Mario Forever

Tagy:  Mario, skákačky, Mario hra, Mario hry

Sponzorované odkazy:

Mario Forever

Některé hry a její hrdinové prostě nestárnou a stávají se z nich legendy a ikony. Lara Croft a série Tomb Raider, Solid Snake s Metal Gear Solid, atd. Ale už dávno před nimi tu byl někdo jiný… Jeden obtloustlý bodrý italský instalatér – Mario. Připomeňme si ho na nejlepším freeware zpracování s názvem Mario Forever od výborného polského amatérského studia Buziol Games.

Zrodil se Mario

Historie této herní postavičky se datuje až do roku 1981, kdy se poprvé objevila v populární hře Donkey Kong a stala se úspěchem Nintenda. To ovšem ještě neměla pozdější jméno Mario, ale byla pojmenována lakonicky Jumpman. Cílem hry bylo zachránit s Jumpmanem dívku jménem Paulin ze spárů právě Donkey Konga. Hra byla velmi populární a komerčně úspěšná, takže se v roce 1983 ukuchtila hra s názvem MARIO BROS (název dle hlavní postavy – Maria). Mariovi zde zdatně sekundoval bratr Luigi a cílem bylo zničit co nejvíce nepřátel. O další 2 roky pozdeji přišla na trh asi nejúspěšnější hra s Mariem v hlavní roli – SUPER MARIO BROS (první hra využívající plynulý scrolling obrazu). Dál už to šlo poměrně hladce a tak v roce 1988 Super Mario Bros 3. Následovalo množství více či méně stejných her s Mariem v hlavní roli a Nintendo, tak mělo o pravidelný finanční zisk postaráno. Shigeru Miyamoto (tvůrce Maria) prostě umí.

Mario Forever

Pocta originálu. Tak právě nějak takto bych charakterizoval tento remake jedné z nejpopulárnějších her. Na freeware podmínky se podařil vývojářům neskutečný počin, kdy zachovaly původní hratelnost, ale přidaly i pár vylepšení.

Samotná hra má lehce přes 20 MB a nabízí celkem osm světů se vzrůstající obtížností. Popravdě řečeno dohrát tuto hru není žádný med. Od šestého světa začíná být obtížnost opravdu brutální a agresivnější jedinci budou demolovat jednu klávesnici za druhou. Samotná nápaditost levelů a jejich design je směsicí toho nejlepšího, co se kdy v Mario hrách objevilo, ale vývojáři k tomu přidávají i své vlastní nápady. Střídají se zde nadzemní i podzemní levely a žádný není stejný. Jenou je to les, kobky, voda, atd. Na freeware poměry je nezanedbatelná i hrací doba. Desítky hodin bude trvat než se prokousáte na samotný konec. V tom vám budou bránit staří známí nepřátelé – masožravé kytky vylezající z potrubí, létající ryby, soustavy ohnivých koulí a hlavně bossové. Na konci každého světa je připravený boss, bez jehož likvidace se dál nepohnete. Jako v každé správné hře, tak i zde představují řádnou výzvu a jejich zdolání nené nikdy úplně jednoduché. Na hraní vám stačí kurzorové šipky a 2 klávesy plus jakékoliv železo. S rozběhnutím Mario Forever nemá problém ani sebevětší šunka. Přitom grafika je přesně taková jakou bych čekal – kreslená s náechem retra a přitom se na ní dobře dívá.

Pokud pamatujete zlatý herní věk, kdy patřil Mario k tomu nejlepšímu co šlo hrát neváhejte, protože lepší předělávku na naše plechové miláčky prostě neseženete. A pro vás mladší mám jednu radu – zahrajte si to a poznejte tak hry, které nám dříve tak moc učarovaly, a ke kterým se mnoho z nás stále tak rádo vrací.

Hodnocení hry: 85%

Mario Forever video trailer:

Mario Forever download freeware zde:
Mario Forever freeware download

Článek Mario Forever byl publikován 14. prosince 2007 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...