AO Tennis 2 - Australian Open ve virtuální podobě

Sponzorované odkazy:

AO Tennis 2 - Australian Open ve virtuální podobě

Jeden z největších tenisových turnajů Australian Open je v plném proudu, a ještě před jeho začátkem vyšla tenisová hra AO Tennis se svým druhým dílem. První díl nepatřil k příliš povedeným, ale tenisových her je jak šafránu a těch kvalitnějších ještě méně. Jestli se vývojáři poučili ze svých chyb a na podruhé se bude jednat o kvalitní titul se dočtete v následujících řádcích.

Jaký turnaj to bude?Jaký turnaj to bude?

Australian Open a další licence

Jedním z hlavních taháků hry je právě grand slam Australian Open, jelikož hra obsahuje plnou licenci, takže si můžete naplno vychutnat atmosféru tohoto tenisového svátku. Zmíněný turnaj je zpracován hezky, a když nasajete atmosféru z přenosu nějakého zápasu a poté zasednete za ovladač a vyběhnete na kurty, tak si atmosféru udržíte.

Bohužel kromě Australian Open se dalších licencovaných grand slamů a známých stadiónů nedočkáte, což je obrovská škoda. Ještě k tomu ve hře není ani příliš licencovaných hráčů z prvních žebříčků. České fanoušky potěší třeba Karolína Plíšková, nebo Vondrušová, ale jinak je výčet slavných tenistů velice nízký.

Začátky byly opravdu těžké, hold přeceněná obtížnost a přeskočený tutoriálZačátky byly opravdu těžké, hold přeceněná obtížnost a přeskočený tutoriál

Tuto část hry zachraňuje slušný editor a pracovitá hráčská komunita. Jelikož krátce po vydání hry se již objevují zpracované slavné stadiony a hráčské legendy, které si můžete jednoduše stáhnout a přidat do hry, sice to není jako od vývojářů, ale díky tomu nedostatek licencí již není takový velký problém. Takže si již nyní do hry můžete stáhnout třeba Petru Kvitovou, Barboru Strýcovou, Tomáše Berdycha, Rosola, nebo Lendla.

Hold, licence jsou problém skoro každé hry, snad kromě těch od EA, která si na této části potrpí, ale ta už kromě fotbalu, hokeje, amerického fotbalu a UFC nevydává jiné virtuální sporty jako tomu bylo dříve. Ale to, co je ve hře podstatnější je hratelnost a herní režimy.

Postavené stadiony komunitou, stačí si jen vybratPostavené stadiony komunitou, stačí si jen vybrat

Každý úder se počítá

Na sportovní hře je vždy nejdůležitější samotná hratelnost, a to se zde vývojářům velice povedlo. Zatím pro mě byla nejlepší tenisová hra Top Spin 4, která vyšla ještě na předchozí generaci konzolí, a to jak hratelností, tak i režimem kariéry. AO Tennis 2 jde v podobném duchu, každý úder a míček je strašně důležitý, každá sekunda načasování úderu rozhodne.

Nebál bych se říct, že ovládání je velice podobné, jen je více obtížnější vše správně načasovat a vyměřit, v prvním zápasu jsem nadělal obrovské množství nevynucených chyb (začal jsem bez jakéhokoliv tréninku či tutoriálu, který ve hře samozřejmě je a naučí vás rychle vše potřebné), ale musím říct, že jsem si každý zápas užíval a hratelně se jedná asi o nejlepší tenisovou hru, která je v současnosti na trhu.

Jestřábí okoJestřábí oko

Cesta ke slávě

Hra obsahuje režim kariéry, kdy se můžete chopit nějakého vytvořeného tenisty či tenistky, klidně i někoho ze světové desítky a dále ho vést ve své kariéře či začít úplně od nuly s neznámým hráčem, kterého si můžete vytvořit úplně od základů. Co se týče vzhledu, tak možností je docela dost, a tak si každý přijde na své. Pak si za základní budget vylepšíte základní statistiky, podle toho, co vám zrovna vyhovuje. Kolik utratíte je na vás, buď vše můžete zainvestovat do vlastností hráče, nebo si něco nechat i na vylepšení vašeho týmu a tím si vylepšit třeba dobu zotavení po zranění, propagaci, dopravu a mnoho dalšího.

Následně týden, co týden máte možnosti výběru, buď se zúčastníte nějakého turnaje, zápasu, nebo můžete pouze trénovat či odpočívat. Za vyhrané turnaje a splněné tréninky získáváte kromě financí i dovedností body, které dále přidáváte do dalšího vylepšení vašeho hráče. Po turnajích si také zajdete na tiskovku a na kurtu se zase můžete dohadovat s rozhodčím, nebo ho naopak chválit. Stejně tak si můžete brát jestřábí oko, dle pravidel. Sice se jedná o detaily, které kromě jestřábího oka asi po pár hodinách používat nebudete, ale dokresluje to celou atmosféru hry.

Tisková konferenceTisková konference

Všechno není zelené

Bohužel hra má i spoustu neduhů, když pominu příliš nevydařené grafické zpracování, které sice není nijak odpudivé, ale krásy by mohlo pobrat rozhodně více, tak jsem měl veliké problémy s padání hry na PS4. Velice často hra při načítání zápasu nebo Australian Open spadla, a to i opakovaně, překvapivě v kariérním režimu se tohle nikdy nestalo. Drobný problém je i s pohybem hráče, jelikož se hra zaměřuje především na údery a jejich míření, tak dobíhání k míčku zajišťuje umělá inteligence, která občas nereaguje, tak jak by se dalo očekávat a tím vám občas zkazí vyhraný míček.

Verdikt

Pokud se vývojářům podaří zbavit se alespoň chyb s padáním hry a chybující umělou inteligencí, tak tu máme opravdu skvělou tenisovou hru, která na této generaci konzolí rozhodně chyběla, i když je škoda že přichází skoro na jejím konci. Licence a grafickou stránku hry rádi odpustíme kvůli skvělé hratelnosti, zábavné kariéře a slušné atmosféře. Pokud hledáte tenisovou hru, tak výběr je asi jasný AO Tennis 2 je v současnosti nejlepší tenisovou hrou, i když rozhodně není dokonalá, ale na občasné zahrání tenisu plně dostačující.

Hodnocení redakce:  74 %

Výhody:

  • Velmi slušně nastavitelná obtížnost
  • Ovládání, které rychle padne do ruky
  • Tvorba komunitního obsahu i na konzole
  • Kariérní mód
  • Australian Open

Nevýhody:

  • Technická a grafická stránka hry
  • Málo licencovaných turnajů a hráčů
  • Občasné chyby v pohybu hráčů

Článek AO Tennis 2 - Australian Open ve virtuální podobě byl publikován 23. ledna 2020 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...