Brink: Akce z nedaleké budoucnosti

Tagy:  Brink recenze, brink o hře, brink posouzení, brink článek, about brink, game brink, brink here, brink pictures, brink screenshot

Sponzorované odkazy:

Brink: Akce z nedaleké budoucnosti

Vývojářský tým Splash Damage nedávno vypustil akční hru z nedaleké budoucnosti jménem Brink. Původně byla tato hra určena pouze pro xbox360, ale nakonec dali vývojáři zelenou i PC hráčům a my si tak můžeme vychutnat tuto hru na i našich monitorech. Následující řádky vám objasní, jak tato akce vlastně dopadla, co se vývojářům povedlo a co nikoliv.

PostavaPostava

Příběh

Příběh probíhá na ostrově nazývaném The Ark, velkého plovoucího města, které vzniklo po celosvětové katastrofě. Bohužel město je vytvořeno pro mnohonásobně menší počet obyvatel, než jaký ve městě aktuálně je. A tak není divu, že vzniká odboj jménem Resistance. Tomu se však postaví státní organizace Security, aby zajistila pořádek a mír. Příjemným zpestřením je možnost přidat se na kteroukoliv ze stran, k dispozici jsou tedy dvě odlišné kampaně. Přestože má hra rozsáhlou kampaň, příběh není moc chytlavý a tak je tato akce určena především pro multiplayerové akce s kamarády.

BojBoj

Postava

Brink je také charakteristický poměrně rozsáhlým vylepšováním postavy, neboli rpg prvky. Změnit či vylepšit si můžete svého hrdinu doslova od hlavy až k patě, vyberete si účes, obličej, oblečení, tetování, zkrátka vše, co vás jen napadne. Postupem času budete získavat zkušenosti a otevřou se vám tak nové možnosti v podobě nových vzhledů. Stejně fungují i zbraně, které lze vylepšovat různými zlepšováky jako jsou tlumiče, světla či lasery .Za další zkušenosti zase dostanete zcela nové zbraně s lepšími vlastnostmi.

Začátek akceZačátek akce

To vše se také bude odvíjet od třídy, kterou si zvolíte. Ve hře je totiž několi typů vojáků s různými schopnostmi. Klasickou volbou může být voják, který se specializuje na boj tváří v tvář. Alternativou je inženýr, který zneškodní každou minu když je potřeba. Jednotka se také nemůže obejít mez medika, který vyléčí každou ránu. A poslední třídou je operativec, který se specializuje na hackování různých zařízení jako jsou například počítače. Bohužel jednotlivé třídy nejsou od sebe moc odlišeny a tak mají classy velmi podobné vlastnosti. Na druhou stranu má každá třída speciální schopnosti, které můžete odemykat za nasbírané zkušenosti. Právě ty jsou velkým pomocníkem v boji.

Video I.Video I.

Zpracování

Co ještě můžeme pochválit je velmi povedená grafická stránka hry, která jistě zaujme nejednoho hráče. Chlapci ze Splash Damage vsadili na animovaný svět, jaký byl například ve hře borderlands a to se jim jistě vyplatilo, neboť her s podobným grafickým kabátkem není mnoho. Celá hra je navíc proložena velkým počtem videí, které jsou propracována ještě o něco lépe než samotná hra. Obrázek si ostatně můžete udělat sami z příložených screenshotů. To vše je podbarveno líbivou hudbou, která sice mohla být na lepší úrovni, ale běžným hráčům to bude jistě stačit. Ostatní zvukové efekty se blíží průměru, takže neurazí, ale ani nezvednou hráče ze židle. Zajímavostí tohoto titulu je také systém SMART, díky kterému si lze s postavou provádět velmi pěkné kousky. Stačí držet příslušné tlačíko a postava při běhu překonává všechny překážky, které jí stojí v cestě.

Postava II.Postava II.

Hodnocení

Brink je určitě zajímavá akce, odehrávající se v nedaleké budoucnosti. Se svou animovanou grafikou, velkými možnostmi a hratelným multiplayerem zabaví i náročnější hráče. Bohužel hra neoplývá vysokou hratelností, ale i přes to vám tento akční titul doporučuji vyzkoušet.

Hodnocení:  70 %

Výhody:

  • Grafická stránka
  • Multiplayer
  • Vylepšování

Nevýhody:

  • Příběh
  • Krátkodobá hratelnost

Článek Brink: Akce z nedaleké budoucnosti byl publikován 28. srpna 2011 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...