Unreal Tournament 3

Tagy:  UT3, Unreal, Unreal Tournament download

Sponzorované odkazy:

Unreal Tournament 3

Klasika multiplayerových stříleček je zpátky a ve výborné formě! Přiznám se bez mučení – veškeré díly Unreal Tournament patří k mým oblíbeným a nejnovější počin lidí z Epic Games pokračuje ve famózní krasojízdě. Tak co tu tedy máme nového?

Unreal Tournament 3 je především multiplayer titul a nejde nezačít ničím jiným. Mnozí kritizovali hru z toho důvodu, že nepřináší vlastně vůbec nic nového, ale já to kvituji s povděkem. Epic Games se totiž zaměřili na dotažení posledních drobných chybiček, zoptimalizování herních módů a vše převlékli do luxusního kabátku nového grafického enginu.

Herní módy tedy žádnou evolucí neprošly a setkáme se tak s třemi variantami módu Deathmatch. Konkrétně týmový, klasický a 1 on 1 (férovka). Z ostatních je tu starý známý Capture the Flag, který je doplněn o variantu hraní s vehikly. Už tedy nemusíte jen chodit po svých, ale také krást vlajky díky vozítkům nebo speciálního skateboardu bez koleček, kterému se zde říká hoverboard. Kvůli této změně si vyžádaly změny i mapy, které jsou větší a prostornější. Pozemních a leteckých přibližovadel je v UT3 přehršle a na výběr jsou jak staré známé kousky, tak i pár nových. V minulém díle byl velmi oblíbený mód Onslaught. Ten se zde dočkává přejmenování na Warfare a dostává svému názvu. Úkolem je zničení nepřátelského zdroje, který je ovšem nemožné zničit bez obsazení všech předešlých klíčových míst. A jelikož jde o opravdu tuhé přestřelky, je možné taktizovat pomocí Orbu. Jde o žhavou kouli, kterou pokud dopravíte na klíčové místo mapy, okamžitě ho získáváte. Ovšem pokud máte Orb, jste bezbranní a nepřátelé si na vás náležitě smlsnou. Pokud ale dokážete vhodně kooperovat, je tato taktika mnohdy nejúčinnější a nejrychlejší cestou k vítězství. Výhodné je také využívat bonusová místa na mapách, na kterých je vždy nějaký vypečený úkol, po jehož splnění získáte například nějaký bojový prostředek pro snadnější postup vpřed.

Jak už jsem zmínil, mapy se zvětšily a je tu i několik remaků z dob dřívějších. Veskrze jde ale opět o designérské skvosty a běžní hráči stejně jako jejich profi protějšci budou spokojeni. Naprosto ve stejném duchu se nesou i zbraně. Vrací se oblíbený Enforcer a ImpactHammer, ale jinak je arzenál jen kosmeticky vylepšený. Ti, kdo mají zkušenost z dřívějška se budou cítit jako ryba ve vodě.

Multiplayer tedy dopadl opět na výbornou, ale je tu ještě příběhová singleplayer kampaň. Ta byla hypována jako jeden z trumfů nového Unreal Tournamentu, ale skutek utek. Příběh o napadení domovské planety cizáky opravdu nezaujme. Ještě hůř, když vy se jako správný patriot necháte i se sestrou naverbovat do armádní frakce. Vše funguje děsně jednoduše a chvílemi až dementně. Na mapě jsou nasekány teleporty, kterými se na vás valí nepřátelé a vy je musíte co nejrychleji kosit. Každý z teleportů má omezenou životnost, takže se většinou ani nestačíte unavit a hurá do další mise. Podle mě naprosto zbytečná vložka pro lidi, kteří buď nemají připojení k internetu, nebo nechtějí on-line soupeřit. Vývojáři příště lépe nebo se na singleplayer vykašlete…

A nakonec pár slov o grafice. Unreal 3 engine je prostě opět skvělým kusem jedniček a nul. Skvělá práce stínů, detailní textury a přitom se vše hýbe i na průměrném stroji. Prostě paráda a chválit musím i zde. Zvuky jsou pořád stejné a je to dobře. Oblíbené hlášky nechybí a hodnocení jako Killing spree, Double kill, Head Shot, atd jsou nezapomenutelné.

Pokud máte rádi multiplayer střílečky nesmíte Unreal Tournament 3 prostě minout. Tato hra bude opět patřit k tomu nejlepšímu a profesionální hráči už teď počítají s tím, že se na nějakou dobu stane právě ona jejich obživou. Rozhodně doporučuji.

Hodnocení hry: 91%

Unreal Tournament 3 video trailer:

Unreal Tournament 3 demo:
Unreal Tournament 3 demo download

Koupit Unreal Tournament 3 za 399,–Kč

Článek Unreal Tournament 3 byl publikován 17. prosince 2007 v 20.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...