CSI 4: Hard Evidence

Tagy:  CSI 4: Hard Evidence, CSI, Kriminálka

Sponzorované odkazy:

CSI 4: Hard Evidence

Kriminálka Las Vegas je velmi úspěšný seriál nejen u nás, ale i v mnoha jiných zemích. Kvalitní herecké obsazení a využívání nejnovějších vědeckých postupů táhne a tak se točí nové a nové série. A když je něco úspěšné, musí se toho náležitě využít. Herní série CSI je právě Kriminálkou Las Vegas na vašem monitoru. Jak si vede nejnovější čtvrtý díl s podtitulem CSI 4: Hard Evidence?

Hra jako taková je čistokrevná agentura, ve které se zhostíte role jednoho z vyšetřovatelů las vegaské kriminálky. Škoda, že vaše postava je bezejmenná a vůbec se o ní nic bližšího nedozvíte. Tento fakt trochu vylepšuje spolupráce vždy s jednou filmovou postavou. Takovýchto postav je celkem 5, stejně jako herních případů (kapitol). Vaše hlavní postava se tedy během hry potkává s Nickem, Catherine, Warrickem, Gregem a hlavně i se samotným Grissomem, který je ze všech nejlépe zpracovaný co se týče dialogů. K příběhu toho nelze mnoho prozradit, protože i sebemenší náznaky mohou vést k vyšetření případu. Snad jen, že vždy jde o vraždu a to jak člena rockové skupiny, tak i těhotné ženy. Podání těchto excesů je velmi průměrné a se seriálem se absolutně nedá srovnávat.

Jak už bylo řečeno, jde o agenturu, takže zde nebude mít nouzi o uplatnění logického myšlení, používání předmětů a hlavně a získávání stop z místa činu. Nechybí ani výslechy podezřelých. Lokací je poměrně málo, ale jsou různorodé a na každé z nich je mnoho aktivních míst, takže se tím vlastně vše kompenzuje. V této sérii si musíte zvyknout, že se neustále budete vracet na místo činu, neboť důkazů je třeba získat hodně a ne všechny jsou aktivní zpočátku. Důkazy získáváte pomocí nejrůznějších udělátek a to buď na místě vraždy, nebo stylově v kriminalistické laborce. Ve hře se tedy setkáte a na vlastní myš si osaháte například baterku, rukavice, pinzetu, nejrůznější tekutiny, mikroskop, UV záření, mikroskop, atd. Všechny získané důkazy se přehledně dělí podle typu (obrazový materiál, vzorky, atd.).

Zatím nepadla žádná vyložená výtka, ale to se musí napravit. Hra bohužel bezchybná rozhodně není a to co ji sráží k zemi nejvíce, je naprosto tragická obtížnost. Hru dohraje s prstem v nose i pětileté dítě (pokud vládne angličtinou), neboť hra je neskutečně primitivní. Nejen že stačí trocha logického myšlení a nemít vlčí mlhu, ale kdykoliv během hraní si můžete beztrestně požádat o nápovědu jak dál. Na každý případ tak připadá cca 30 různých nápověd a tak nikdy nemůžete uvíznout na mrtvém bodě, neboť nápovědy jsou opravdu velmi názorné. Sice je nemusíte využívat, ale už jen jejich přítomnost svádí k jejich užívání.

Další výtkou je poměrně slabá grafika. Tedy hlavně animace a obličeje postav. Animace jsou opravdu toporné, motion capture je pro hru pojem neznámý atak divně rozplizlé obličeje hlavních postav jsem dlouho neviděl. Rozeznat například Grissoma dá zpočátku dost práce a asi prvních 20 sekund jsem netušil, s kým to mluvím. Synchronizace rtů s mluvenou řečí je taky jen zbožné přání.

CSI 4: Hard Evidence je těžce průměrnou hrou, kterou nezachraňuje ani zdařilý dabing, ani celkem dobře napsané dialogy a scénáře jednotlivých případů. Tak od třetí vraždy se veškeré postupy k získávání důkazů opakují a stereotyp se tak vkrádá až do konce hry. Naštěstí máte za 6 hodin pokoj a můžete věnovat čas něčemu lepšímu…

Hodnocení hry: 43%

CSI 4: Hard Evidence video trailer:

Koupit CSI: Crime Scene Investigation (předchozí díl) za 299,–Kč

Článek CSI 4: Hard Evidence byl publikován 30. ledna 2008 v 19.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...