Travian

Tagy:  travian.cz, Travian cheaty, Travian mapa, Travian toolbox, www.travian.cz, www.travian

Sponzorované odkazy:

Travian

Máte rádi strategické hry, ale na pořádné hraní nemáte tolik času kolik by bylo potřeba? Co takhle zkusit webovou strategii hranou v okně prohlížeče? Ano, řeč je o velmi populární původně německé hře Travian. Čím si získává srdce hráčů?

Webové vs. ostatní hry

Proč právě webové hry by pro nás měly být tím pravým? Hlavními přednostmi je nenáročnost na internetové připojení a hardware vybavení počítače. Tyto hry neoplývají žádnou sofistikovanou a náročnou grafikou, takže i doslova „prehistorický“ počítač nebude mít s tímto typem her problémy. Stačí tedy funkční PC, internetový prohlížeč a alespoň vytáčené připojení a můžete začít hrát. Neopomenutelným faktem je také menší náročnost na čas. Stačí denně odehrát pár kol nebo tahů a vrátit se ke hře další den.

Travian-Správa vesniceTravian-Správa vesnice

Římané, Galové a Germáni

Tak o tyto 3 národy v Travianu půjde. Již podle národností je poznat, že půjde o hru zasazenou do starověku a žádných hi-tech udělátek se zde nedočkáme. Cílem hry je vytvoření co největšího funkčního města a jeho bránění před útočníky. Útočit samozřejmě můžete také a veškeré vaše kroky probíhají v kolovém režimu. Ale vraťme se ještě zpět k jednotlivým národům. Podle toho, který národ si zvolíme za svůj, jsou nám přiděleny bonusy a postihy (různě silné jednotky, rychlejší/pomalejší těžba určité suroviny, atd.).

Důležitým aspektem je zvládnuty management zdrojů. To znamená rozvrhnout si co těžit, kdy to těžit a efektivně obchodovat a spravovat své nerostné bohatství. V Travianu se jedná o 4 suroviny: hlína, obilí, dřevo a železo. Díky těmto surovinám si postupně vylepšujete stavby, stavíte nové a zlepšujete vojenskou posádku.

Travian-Detail vesniceTravian-Detail vesnice

Nedílnou součástí strategií jsou boje a diplomacie. Obojí je i zde a bez pořádného zvládnutí budete brzo smeteni ostatními hráči. Každý národ disponuje 10 jednotkami, z nichž každá se hodí na útok/obranu proti jiné jednotce (aneb pravidlo kámen X nůžky X papír platí i zde). Pokud se ale přesto necítíte v bitvách pevní v kramflecích, můžete založit se stejně smýšlejícími hráči alianci a být tak efektivnější při útoku, obraně nebo obchodování.

Zkuste to

Travian je hra pro specifickou skupinu lidí a rozhodně patří mezi lepší kousky na této herní scéně. Pokud to s Travianem myslíte vážně, je možné si smskou zaplatit tzv PLUS členství ve kterém je pár příjemných bonusů… Normální hráč se ovšem bez něj obejde a bude i tak spokojen. Stačí se jen zdarma zaregistrovat a třeba se již z Travianu do bežného světa nevrátíte;-)

Začít hrát můžete zde

Článek Travian byl publikován 8. října 2007 v 06.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Mirek Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (370).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...