Rise of The Argonauts - návrat do Řecka

Tagy:  řecko, akce, rpg, bojové taktity, logika

Sponzorované odkazy:

Rise of The Argonauts - návrat do Řecka

Kvalitních her v prostředí řecké mytologie není zrovna mnoho. Pokud by jsme se chtěli omezit na výběr pouze akčního RPG, jediné tituly, které mě napadají, jsou právě Titan Quest a naprostá novinka, Rise of the Argonauts. Jedná se o velmi nápadně podobné hry, každá se však může pochlubit zcela odlišným herním prostředí, atmosférou a samozřejmě herním příběhem. Hlavní děj hry Rise of the Argonauts spočívá v legendě, kdy Jáson vzal zlaté rouno samotnému králi Frixosovi, který nechal poklad chránit hrozným drakem a dvěma býky s kovovými rohy. V této hře budete ovládat jako hlavního hrdiny právě odvážného Jáson, velkou oporo a pomocí vám budou samozřejmě známí Argonauti, s kterými zažijete celou řadu krvavých bitev. Příběh jako vyšitý pro překrásnou řeckou mytologii, pojďme zhodnotit, jak se hra povedla vývojářům.

Postavy a jejich schopnosti

Jak je po celém světě známo, Jáson a Argonauti patří rozhodně dohromady, tak jako Tom a Jerry nebo Pat a Mat. Vy, jako hlavní hrdina Jáson, si budete moci na každou akci vzít na pomoc pouze dva, kteří vám budou pomáhat, jak jen to bude možné. Každý má jiné vlastnosti a bojovou specializaci, musíte tak pečlivě vybírat, koho si vyberete. Velikou výhodou je možnost týmové spolupráce, otevírají se vám tak značné taktické a strategické možnosti, díky kterým máte celou řadu možností, jak se ostat k dokončení jednotlivých akcí bez výrazných ztrát. Z oficiálně vydaných obrázků tak můžete narazit třeba na slavnou Atalanu – udatnou lučištnici, dále pak nepřemožitelného Achilla, Herkula a celé řady jiných.

Bojové akce

Slibovány jsou také velmi kruté a tvrdé boje, díky kterým bude hra velmi krvavá a agresivní, vzduchem budou doslova létat hlavy, aspoň to tak tvůrci slibují. Jáson bude mít k dispozici tři hlavní typy zbraní – palici, meč, oštěp. Každá z uvedených zbraní se bude hodit na jiné typy nepřátel a taktických principů, takže je velmi důležité si rozmyslet, s čím že to budeme právě teď bojovat. U většiny známých RPG bývá zvykem, že hlavní hrdina začíná od nuly. Tady je to kupodivu jinak, od začátku má prvotřídní zbroj zbraně, které umí bez jakéhokoli výcviku používat. Vývoj hlavního hrdiny má samozřejmě kromě boje také stoupat prostřednictvím náklonnosti k Bohům, budete si tak muset velmi dávat pozor na jazyk a důkladně rozmýšlet, co komu řeknete.

Herní děj neodpovídá skutečné řecké mytologii

Tvůrci se s pravdivostí charakteristiky osob postav moc nepárali, nečekejte tak, že se místo učení dějepisu či literatury tuto hru zahrajete a budete, takříkajíc, za vodou. Pan učitel by z vás asi moc radost neměl, jelikož ve hře vystupuje Jáson jako celkem kladná osoba, ovšem kdo se v řeckých dějinách a legendách vyzná, určitě mi dá za pravdu, že tomu tak ve skutečnosti nebylo. Ve skutečnosti se Jáson zajímal jen o svůj prospěch a jeho hlavním cílem bylo stát se králem. Zabil svého strýce, bratra své ženy a má na svědomí spoustu nečestných dějů. Ovšem hra je hra, musíme ji brát s rezervou, co se týče dějin se tak z této hry nedozvíte, teda určitě ne příliš věcí, které by se zakládali na pravdě.

Shrnutí

Rise of the Argonauta by měla být herní novinka, která se snaží navodit co nejreálnější představu a atmosféru řeckých dějin. I když se zcela nezakládají na pravdě, samotné herní provedení je velmi přesvědčivé a zábavné, tak není důvod, proč by muselo být ve pravda. Důležité je, že se hráč baví, což je také hlavní myšlenkou tvůrců. Ve hře máte také možnost taktizovat, vlastně se bez toho ani neobejdete. Hra je založená na přemýšlení a důkladném rozhodnutí taktiky, bez které se jen tak neobejdete.

Koupit Rise of The Argonauts za 299,–Kč

Článek Rise of The Argonauts - návrat do Řecka byl publikován 18. února 2009 v 21.10 v rubrice Hry. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...