Ikariam.cz

Tagy:  ikariam, strategie, online, travian, prohlížeč, hry, hra, ikariam.cz, www.ikariam.cz, ikariam.org, ikariam návod, ikariam cheaty

Sponzorované odkazy:

Ikariam.cz

Dávné jsou doby, kdy jste k hraní nějaké hry potřebovali spoustu disket, nebo v lepším případě CD, aby jste hru spustili. V poslední době však nastupují na scénu hry, k jejichž hraní stačí jen okno internetového prohlížeče. V tomto článku si představíme on-line strategii Ikariam.cz a dalším hrám se budeme věnovat v některém z dalších článků. Již nyní však můžu slíbit, že půjde o RPG Gladiatus.

Začátek Ikariam.cz

Ikariam.cz k nám přišel z Německa a u nás se zatím pokouší prosadit v tvrdé konkurenci ostatních on-line her. Podobně jako u Travinu jde o strategii, avšak Ikrariam.cz se odehrává v dřívější době, konkrétně antiky a období prvních vynálezů, které mění svět. Po krátké registraci hráče se směle můžete pustit do rozšiřování vašeho města. Při prvním přihlášení vám bude určen ostrov, na kterém budete společně s dalšími devíti hráči rozšiřovat svou civilizaci. Na začátku máte pouze město s volnými stavebními plochami a jednou budovou – radnici. Dvě plochy jsou určeny pro stavbu přístavu a loděnice a jedna pro městskou zeď, která chrání vaši osadu před nepřáteli.

Město Ikariam.czMěsto Ikariam.cz

Suroviny

Ikariamu.cz neexistuje jídlo, jako v Travianu, naopak nejdůležitější surovinou je stavební materiál -– dřevo. To se získává na pile, která při začátku hraní má úroveň nula, ale při snažení všech hráčů je možné ji dále rozvíjet. Každý ostrov má jednu pilu a jedno místo, na kterém se dají získat „luxusní suroviny“. Ty jsou celkem čtyři a jde o víno (zvyšuje spokojenost obyvatel), mramor (pro stavbu budov), krystalické sklo (pro vědce a špehy) a síru (pro válečné jednotky). Každý ostrov disponuje pouze jedním zdrojem těchto surovin, a pokud potřebujete něco, co na vašem ostrově není, je nutné to zakoupit, popřípadě ukořistit. Pilu a zdroj luxusních surovin je možné podporovat darováním dřeva. Jakmile je dosaženo požadovaného počtu dřeva, pila se sama expanduje a je možné do ní poslat více obyvatel města na práci. Stejné je to i v případě vinic a lomů.

Budovy

Ve hře Ikariam.cz můžete stavět celou řadu budov, každá má svůj specifický úkol. Hostinec zvyšuje spokojenost lidí, v loděnici se staví a vylepšují lodě, v úkrytu se cvičí špióni, atd. Každá budova má několik levelů, a pro zvýšení její úrovně musíte poskytnout určitý počet dřeva, nebo mramoru. S budovami je úzce provázána i struktura nabídek. Tyto nabídky jsou čtyři – Město (evidují se události, které se staly), Armáda (pohyby vojáků a vojenské akce), Výzkum (status právě zkoumaného vylepšení) a Diplomacie (komunikace s ostatními hráči a uzavírání dohod).

Důl na krystaly Ikariam.czDůl na krystaly Ikariam.cz

Ikariam nebo Travian?

Stejně jako v Travianu můžete ve hře Ikariam.cz zakládat nové osady, bojovat s nepřáteli i s přáteli, nebo velmi čile obchodovat. Bohužel Ikariam.cz kazí několik chybiček, které budou zvídavějším hráčům vadit. Problém se týká hlavně nedotaženého obchodování, občasných problémů s přesuny vojenských jednotek a hlavně se „zázrakem“ na ostrově, kterému je možné darovat zlato, a při dosažení určitého počtu „mincí“ má přinést bonus celému ostrovu. Bohužel to funguje přesně opačně a místo aby zlata ubývalo, zlata při darování přibývá. I přes problémy však Ikariam dokáže zaujmout hráče a jistě si získá brzy velkou hráčskou komunitu.

Hodnocení hry Ikariam.cz: 75%

Stránky online hry Ikariam.cz: www.ikariam.cz

Článek Ikariam.cz byl publikován 24. dubna 2008 v 06.14 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...