, zdravotníkem, expertem přes výbušniny a průzkumníkem. Po výběru jednoho z povolání bude k dispozici ještě další specializace. Dočkat bychom se měli nového systému pro vylepšování postavy. Celkem by mělo být k dispozici přes 15 000 různých kombinací, což zní velmi lákavě. Nově půjde vylepšovat i vojenská technika. Co se týče zbraní, těch ve hře bude dostatek, přesněji přes čtyřicet.

Za matičku Rus!Za matičku Rus!

Týmová práce, základ úspěchu

Nový Battlefield: Bad Company 2 už tradičně staví na propracovaném multiplayeru. Bohužel se už nedočkáte masových soubojů s 60 a více hráči. Podporováno totiž bude maximálně 32 hráčů, což hru lehce oddaluje od původního předurčení. Podpora malého množství hráčů mě velmi zklamla, vždy jsem se totiž těšil na pořádné bitvy ve více jak šedesáti hráčích. K dispozici budou čtyři herní módy, mezi nimiž nechybí klasický Conquest, Rush. Dva další módy zatím nebyly ohlášeny. V základu dodá ke hře EA Games pravděpodobně osm map, řeč ale byla i o stahovatelném obsahu, a tak bych jí v závěru mohlo být opravdu požehnaně. Mapy budou situovány jak na zamrzlou a ponurou Aljašku, tak do rozmanité džungle plné otravného hmyzu. Boj se ale nebude odehrávat jen v překrásné přírodě, ale i ve stísněných uličkách měst. O výběru povolání jsem se již zmiňoval v předchozím odstavci. Postupným získáváním zkušenostních bodů budou neustále přibývat nové zbraně a další vybavení. Bez týmové práce vám mnoho bodů nebude přibývat, a tak se bez spoluhráčů jednoduše neobejdete a to nejen v nelítostném souboji. Zkušenosti se dají sbírat i v týlu jednak léčením či zásobováním spolubojovníků, jednak hlášením nepřátelských po­zic.

Já ještě žiju!Já ještě žiju!

Zpracování

Battlefield: Bad Company 2 konečně vychází i na PC. Tvůrci dávají velký důraz na optimalizaci, bohužel to zatím vypadá na relativně brutální hardwarové nároky. Chlapci z EA Games dokonce přiřadili optimalizaci pro PC speciální tým. Dokonce prohlašují, že by počítačové Bad Company 2 mělo vypadat o poznání lépe než konzolová verze. Jak to nakonec dopadne, však stále vězí v oblacích. Hra poběží na novém Frostbite enginu, který nabídne opravdu nevídanou grafiku. Nabídne nejen špičkové efekty, ale hlavně téměř dokonalé ničení všeho. Nenašli jste východ? Jednoduše si udělejte nový. A přesně v tomto duchu se hra nese.

Hurá do akce!Hurá do akce!

Verdikt

Nový Battlefield: Bad Company 2 zatím vypadá jako úspěšný nástupce dnes již legendární série Battlefield. Opět půjde o pořádnou porci adrenalinového boje s použitím nepřeberného množství zbrojního arzenálu a různých vehiklů. Můžete se těšit i na nový engine, který nabídne nejen vynikající efekty, ale i pořádnou destrukci objektů. Velkou část hry by měl tvořit i naprosto samostatný singleplayer s propracovanějším příběhem. EA Games již nyní uvolnili několik tisíc klíčů pro betaverzi. Jak nakonec nový Battlefield uspěje, se ukáže 5. března 2010.

Předobjednejte si Battlefield: Bad Company 2 PC za 1099 Kč

Předobjednejte si Battlefield: Bad Company 2 PS3 za 1499 Kč

Předobjednejte si Battlefield: Bad Company 2 XBOX 360 za 1399 Kč

Článek Preview – Battlefield: Bad Company 2 – EA Games opět verbují! byl publikován 25. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...