WebGame

Tagy:  www.webgame.cz, webgames, webgame.cz, www.webgames.cz

Sponzorované odkazy:

WebGame

Hrát hry ve webovém prohlížeči je poslední dobou velká móda, což jsme si nedávno popsali na příkladu velmi úspěšné strategické hry Travian. Podobných her se ovšem vyrojilo poměrně hodně a dnes máme tu čest s projektem www.WebGame.cz. Stojí za hřích?

O co vlastně jde?

Zatímco Travian je původem německá hra, tak WebGame je ryze český projekt s již šesti letou tradicí a se stále se vylepšujícími principy a rozsáhlou komunitou.

WebGame – Základní obrazovkaWebGame – Základní obrazovka

WebGame nás zavádí do blízké budoucnosti, kde každý hráč spravuje svoji zemi, kterou si zakládá hned na začátku hry. Jde o ekonomicko/so­ciálně/válečnou strategii a je třeba se hned od začátku dost otáčet, aby jste měli šanci na úspěch mezi tísícovkami ostatních hráčů. Vaši zemi ovlivňuje nejen hospodářská situace, ale také vládní zřízení, spokojenost obyvatel, výzkum a spousta jiných více či méně důležitých faktorů. WebGame se hraje na tzv. „kola“. Každý z hráčů má maximálně 340 kol a v každém může provést nějaké akce. Po uplynutí kola se zemi hráče generuje určité množství vojenské síly, potravin a ostatních položek podle toho jakým stylem hraje. Po uplynutí všech kol je ukončen tzv. „věk“, z nichž jeden trvá 6 týdnů a po jeho skončení se odehrává mezihra před spuštěním věku dalšího.

Každá země začíná s vládním zřízením na úrovni anarchie a je jen na vás jakým směrem ji povedete dál. Na výběr je 10 druhů zřízení: anarchie, demokracie, republika, technokracie, komunismus, diktatura, fundamentalismus, feudalismus, utopie a robokracie. Každé ze zřízení má ovšem svá pozitiva a negativa a je třeba pečlivě zvážit, který herní styl sedne právě vám.

Pro pacifisty a diplomaty je zde možnost zakládat aliance maximálně o 12 členech a zakládající člen je automaticky předsedou. Ten má na starosti vyhlašování válek, pakty o neútočení, přijímá nové členy, atd.

WebGame – Menu budovWebGame – Menu budov

Ve strategii nesmí chybět budování a výzkum technologií. Ve WebGame se buduje naprosti klasicky, kdy jen zvolíte budovu a pokud máte dostatek surovin, stavba se během pár kol dokončí. Technologie jsou nesmírně důležité, neboť díky nim je možné získat rozhodující náskok ve zbrojení nebo k možnosti zvolit si některé vylepšení. Nové technologie je možné vynalézat v laboratořích nebo pokoutně získat prostřednictvím rozvědky a útoků.

Válčení je ve Webgame nosným prvkem hratelnosti a nabízí opravdu velké možnosti jak se vyžít v ničení protivníka. Jednotek je celkem 5, což se zdá jako malý počet, ale to vynahrazuje velké množství různých útoků a napadení. Útoky jsou 2 a ty se dále dělí do 9 zcela odlišných. Také je možné „zatopit“ protivníkovi pomocí několika typů raket nebo díky rozvědce.

WebGame je k hraní zcela zdarma, ale je možné si zakoupit za 70 – 200 Kč Silver účet nebo za 180 – 500 Kč Gold účet se kterými dostanete pár vylepšení – možnost vstupit do hry, i když je limit hráčů naplněn, in game reklamy zmizí nebo filtr na hledání lidí a aliancí v žebřícku.

Jak dopadl?

Velmi dobře. WebGame je příjemnou změnou oproti Travianu v úplně jiném prostředí a odlišném herním systému. Rozhodně vyzkoušejte, nic za to nedáte…

Kde začít hrát? – www.webgame.cz

Článek WebGame byl publikován 3. listopadu 2007 v 06.00 v rubrice Herní weby. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...