Football Manager 2019 – Znovu jsme usedli do trenérské židle

Sponzorované odkazy:

Football Manager 2019 – Znovu jsme usedli do trenérské židle

Vyžehlit košili, zkouknout všechny možné statistiky, naplánovat trénink, taktiku, promluvit k hráčům, rozdělit úkoly, sehnat posily, zajít na tiskovou konferenci a svými zásahy a kvalitní přípravou vyhrát zápas a takhle dokola.

Každý rok pořádná porce fotbalu

Každoroční hry opravu nerad recenzuji, i když sérii Football Manager mám opravdu rád a strávil jsem v ní stovky hodin. Bohužel času je méně a méně a každý rok se hodinová porce dle Steamu snižuje. Prostě za ten rok toho nestihnu nahrát tolik na jedné hře. Díl s číslovkou 2016 jsem dokonce vynechal úplně. Na letošní ročník jsem se těšil hlavně kvůli novým soupiskám a licenci na Bundesligu.

HrajemeHrajeme

Spoustě hráčům by ke koupi nového dílu opět stačili nové soupisky, předělat kvality jednotlivých hráčů, ale dost z vás vynechává více dílů, podle vylepšení a změn, které vývojáři v daném ročníku udělali, tak se pojďme podívat, co je nového v ročníku 2019 a proč třeba začít hrát Football Manager právě letos.

Začátek manažerské kariéry

Zkušený hráč bude jak ryba ve vodě. Na první pohled vás přivítá nové rozhraní, které je v současném ročníku opět o něco hezčí a hlavně přehlednější, což mohou uvítat nový hráči Football Manageru. Pro nové hráče je připraven i podrobnější tutoriál, díky jemuž i nezkušený hráč se může stát dobrým manažerem.

Volba taktikyVolba taktiky

U předchozích dílů jste museli hodně času strávit přípravou taktiky. Samozřejmě si taktiku můžete opět piplat k obrazu svému, kdy je možností opět o něco víc, nebo si třeba vybrat jednu z předvolených taktik, dle slavných taktik známých klubů a ty si jen poupravit k obrazu svému. Osobně jsem zvolil gegenpress, což znamená, že se hráči snaží po ztrátě míče ho opět získat a to i za cenu tvrdší hry.

Těžce na tréninku, lehce na hřišti

Velkou změnou dostál trénink, který je nyní rozepsaný na každý den a v každém dnu se lze zaměřit hned na několik činností. Jako nápad rozvinout tréninkový systém se z počátku zdál zajímavý, ale při hraní spíše otravuje a po pár zápasech jsem ho nechával čistě na asistentovi a jen odsouhlasoval individuální tréninky a změny navrhované hráči či asistentem.

Rozpis tréninkuRozpis tréninku

Hráči mají i své pocity a city, takže v poločase či před začátkem zápasu k zvednutí motivace již nestačí asertivně či emočně tým nabudit, ale na každého platí trochu něco jiného a i zde se tedy nabízí trochu individuální přístup. Stejně tak se vyplácí občas hráče pochválit za dobrý výkon v zápase, nebo na tréninkovém hřišti.

Video a nové animace

Pak přibili i další maličkosti, které zlepšují celkový prožitek ze hry a to je přidání videorozhodčího, což je spíše kosmetická změna a přiblížení k reálnému prožitku. Pak tu je zlepšení herního enginu, což znamená, že postavičky na hřišti vypadají opět o něco lépe, lépe se hýbou a my se tak můžeme pokochat zajímavými akcemi.

Podtrženo a sečteno, Fotball Manager 2019 je dobrá brána do svět fotbalového manažeru kvůli důkladné výuce, lepší přehlednosti, lepší umělé inteligence asistentů a přednastaveným taktikám, které můžete využít. Někteří hráči, jenž ve svém manažeru tráví stovky až tisíce hodin určitě potěší i detailní trénink, nás běžné hráče nové soupisky, licence Bundesligy, lepší vzhled, animace a videorozhodčí.

Hodnocení redakce:  82 %

Výhody:

  • -Nový, příjemný a přehledný rozhraní
  • -Nové animace
  • -Videorozhodčí
  • -Lepší inteligence asistentů
  • -Bundesliga

Nevýhody:

  • -Tréninkový systém až moc rozsáhlý
  • -V celkovém hodnocení změn není zas tak příliš

Článek Football Manager 2019 – Znovu jsme usedli do trenérské židle byl publikován 28. prosince 2018 v 14.15 v rubrice Hry. Autorem článku je Matěj Pejsar. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...