Virtua Tennis 3

Tagy:  virtua tennis 3, tenis, virtua tenis 3

Sponzorované odkazy:

Virtua Tennis 3

VIRTUA TENNIS 3

Dříve jen konzolový tenis je dnes skutečností i na PC. Nenechte si tento favorizovaný bílý sport uniknout a zabavte se u jeho hraní na spousty týdnů, ne-li měsíců.

Virtua Tennis 3(dále VT3) jsem se poprvé setkal někdy před dvěma měsíci, hru jsem si hned oblíbil a nemohl jsem bez ní být. Jelikož firem, které by přinášely tenis na trh je opravdu minimum, troufám si zařadit tento tenis mezi jeden z nejlepších vůbec.

JEDNODUCHÉ OVLÁDÁNÍ NA PC JE REALITOU

Většina lidí si představí tenis vyráběný hlavně pro konzole a ne pro PC, jako smršť neovladatelných kombinací několika tlačítek. U VT3 tomu ale tak není. K příjemné a plnohodnotné hře si vystačíte s vaší klávesnicí a trochou tréninku. Veškeré ovládání je totiž zahrnuto na kurzorové šipky a další tři tlačítka pro provádění tří druhů úderů: klasického úderu, top spinového úderu a lobu. Není to moc, ale určitě si s tím bohatě uživatel vystačí. Dost velkou váhu má z jaké pozice úder odehráváte, kolik času na úder máte či jakou razancí soupeř hraje. Co se ovládání týče, jedinou nevýhodou je, že si hra nepamatuje nové nastavení ovládání, takže pokud si nevystačíte se základním automaticky nastaveným, budete si muset po každém startu hry ovládání upravit.

tenis2tenis2

JE TO „JEN“ ARKÁDA

Součástí VT3 je velice realistická 3D grafika, povedené animace a sportovní atmosféra. Tato hra by se ale spíše dala označit jako arkáda. Vydavatelům se podařilo nemožné, hra opravdu připomíná velice důvěrně tenis, ale na druhou stranu se s tenisem vůbec srovnávat nemůže. Všechny údery hrajete pod plným rizikem, ale přesto neuděláte nevynucenou chybu, ač už do sítě nebo do autu. V této hře díky tomu vznikají nekonečné výměny, kdy ani jeden z hráčů nezkazí jediný úder, když je zahnán do rohu, tak VT3 připomíná spíše akrobacii, protože hráč neúnavně skáče rybičky po míči a vše odehraje bez jediné chyby.

DOSTAŇTE SE NA POST SVĚTOVÉ JEDNIČKY

Ve VT3 nechybí samozřejmě také kariéra, kde si při vytvoření nové kariéry vyberete, zda chcete hrát za muže či ženu a v další fázi máte na výběr z několika stylů hry, kde si můžete zvolit ten, který Vám nejvíce sedí. Velice pozitivním plusem je trénink, můžete trénovat servis, voleje, pohyb, techniku úderů, přesnost a nejen to. Po každém tréninku se Vám zlepšuje daná oblast, kterou jste trénovali. Startujete na 300. místě žebříčku ATP a Vaším cílem je samozřejmě dostat se na post světové jedničky a získat si respekt soupeřů. Každý dobrý hráč musí mít svého kouče, kterého máte i vy. Kouč vám pravidelně píše e-maily a radí Vám, v čem se zlepšit, zasílá vám různé pomůcky na hru, či vzkazy od soupeřů. Každý týden v měsíci je nějaký turnaj, kterého se můžete zúčastnit a za výhru postupovat v žebříčku výše a výše.

tenistenis

KLADY A ZÁPORY

  • +tato hra vás určitě zabaví
  • +pěkně provedená kariéra
  • -nerealistický průběh hry
  • -chybí multiplayer
  • -hra ve dvou jen na gamepadech

Koupit Virtua Tennis 3 za 199,–Kč

Článek Virtua Tennis 3 byl publikován 4. října 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...