Top Spin 3

Tagy:  Top Spin 3, TP3, topspin

Sponzorované odkazy:

Top Spin 3

Úvod

Dnes si představíme hru Top Spin 3, která je ve svém oboru jednou z nejlepších vůbec. Vžijte se do role tenisové hvězdy a začněte porážet hráče světové desítky. V této hře Vám to bude umožněno. Ve hře Top Spin 3 Vás čeká mnoho nového. Je jasné, že zde bude exhibice, ve které v podstatě jde jen o to, aby jste si hezky zahráli. Každý tenista potřebuje trénovat, proto se zde dočkáme i tréninkového modu, ve kterém se naučíte vše perfektně ovládat a zvládat. Nechybí ani hra pro více hráčů, dvouhra i čtyřhra. A to včetně online módu, ve kterém můžete měřit své síly s kýmkoliv na světě.

Kariéra

Asi nejvíce Vás zabaví kariéra. Nejprve si vytvoříte svého tenistu či tenistku; včetně obličeje, účesu a takových drobností, jako je třeba tetování. Dále si zvolíte styl hry, který Vám bude sedět a můžete se vydat na dlouhou zajímavou cestu turnajů. Za vyhrané zápasy získáte cenné zkušenosti a také pokrokové body. Zkušenosti můžete kdykoliv přeměnit ve zlepšení svých atributů. Ty vyjadřují všechny důležité činnosti, a patří mezi ně forehand, backhand, volej, return, podání, síla, rychlost a výdrž. Pokud nemáte co dělat s penězi, zajděte si do obchodu. Tam si za získané body koupíte nové oblečení ve značkových prodejnách, nebo zajdete k holiči a do tetovacího salónu. Kariéra nabízí v podstatě všechno, co podobné režimy ve sportovních hrách obsahují, a zvláště zpočátku je dost zábavná. Časem samozřejmě může upadnout trochu do stereotypu, ale to záleží spíš na tom, jak moc vás chytnou samotné zápasy.

Ovládání- naučím se to?

Ovládání a hratelnost doznaly od minulého dílu velkých změn. Je mnoho způsobů, kterými můžete na dvorci hrát, ale ovládání může pro někoho být celkem složité. Netvrdím, že je vyřešeno špatně, nicméně začínající nebo méně zkušení hráči mohou být otráveni dříve, než se prokoušou celým tutoriálem. Myslím ale, že to není zase tak náročné, aby hráč ovládání nepochopil, takže hurá do hraní. Důležitou roli při zápase hraje také únava a momentální forma, tak jako v jiných sportovních simulacích.

S kým si můžete zahrát

Ve hře musí být nějací známí hráči, jinak by to nebyla dobrá hra. Proto si zde můžete zahrát za hráče jako je Federer, Roddick, Sharapová a další, přesto by jsme mohli spekulovat, že spoustu známých a dobrých hráčů zde chybí. Grafika je solidní, pohyby hráčů i zpracování skutečných dvorců nahrávají vytvoření věrohodné tenisové atmosféry. Pozadu bohužel zůstává publikum a navíc je škoda, hra není pojata jako televizní utkání (což je přitom naprosto běžné třeba ve fotbalových, hokejových, basketbalových a jiných simulacích) a hře tak nějak chybí strhující kulisa.

Závěr

Top Spin 3 je bezesporu kvalitním sportovním kouskem. Jen asi nechytne úplně každého a zaujme hlavně trpělivější a drobet zkušenější hráče. Výhodou je, že si ve hře můžete zahrát i za Berdycha či Vaidišovou, což v moc tenisech opravdu nemůžete. Spokojení můžeme být i s hraním online či kariérou, která se ale po nějaké době může zdát nudná. Nicméně tuto hru hodnotím v podstatě pozitivně. Jelikož moc výrobců tenisu na trhu nenajdeme, tak hra nemá takovou konkurenci. Užijte si hraní a zase někdy příště.

Koupit Top Spin 3 za 1099,–Kč

Článek Top Spin 3 byl publikován 12. února 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...