Co a kdy přinese FIFA 18?

Co a kdy přinese FIFA 18?

Jakkoliv je FIFA 17 na trhu jen poměrně krátkou chvíli, fotbalová a hráčská veřejnost se již samozřejmě nemůže dočkat jejího dalšího pokračování. Tak jako jsme Vás informovali o FIFA 17, je nyní na čase si ve zkratce představit i ročník následující, který opětovně slibuje další vylepšení. Co americký vývojář Electronic Arts o chystané novince prozradil, kdy můžeme vydání nového titulu očekávat a jaké změny nový ročník herní série FIFA přinese? O tom všem podrobněji v následujícím článku.

Očekávané uvedení na trh

Přesný termín uvedení na trh prozatím dosud nebyl stanoven. Protože však všechny předchozí ročníky byly uváděny do prodeje na konci září, lze pravděpodobně i letos očekávat uvedení na trh v posledním zářijovém týdnu, s tím, že již v předstihu několika týdnů si budete moc zdarma vyzkoušet bezplatnou demo verzi. Electronic Arts prozatím ani neoznámili přesnou cenu herního titulu, pravděpodobně byste si však v peněžence měli připravit sumu odpovídající 55 eurům, resp. 60 dolarům. Stojí za podotknutí, že prozatím ani nebylo definitvně rozhodnuto o tom, který fotbalista se stane tváří nového ročníku hry; chcete-li se tvorbě obalu FIFA 18 podílet i Vy, můžete přispět hlasem svému oblíbenci na neoficiálním hlasování zde.

Cesta (The Journey) a FIFA Ultimate Team

Jednou z nejčastěji pokládaných otázek v souvislosti s FIFA 18 je pokračování oblíbeného single player módu Cesta. Fanoušci tohoto módu mohou být klidní – společnost Electronic Arts již potvrdila, že i v letošní sérii FIFA se objeví pokračování Cesty, ve kterém budete nadále žít a rozvíjet kariéru mladého talentovaného fotbalisty Alexe Huntera. Jakkoliv zcela přesný koncept Cesty nebyl prozatím zveřejněn, lze pravděpodobně očekávat, že s ohledem na nadcházející světový šampionát, fotbalové výsledky Albionu a Alexe Huntera samotného, bude pokračování Cesty směřovat právě k jeho působení v anglickém reprezentačním dresu na mistrovství světa v Rusku v roce 2018.

Za stručnou zmínku stojí též zachování populární funkce FIFA Ultimate Team, tj. modulu, ve kterém si budete moct skládat vlastní tým, kvalifikovat se do víkendové ligy a soupeřit o odměny, nebo si stáhnout mužstvo z FUT a zahrát si s kamarádem zápas v režimu offline.

Technická stránka

Jak v případě předchozího ročníku, i FIFA 18 by měla zůstat u herního enginu Frostbite 4.0. Jak naznačují slova ředitele Frostbite studia, Jonase Skantze, hráči se mohou těšit na další zlepšení grafické stránky v podobě ještě propracovanějších a ostřejších detailů, byť tyto změny nebudou natolik výrazné jako v případě porovnání FIFA 16 (využívajícího engine Ignite) a FIFA 17. K tomuto se sluší podotknout, že FIFA 18 si kromě počítače budete moct zahrát též na Xbox One, Playstation 4 a nově také na Nintendo Switch.

Dobrou zprávou je, že v Electronic Arts si uvědomili, jak moc otravné jsou pro hráče v multiplayer módu lagy a okamžiky, kdy musí znudeně čekat na „rozmrznutí“ obrazovky. Proto investovali do nových serverů, díky nimž by lagy ve FIFA 18 měly údajně zůstat minulostí. Uvidíme, nakolik se jedná spíše o markentingové prohlášení a jaká bude skutečná realita. V každém případě lze očekávat, že i ve FIFA 18 bude multiplayer v módu FIFA Ultimate Team hlavním tahákem celé herní série.

Článek Co a kdy přinese FIFA 18? byl publikován 29. dubna 2017 v 19.30 v rubrice Hry. Autorem článku je Redakce. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...