Next Generation Tennis 2003 - stará klasika

Tagy:  Next Generation Tennis 2003, Tenis, Next generation, Virtua Tennis, tenis, sportovní hry, sport

Sponzorované odkazy:

Next Generation Tennis 2003 - stará klasika

Dnes si představíme sportovní hru Next Generation Tennis 2003. Hodně z Vás se určitě lekne toho roku vydání a bude se divit, proč o tom píšu až teď. Důvodů je více. Ke hře jsem se dostal tak před dvěma měsíci a i když není nějak výjimečná grafikou, herně určitě pohltí všechny, kdo ji hrají. Více už níže v recenzi.

Úderová pestrost

Proč nezačít tím nejdůležitějším- počtem možných úderů. Toto je určitě největším plusem hry. Najdete zde plochý úder, liftovaný úder, lob, úder se spodní rotací a úder s vrchní rotací. S tímto počtem úderů si vystačí určitě každý a pár z Vás ani všechny nevyužije. Je pěkné pozorovat, že pokud hrajete plochý úder, tak létá těsně nad sítí a roste s tím i pravděpodobnost chyby, zatímco pokud zvolíte liftovaný úder, létá stabilně cca 50cm nad sítí a pak rychle zatočí díky jeho rotaci.

Trénink podáníTrénink podání

Množství hráčů

A nyní se přesuneme k záporu hry. Pro mě je největším nedostatkem hry špatný výběr hráčů. Ze známých je tu pouze Safin a pro někoho ještě Corretja. U žen je to pak Justin Henin. Hra je pak doplněna ještě dalšími 4 mužskými hráči a 4 ženskými hráčkami. Jednoduše se pak stává, že v turnaji narazíte na stejného hráče, kterého jste si zvolil právě Vy sám, což mi přijde docela podivné. Myslím, že kdyby ve hře bylo více známých hráčů, určitě by si našla více příznivců.

DvojchybaDvojchyba

Realističnost

Next Generation Tennis 2003 mi přijde dostatečně realistický a některé výměny, ke kterým ve hře dojde, vypadají opravdu tenisově, v podstatě jako by jste se díval na zápas v televizi. Ve hře si můžete vybrat ze tří obtížností hry- Začátečník, Profesionál a Šampion. Myslím, že ten kdo už někdy tenis na PC hrál, může rovnou začátečníka přeskočit, já osobně hraji na Šampiona.

Grafika

Grafikou hra nijak nevyniká. Musíme si ale uvědomit, že hra vyšla v roce 2003 a v té době její grafika byla určitě výborná a myslím, že i v dnešní době je uspokojující. Samozřejmě, že se nemůže rovnat například hře Virtual Tennis 3, kde je grafika opravdu ukázková, za to realističnost v této hře není zase tak dobrá. I po 6 uplynulých letech si myslím, že hra patří pořád mezi nejlepší vydané tenisy.

tenista Firsttenista First

Kariéra

Co by to bylo za tenis, kdyby jste si neměli možnost zahrát kariéru. Můžete si vybrat, jestli hrát za muže či ženu. Na začátku dostanete 300 schopnostních bodů, které můžete po deseti rozdělit do každého typu úderu a rozhodnout se tedy tak, jestli spíše budete preferovat dobrý servis na úkor volejů, nebo dáte body do forhandu, backhandu a volejů, s tím že servis teprve vylepšíte. V okamžiku kdy máte rozděleno se proklikáte dále. Nyní si můžete zvolit svého dublového parťáka a hurá na turnaj. Máte na výběr z Roland Garros, US Open a Wimbledonu. Na turnajích můžete hrát jak dvouhru tak čtyrhru. ZA výhry dostáváte peníze, za které můžete trénovat, nebo si kupovat nové oblečení, kurty, barevné míčky a podobně.

Výběr hráčůVýběr hráčů

Turnaj

Omrzela Vás kariéra? Proč si tedy nezahrát turnaj. Vyberete si hráče, za kterého chcete hrát a nyní už jen necháte rozlosovat herního pavouka. Musíte vyhrát tři zápasy, aby jste vyhrál celý turnaj. Plusem je, že turnaj můžete hrát ve dvou, tudíž se ve finále můžete potkat s kamarádem a rozdat si to mezi sebou.

Vytrvalost

Tento mód je poměrně stereotypní, avšak na nějakou dobu určitě zabaví. Hraje se jen na jeden vítězný gem a to je ještě vypnutá Výhoda v gemu. Vaším úkolem je vyhrát co nejpočetněji to je možné. Mě se podařilo vyhrát 22krát za sebou, jak říkám, po nějakém čase je tento mód už nudný.

Herní poleHerní pole

Závěr

Next Generation Tennis hodnotím velice kladně. Hra nepatří zrovna mezi nejnovější, ale i přesto si myslím, že pořád dokáže zabavit a určitě s ní nikdo nepohrdne.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Úderová pestrost
  • Kariéra
  • Hra pro dva hráče
  • Realističnost

Nevýhody:

  • Málo hráčů
  • Občas nepřesný verdikt rozhodčího
  • Horší grafická stránka
  • Nepěkné publikum

Článek Next Generation Tennis 2003 - stará klasika byl publikován 17. července 2009 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...