L.A. Noire Remastered – Cole Phelps se vrací v novém kabátu

Sponzorované odkazy:

L.A. Noire Remastered – Cole Phelps se vrací v novém kabátu

Detektivní příběhy z prostředí poválečného Los Angeles se brzy vrátí v remasterované verzi. Cole Phelps je povolán do služby, aby řešil rozličné detektivní úkoly napříč několika policejními odděleními. Obohatí remaster nedoceněný titul novinkami, nebo jen opráší staré případy?

Vy mi jistě lžete, pane Schroedere

Cole Phelps, vysloužilý mariňák a nyní policista se služebním číslem 1247, se po válce postupně rozhlíží v hýřícím životě amerického města Los Angeles a získává první zkušenosti, coby řadový uniformovaný pochůzkář v řadách LAPD. Poválečná idylka a barevná atmosféra živoucích ulic ovšem brzy ztrácí na své barvitosti. Vraždy, podvody a různé intriky odkrývají temné jádro zločinnosti města andělů. A to všechno zažívá Phelps, snaživý workoholik, postupně, jak střídá jednotlivá policejní oddělení.

Tajemnost vlastní noire detektivkám nechybí ani v L.A. NoireTajemnost vlastní noire detektivkám nechybí ani v L.A. Noire

Výrazným prvkem temného krimi thrilleru jsou rozhovory se svědky a podezřelými, což je věc, která funguje stejně dobře, jako fungovala před šesti lety hned po vydání. A stále baví. I přes všechna pozitiva disponoval původní L.A. Noire jistou prázdnotou v ulicích města a především po čase velmi stereotypními vedlejšími misemi, které jsme značně kritizovali v původní recenzi. A jak to vypadá s novinkami v remasteru?

Remaster šest let staré hry?

Leckdo by řekl, že šest let stará hra si absolutně nezaslouží takovou péči, jakou nabídne remaster. Vždyť textury tak staré nejsou a standardy hratelnosti se také nemohou zásadně měnit v krátkém horizontu času. Za tu dobu se ovšem udála řada zlomových událostí.

Jednou z důležitých událostí je generační obměna herních konzolí. Minulé generace Xbox 360 a Playstation 3 jsou již dávno notně zatížené vrstvami prachu a na trhu jsou již evoluční verze současné generace – PlayStation 4 Pro a Xbox One X. Otevřít tento svět novým hráčům a umožnit jeho připomínku hráčům současným tak dává naprostý smysl. A k tomu Rockstar přihazuje i špetku novoty, bohužel pouze té vizuální. A proč Rockstar? Původní vývojářské studio Team Bondi z Austrálie bylo vývojem L.A. Noire finančně zcela zdecimováno a ještě v roce 2011 Rockstarem uzavřeno.

Ohledávání míst činu nechybí. Lehká nápověda nechybí, ale občas se chce opravdu důkladně rozhlížet.Ohledávání míst činu nechybí. Lehká nápověda nechybí, ale občas se chce opravdu důkladně rozhlížet.

Ona špetka novoty bohužel není nijak zásadní. Vývojáři totiž zapracovali pouze na implementaci textur s vysokým rozlišením, lepším nasvícení scén a také na větší přirozenosti mraků. Další novinkou je také přepracování kamery do filmovějšího podání, což by mohlo přiblížit herní zážitek tomu filmovému. Ne vždy jde o dobrý směr, v rámci L.A. Noire si to však snadno dokážeme představit.

Novou verzi pro PC nečekejte

Na PC fungující verze, byť stále se stejnou strašlivou optimalizací, se remasteru nedočká. Oprava a vylepšení optimalizace by si svůj čas jistě zasloužila, ale výkonu dnes je habaděj, a tak remaster smysl nedává.

Celý příběh provádí hráče krok za krokem, případ od případu stále a dál.Celý příběh provádí hráče krok za krokem, případ od případu stále a dál.

Jiná situace nastává u konzolí. Majitelé klasických verzí Playstation 4 a Xbox One se mohou těšit, neboť hra bude k dispozici se všemi DLC a již zmíněnými novotami v oblasti grafiky. Majitelé výkonnějších verzí konzolí, tedy PS4 Pro a XONE X, navíc dostanou 4K rozlišení. Je otázkou, zdali se tak vysoké rozlišení u 6 let staré hry s decentně vylepšenou grafikou vyplatí a není spíše kontraproduktivní evolucí.

Zajásat mohou majitelé přenosné konzole Nintendo Switch. K dostání bude plná verze hry s veškerým obsahem, co byl ke hře vydán online, a zároveň bude hra přizpůsobena specifickému ovládání přenosné konzole. Fungovat tak budou nejenom dotyky a gesta, ale také nové úhly kamery a speciální kontextové dotykové ovládání. Vibrace a další specifika Switche chybět také nebudou.

L.A. Noire zbořilo svým přístupem k výpravě příběhu řadu mantinelů. A nyní zboří i další, protože tentokrát bude tento neotřelý zážitek k dispozici i ve VR světe. Konkrétně majitelé HTC Vive si budou moci v rámci speciální verze L.A. Noire: The VR Case Files užít sedmici původních případů, které doznaly nezbytných úprav pro VR svět. Zážitek by to mohl být vskutku zajímavý.

Dokonalá mimika nestárne

L.A. Noire nikdy nebylo dokonalou hrou, což potvrzuje fakt, že si na něm studio Team Bondi doslova vylámalo zuby. Už nyní je ale legendou a současný remaster věhlasu jen a jen pomůže. Navíc dává smysl i z obchodního hlediska. Tak dokonalou mimiku virtuálním postavám se totiž zatím žádným vývojářům vtisknout nepodařilo. Jaká hra bude pod náporem vizuálních novinek? To uvidíme již zítra.

Koupit L.A. Noire pro PC na Xzone.cz

Koupit L. A. Noire ve verzi pro PS4 na Xzone.cz

Koupit L. A. Noire ve verzi pro XOne na Xzone.cz

Koupit L. A. Noire ve verzi pro Switch na Xzone.cz

Článek L.A. Noire Remastered – Cole Phelps se vrací v novém kabátu byl publikován 13. listopadu 2017 v 05.00 v rubrice Hry, Novinky a Novinky. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...