Ber nebo neber

Tagy:  ber nebo neber, hry, televizní hry

Sponzorované odkazy:

Ber nebo neber

Není to tak dlouho, co Česká republika zažívala jedno velké soutěžní šílenství v podobě televizní soutěže „Chcete být milionářem?“ V době své slávy se těšila velké oblibě a dostala se na mobily, na počítače a není člověka, kdo by její pravidla neznal nebo ji alespoň nikdy neviděl. Nyní s podobným projektem přichází konkurenční televize (Prima) a už nyní lze říci, že se historie opakuje, jak dlouho tento boom vydrží nelze ovšem předpokládat. Stále nevíte o čem je řeč? No přece o televizní soutěži Ber nebo neber

Ber nebo neber… je na televizních obrazovkách už nějakou chvíli a jak to tak vypadá, těší se stále větší a větší oblibě. Hra má velice jednoduchá pravidla a navíc si ji můžete vyzkoušet „nanečisto“ na oficiálních stránkách televizní soutěže. Pokud se vám zdá i tohle málo, připomenu verzi pro mobily, vyzvánění, loga či snad dokonce i fotografie modelek, které v průběhu soutěže otevírají kufříky. Ale abych vás nemátl, vysvětlíme si ta pravidla.

Pravidla hry

Na začátku hry máme 3 soutěžící, ze kterých se vybere finalista, který bude hrát až o 5 milionů korun. Výběr finalisty probíhá následujícím způsobem: Všichni 3 jsou tázáni na stejnou otázku a je jim dáno postupně celekm 6 nápověd. Pokud někdo z nich jako první uhodne odpověď, stáva se okamžitě finalistou a postupuje do hry o již zmiňované výhry. Pokud ovšem neuhodne, nemůže již hádat dál a ve hře pokaračují již jen 2 finalisté. Pokud ani po šesti nápovědách nikdo neuhádne odpověď, na řadu přijde nová otázka.

Vybraný finalista postoupí k moderátorovi a s ním i 3 vybraní lidé (přátelé, příbuzní) finalisty, se kterými se může během celé hry radit o dalším postupu. Na začátek si soutěžící vybere 1 kufr z celkového množství 26ti kufrů, které otevírá 26 modelek. 1. kufřík se položí soutěžícímu na stolek a o ten se vlastně hraje. Soutěžící postupně otevírá kufříky dle předem daného počtu a z tabule, kde jsou vypsány částky neboli možné výhry mizí právě ty otevřené. Po každém kole volá bankéř, který na základě otevřených kufrů „vykoupí“ právě ten kufřík vybraný na začátku hry. Tedy pokud se soutěžícímu daří a odkrývá samé nízké částky, bude mu nabídnuta vyšší suma na vykoupení kufříku, jelikož je zde vyšší možnost, že právě v něm je vysoká částka. Pokud se soutěžícímu zdá bankéřova nabídka malá, pokračuje dál ve hře, kde otevírá o 1 kufřík méně.

Kola:

6 kufříků, 5 kufříků, 4 kufříky, 3 kufříky a 2 kufříky

Poté se již otevírají kufříky po jednom a po každém učiní bankéř novou nabídku. Pokud soutěžící nepřijme žádnou nabídku bankéře, jako poslední se otevře jeho kufřík, kde zjistí svoji výhru. Pokud soutěžící odprodá kufřík, může na zkoušku pokračovat ve hře aby zjistil, co vše mohl ještě získat, nebo naopak ztratit.

Celou soutěž moderuje Pavel Zuna, který je známý především ze svého působení v televizi Nova.

Na stránkách soutěže lze nalézt hru, kde si svoje umění ve hře můžete nanečisto vyzkoušet. Pokud bych to měl zhodnotit, tak je to k ničemu, jelikož je hra stejně postavená na náhodě, takže se zkrátka nelze nacvičit tak, abyste měli větší šanci zvítězit. Pokud si ji však chcete zkusit Ber nebo neber hru zahrát, můžete tak učinit zde:

Hra je zajímavá především z psychického hlediska. Soutěžící zde nemusí mít žádné větší všeobecné znalosti jako tomu bylo například v Chcete být milionářem, záleží zde pouze na náhodě a ochotě soutěžícího riskovat. Tím se hra stává velmi zajímavou a někdy i nervy drásající a to i pro diváky u televizních obrazovek.

Článek Ber nebo neber byl publikován 3. února 2008 v 19.02 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Kohout. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...