The Rise of Atlantis

Tagy:  The Rise of Atlantis, Atlantis, Řecko, Troja, Kartágo, Egypt, Hry, online hry

Sponzorované odkazy:

The Rise of Atlantis

The Rise of Atlantis

Dnes si představíme, ne moc známou, ale myslím si, že oblíbenou hru The Rise of Atlantis. Z názvu by Vás mohlo napadnout, že jde o nějakého giganta o velikosti v řádech GB, ale je tomu přesně naopak. Hra má jen pár mb a navíc je možné ji hrát přímo online na internetu, takže ji ani nemusíte stahovat na vlastní pc.

Úvod

V současnosti je mezi námi spousta lidí, kteří nekupují drahé velké hry, ale vystačí si s hrami, které mohou hrát zadarmo a nezaberou jim moc místa na disku. U této hry je to podobné. Jedná se totiž o logickou stolní hru, založenou na principu skládání stejných obrázků vedle sebe.

Princip hry

Zapínám hru, začínám první level. Přede mnou se objeví velký čtverec o rozměrech 7×7 čtverečků. V každém čtverečku je nějaký obrázek. Cílem hry je prohazovat dané obrázky tak, aby jste vytvořili trojici stejných obrázků vedle sebe. Jakmile se Vám toto povede, obrázky se rozbijí, dostanete za ně body a ze shora přibudou obrázky nové. Takto to jde pořád do kola. Podstatnou věcí ale je to, že ve čtverci plném obrázků je také jeden obrázek, který se ostatním nepodobá. Vaším úkolem je dostat tento obrázek na spodní stranu čtverce. Jde to více možnostmi. Buď klasickým srovnáváním obrázků do řad, nebo pro ty trpělivější získáním určitého počtu bodů. V každém levelu máte zadanou určitou bodovou hranici, kterou musíte dosáhnout, aby jste jednoduše zmáčkli tlačítko, které pak daný obrázek dostane přesně tam, kam je potřeba. Jakmile toto zvládnete, dostáváte se do dalšího levelu. Vše je podmíněno časem, za který level uděláte. Čím rychleji se Vám podaří level dokončit, tím více bonusových bodů dostanete.

Víte, že pochodujete?

Zajímavostí hry je, že souhrn několika levelů představuje určitou oblast, ve které pochodujete. Začínáte u Féničanů, dostanete se až do Babylonu, když budete úspěšní můžete se dostat až do Troji. Toto tedy vysvětluje název hry, který je spojen s pochodováním do určitých oblastí.

Není to nuda?

Samozřejmě nemůžu mluvit za všechny, ale myslím, že se určitě nudit nebudete. Ve hře na Vás totiž čeká až 77 různých levelů. Další pozitivní věcí je, že tvary herního pole nejsou jenom čtverce, ale občas je tvar obtížnější pro vytvoření trojice obrázků, takže někdy se budete muset opravdu zamyslet.

Bonusové obrázky:

Ano ve hře se občas vyskytují tzv. bonusové obrázky. Mezi ně patří třeba i bomba, kterou když dostanete na spodní stranu čtverce, tak ji můžete použít na herní plochu a rozbít s ní několik obrázků. Ve hře se vyskytuje více bonusových předmětů, takže nikdy nevíte s čím se další kolo setkáte. Pokud správně dokážete využívat těchto možností, je velmi pravděpodobné, že zlepšíte Váš celkový čas a tedy i navýšíte počet získaných bodů.

Závěr

Hru The Rise of Atlantis hodnotím velice kladně. Její zajímavé provedení určitě jen tak neomrzí a vystačíte si s ní na několik hodin, možná i dní. Co se týče velikosti hry, patří mezi jedny z těch menších, takže není problém si ji během několika minut stáhnout a užívat si hraní. Dále bych ocenil nápad mapy pochodů. Dostaňte se až do proslulé Troje, využívejte herní bonusy, soustřeďte se na čas a na podstatné obrázky s touto skvělou hrou.

Stahujte hru The Rise of Atlantis zde: The Rise of Atlantis Download

Článek The Rise of Atlantis byl publikován 1. července 2009 v 21.00 v rubrice Herní hardware. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...