Kung-fu Panda

Tagy:  kung-fu panda, dreamworks, kung fu panda hra, kung-fu panda download, kung-fu panda cz

Sponzorované odkazy:

Kung-fu Panda

Po je panda, respektive pandí samec. To není zvláštní, zvláštní je ale sen, který tato panda má. Touží se stát mistrem kung-fu. A jelikož je Po docela nemotorný a hlavně líný, dá mu obrovskou práci vystoupat do chrámu, kde se volba nového mistra koná. A tušíte správně, že hříčkou osudu je zvolen zrovna Po.

Pandí příběh

Takto bychom mohli nastínit začátek příběhu, který vyplývá z animovaného filmu Kung-fu panda. Za hrou stojí ne příliš známé studio Beenox, film pak vytvořil známý DreamWorks. Menu hry odpovídá kategorii, to znamená že pokud je vám cca. třináct a více let, ze hry zřejmě příliš velkou radost mít nebudete. Primárně je však určena dětem.

Design levelu

V demoverzi, kterou jsem měl možnost vyzkoušet projdete několik málo lokací, ve kterých budete především bojovat. Na logické problémy se zde moc velký důraz neklade, jak sem již napsal hra je pro „menší“ hráče a ti by se těžko zabývali některými složitějšími problémy, hledáním chodeb, atd. Level, který můžete projít je relativně rozsáhlý, na začátku se dostanete do jakéhosi města, kde vám mistr předá vaše úkoly. Děj hry se odehrává hlavně ve starých městech, do volného prostředí se téměř nepodíváte. Bohužel někdy je vaše cesta určena designem levelu tak přesně, že se takřka nemáte kde ztratit. To sice vyhovuje dětem, odrostlejší hráči to spíš budou brát jako nepříjemné svazování.

kung fu panda hrakung fu panda hra

Ovládání a interakce

Ovládání hry je nastavitelné a je přizpůsobeno co nejvíce dětem. Jen při použití speciálních úderů je zapotřebí mačkat více kláves za sebou. Pokud je nutné použít nějakou speciální klávesu, např. pro rozhovor s jinými postavami, hra na to vždy upozorní. Neduhem, který potrápí je kamera. Ta občas létá až chaoticky nad vaší postavou, počítač se snaží najít nejvhodnější umístění kamery, jenže je celá věc zkomplikovaná ještě tím, že kamera je ovládaná myší, občas je tedy problém trefit se do ideální pozice.

Grafika

Grafika hry je sice od pohledu hezká, avšak při detailnějším prozkoumání textur přijdete na to, že není až tak kvalitní. Je to zapříčiněno hlavně stereotypem levelu, naopak postavy a objekty, které lze rozbít jsou provedeny relativně dobře.

kung fu panda hrakung fu panda hra

Nepřátelé

Nepřátelé a protivníci také odpovídají věkovému zaměření hry. Jsou to pravděpodobně divoká prasata, nebo podobní živočichové, občas naleznete nějakého „bosse“, jehož zničení je součástí nějakého úkolu, nebo získaní nějaké věci. Tím se dostáváme k úkolům, které ve hře budete mít a bude je potřeba plnit. Většinou jde o to někoho ochránit, něco rozbít, někoho porazit v boji, atd. Větší originalita úkolů by určitě pomohla. Nic méně konec hry s poražením závěrečného „bosse“ je už docela tvrdým oříškem.

Kvalitní hra pro děti

Kung-fu Panda je hra, která staršímu hráči bude připadat nudná a příliš jednoduchá. Děti si však určitě přijdou na své, hlavně pokud viděli filmovou předlohu.

Kung-fu Panda oficiální stránky hry

Kung-fu Panda ke stažení zde:
Kung-fu Panda download

Koupit Kung-fu Panda za 699,–Kč

Článek Kung-fu Panda byl publikován 28. července 2008 v 06.25 v rubrice Hry. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...