American Truck Simulator: Oregon - Tak tohle se povedlo!

Sponzorované odkazy:

American Truck Simulator: Oregon - Tak tohle se povedlo!

Na začátku letošního roku jsme vám jako jedni z prvních přinesli recenzi prvního rozšíření hry American Truck Simulator od českých vývojářů z SCS Software. To neslo název New Mexico a jak již jeho název prozrazuje, podívali jsme se díky němu do měst, nacházejících se v oblasti hranic Spojených států a Střední Ameriky. Pokud si na náš článek pamatujete (případně si jej můžete připomenout zde), příliš nadšení jsme tehdy nebyli. Přec jen – jezdit s tahačem stovky kilometrů nepříliš atraktivní pouští nám po zkušenostech s atraktivními prostředími Francie či Itálie ve hře Euro Truck Simulator 2 (stejní vývojáři) přišlo poměrně nezáživné. Nyní nastal čas pro reparát. Druhé DLC pro American Truck Simulator s označením Oregon právě dokončilo svojí instalaci na náš harddisk a my jsme zvědaví, co nového do hry vlastně přináší.

Zeleň, kam oko dohlédne

Zatímco v případě Nového Mexika hrála hlavní roli výše zmíněná a tolik proklínaná poušť, v Oregonu je pro hráče připraveno atraktivnější prostředí. Valnou část herní mapy nově zabírají lesy, úzké horské silnice a industriální oblasti, povětšinou specializované na zpracovávání dřeva. Právě ty tvoří nejpodstatnější část hry a po dlouhé době přinášejí do obou sérií od SCS Software nový herní mechanismus. Trasy, které zde budete absolvovat, totiž již nebudou pokaždé pouze jednosměrné, ale dočkáte se také pendlování mezi dvěma body, když budete například přivážet surové dřevo ke zpracování na pilu, kde obratem hned dostanete nový návěs s hotovými výrobky, které čekají na převoz na jiné místo určení.

Cítíte tu vůni nafty, mísící se s vůní lesa?Cítíte tu vůni nafty, mísící se s vůní lesa?

Na první pohled se toto může jevit jako nepodstatný detail, ale člověk se o to více podivuje nad tím, jak moc taková hloupost dokáže hráče ještě více vtáhnout do hry a dát mu pocit, že je skutečně důležitou součástí herního světa, na jejímž dalším počínání závisí jeho bezproblémový chod.

Trefa do černého

To, že se tentokrát volba výchozího tématu pro nové rozšíření opravdu povedla, budete pociťovat na každém kilometru nově přidaných silnic. Marná sláva, Euro Truck Simulator 2 se v posledních letech dočkal ze strany autorů takové péče, že v rozmanitosti prostředí pro něj jen stěží najdeme vhodného konkurenta. American Truck Simulator se v tomto směru již od svého vydání trochu trápil a z principu nemohl v základní podobě hráčům nabídnout nic jiného než pouštní silnice na několik způsobů, na čemž první DLC nic nezměnilo. To se podařilo až Oregonu.

Policejní kontrola. Snad nás moc nezdrží.Policejní kontrola. Snad nás moc nezdrží.

Koupě druhého DLC je pro fanoušky hry povinnost. Pokud již máte American Truck Simulator projetý, budete překvapeni, jak moc aplikace nového obsahu hru vystřeluje o několik desítek bodů směrem nahoru. Pocitu, kdy konečně překonáte zdánlivě nekonečné písečné peklo a na obzoru se objeví první zelený les, se jen tak něco nevyrovná a už jen kvůli tomuto jistě mnoho lidí získá nový důvod, proč se ke hře opakovaně vracet.

Před vývojáři musíme v každém případě smeknout, že se jim podařilo vytvořit pro jejich druhou nejznámější hru, která je z našeho pohledu lehce neprávem opomíjená, opravdu kvalitní balíček nového obsahu. Nejedná se o žádné narychlo spíchnut rozšíření, ale o skutečně kvalitní DLC plné nových assetů, zajímavých prostředí a navrch nabízející lehce inovovaný herní systém. Z našeho pohledu se jedná o nejpovedenější DLC, které kdy v SCS Software připravili a jsme moc zvědaví, jak bude v jejich podání vypadat návštěva Pobaltí v Euro Truck Simulator 2.

Hodnocení redakce:  89 %

Výhody:

  • Nové atraktivní prostředí
  • Vylepšený herní systém
  • Vysoké množství menších detailů, vylepšujících zážitek z hraní

Nevýhody:

  • Stále jsme se nedočkali nových tahačů

Článek American Truck Simulator: Oregon - Tak tohle se povedlo! byl publikován 2. prosince 2018 v 00.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jaroslav Choun. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...