Bayonetta – Sličná ničitelka zloduchů přichází na scénu!

Tagy:  Bayonetta, Devil Man Cry, akce, boj, boss, Sega, Platinum Games, ženy, akční hry, počítačové akční hry

Sponzorované odkazy:

Bayonetta – Sličná ničitelka zloduchů přichází na scénu!

Pamatujete si na vynikající řežbu Devil My Cry, která ve sféře akční her vzbudila mnoho obdivu a přitáhla k tomuto dnes již tradičnímu žánru velké množství hráčů? Tvůrci této legendární hry opět obohacují segment akčních her další nadějnou bombou. Zapomeňte na nějaké složité přemýšlení a zdlouhavou nudnou hru! Přichází Bayonetta se všemi jejími vnady…

Určitě jednou vyhraje nějakou disciplínu v gymnasticeUrčitě jednou vyhraje nějakou disciplínu v gymnastice

Pánové zbystřete!

Běžně se u hlavních hrdinů nijak dlouze nepozastavuji, ale hlavní hrdinka Bayonetta si více slov prostě zaslouží, přece jen je jedním z předních lákadel této japonské akční hry. Designéři se pravděpodobně ptali mnoha mužů na jejich nejbrutálnější sny se ženami. Poté tyto studie poskládali dohromady, a tak vznikla sexy hrdinka Bayonetta. Vysoká a štíhlá postava oděná do přiléhavého koženého kompletu, naprosto dokonalé míry, černé brýle tvořící přísný pohled, a k tomu ještě lízátko v puse. To je ve zkratce Bayonetta. K tomu všemu ještě připočtěte ladné pohyby spolu s bezchybným umem se zbraněmi. Když přijde na věc, v našem případě na nějakou vážnější řež, obleček z ní velmi rychle spadne v zápalu nějakého kouzla. Pomocí magie je schopna utvořit ze svého oblečku velkého černého démona. Japonští designéři prostě ví jak na to. Ale abychom se zde neustále nechvástali dokonalou hlavní hrdinkou, pojďme si něco říct k příběhu, o kterém si jistě myslíte, že je velmi jednoduchý a nudný. Opak je pravdou! Čeká na vás překvapivě pružný příběh s různými převraty doplněný ingame videem a animacemi. Bayonetta se probudila po velmi dlouhém spánku, 500 let se na ní naštěstí nepodepsalo. Alespoň co se týče vzhledu a fyzičky. Děj se odehrává ve smyšleném městě Vigrid na naší rodné půdě, tedy v Evropě. Hlavní hrdinka ztratila vědomí a jejím primárním úkolem je zjistit svůj původ a především to, co všechno se stalo po dobu jejího spánku. Čím víc začíná chápat realitu, tím se neustále ostřeji vyhrocuje spor mezi dobrem a zlem.

Dám ti takovou, že druhou chytíš o zeď!Dám ti takovou, že druhou chytíš o zeď!

Kvanta nepřátel na denním pořádku

Nebyla by to ta správná akční hra bez bezduchého zabíjení nekonečných řad nepřátel. A holýma rukama to také nepůjde… a nebo vlastně půjde. Tím se dostáváme k nejdůležitější části hry.** Bayonetta** bude všechny neznabohy odměňovat nejen dobře mířenými střelami ze svých pistolí, které má mimochodem v rukávech a na botách, ale i účinnými údery rukou a nohou. Nemusíte se ale obávat, nějaké složité proklikávání k zajímavým kombům se nekoná. Veškerá komba se tvoří automaticky vzhledem k dané situaci. Souboj je většinou zakončen nějakou magickou specialitkou. Podobně je na tom i uhýbání. Jakmile uhnete zlomek vteřiny před zásahem, čas se zpomalí, a vy tak máte možnost rubat všechny nepřátele v okolí. Když potom máte tuto funkci v malíčku, značně se vám hra zjednoduší. Dostáváme se ale k jednomu problému. Velmi často se stává, že úplně ztratíte pojem a orientaci o probíhající akci. Nakonec vám nezbývá nic jiného, než zběsile proklikávat tlačítka útoku. Ono se to nějak vyvine. Avšak tento nedostatek by vám neměl tolik vadit, protože je podkreslený dokonalými efekty a samozřejmě také obrovským proudem krve. Boj si můžete zpříjemnit speciálními kousky, pro které je potřeba jakási energie podobná maně. Jinak je ale akční složka opravdu fenomenální.

Velcí?! Doslova gigantičtí!Velcí?! Doslova gigantičtí!

Temní bossové spojte se!

Bossové vás sem tam také potkají. Těm už ale nebude stačit pár dobře mířených střel, popřípadě pořádných úderů, protože to nejsou žádná ořezávátka. V případě bossů se totiž budete muset soustředit a čekat na tu správnou chvíli pro útok. Při souboji s nějakým bossem bude potřeba chytře využívat okolního prostředí. Aby se ve hře pořád neopakovalo to samé, přidali tvůrci speciální levely, ve kterých jezdíte na motorce či letíte na raketě. Tyto levely jsou bohužel nudné a zdlouhavé. Dalším zpestřením hry jsou jednoduché hádanky a v této si tak na chvíli odpočinete od boje. Po celou dobu totiž kácíte nekonečné řady nepřátel. Bayonetta může vylepšovat své zbraně prostřednictvím zlatých kroužků, což je platidlo, za které lze nakupovat nové zbraně, nové komba či lízátka zlepšující různé ability. Všechny souboje se odehrávají v uzavřených arénách, což značně omezuje pohyb.

Verdikt

Bayonetta vypadá jako jedna z nejlepších akčních her v poslední době. Nabízí svůdnou hlavní hrdinku, dostatek dobře porcované akce, skvělou grafiku a hudební podání a v neposlední řadě i obstojný příběh. Většinu z vás jistě potěší relativně jednoduché ovládání, díky kterému si můžete užít každou vteřinu nepřehledného souboje. Orientace při souboji je bohužel kámen úrazu. Tak i tak vám mohu akční nářez Bayonetta doporučit, protože splnila všechna očekávání. Bohužel je distribuována jako čistě konzolový počin, a tak mají počítačoví hráči smůlu.

Moje hodnocení =  84 %

Výhody:

  • Svižná akce
  • Efekty
  • Hlavní hrdinka
  • Hudba
  • Jednoduché ovládání

Nevýhody:

  • Občas zmatek
  • Uzavřené arény
  • Grafika prostředí

Koupit Bayonneta XBOX 360 za 1299 Kč

Koupit Bayonneta PS3 za 1299 Kč

Článek Bayonetta – Sličná ničitelka zloduchů přichází na scénu! byl publikován 21. února 2010 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...