Fifa 2009

Tagy:  Fifa 2009, Fifa 09, FIFA

Sponzorované odkazy:

Fifa 2009

Fifa 2009

Dnes si představíme další sérii hry FIFA od společnosti EA Games. Ti se, jak je známo hlavně specializují hlavně na herní konzole. Avšak letos pro Vás mám dobrou zprávu, protože hodně zapracovali i na počítačovém provedení a řekl bych, že se tedy celkem přiblížili jejich velké konkurenci PES. Ve zkratce se dá říci, že nová FIFA splnila všechny očekávané sliby a ačkoli mnohé změny nejsou na první pohled znát, určitě na ně časem přijdete.

 

Grafické zpracování

Ti z Vás, kteří hráli minulý ročník určitě poznají veliké rozdíly v grafice hry. V EA Games se totiž rozhodli, že s grafickou stránkou hry musí už něco udělat, protože přiznejme se, grafika, která nás doposud provázela hrou rozhodně nepatřila mezi ty nejlepší. Konečně nebude grafika srážet hru, jako ji srážela dříve. Ovšem fanoušci neustále vypadají jako nějací roboti, kývající se ze strany na stranu. Určitě si vzpomenete na reklamní a sponzorské obrázky ve hře, která však vypadaly jako nějaké rozmazané útvary jen minimálně připomínající něco jako reklamu. Ve Fifě 2009 už naštěstí tohoto nebudeme svědky. Na hru se jednoduše kouká lépe a myslím, že i díky tomu si přiláká více hráčů.

Adidas Live Season

Tímto bych chtěl uvést asi jednu z největších novinek ve hře Fifa 2009. Ano právě zde se dočkáme premiéry novinky Adidas Live Season. A co že to vůbec je? Je to funkce, sloužící k stahování informací o hráčích z EA serverů. Jsou to Premier League, League 1, Bundesliga, Liga BBVA, Mexická Premier Division a Serie A. Tyto informace se týkají hlavně jejich formy. Vtip je v tom, že to, jak dobře se Vašim hráčům povede, závisí na reálné formě těchto fotbalistů. EA by měla každý týden obnovovat tyto statistiky, takže pokud třeba Ronaldinho zahraje opravdu špatně nějaký zápas, tak by se to mělo podepsat i na jeho formě ve hře. Což mě vede k myšlence, že EA Sports konečně napadlo, že i hvězdní hráči mají své špatné dny a nehrají pořád stejně dobře. Odteď se Vám může stát, že Vaše největší opora týmu prostě jednoduše nebude proměňovat šance, kterých by za normálních okolností jistě využila. Adidas Live Season zatím vypadá dost dobře, a působí velmi originálně, což by Fifě 2009 mohlo velice pomoci v celkovém hodnocení hry.

Strategické varianty

Potěší Vás jistě také nové strategické možnosti. Takzvaná Custom Team Tactics umožňuje bleskurychlou změnu v chování týmu, když díky předem připraveným stylům můžete lépe reagovat na hru soupeře, případně na vývoj zápasu. Lze kontrolovat pohyb a do jisté míry i myšlení hráčů v jakémkoli místě hřiště. Vyberte si druh obrany. Zvolíte ofsajdovou past, nebo radši půjdete s obránci na tvrdo do útočníků?

Be a Pro

Be a Pro není žádnou novinkou. Známe ho totiž už z minulého dílu, ovšem nyní přichází s několika novinkami. Opakování je ale matka moudrosti, tak si připomeňme, o co zde jde. Je to jednoduché. Neovládáte celý tým, ale pouze jednoho hráče z mančaftu a Vaší snahou je udělat pro tým co nejlepší práci na hřišti. Můžete se postupně vylepšovat a stát se tak nepostradatelnou součástí, bez které se Váš tým nedokáže obejít. Ale zpět k těm novinkám. Dostanete možnost zahrát si čtyřletou kariéru, kde opravdu hodně půjde o Vaše výkony. Jednoduše se může stát, že nebudete pro tým užitečný a nechají Vás sedět mezi náhradníky. Musíte počítat s tím, že k míči se nedostanete tak často, jako když ovládáte celý tým a pro někoho tak může být Be a Pro nudné. Myslím, že ale krásně vystihuje karieru jednotlivce a můžete se tak vžít do role útočníka, obránce či záložníka a ukázat, co vše sami zvládnete.

Nové možnosti ovládání

Opravdu velkým plusem je přidané ovládání pomocí myši. Nyní už můžete některé situaci řešit jednoduchým kliknutím myši a nemusíte celou dobu sedět ohnutí nad klávesnicí a soustředit se na mačkání klávesových kombinací. Toto rozdělení ovládání mě velice potěšilo. Lze s ním vyřešit účinněji a pohodlněji několik běžných situací na hřišti, což hráčovi zážitek ze hry určitě ještě vylepší.

Závěr

Konečně jsme se dočkali o mnoho kvalitnějšího grafického zpracování, které je základem toho, aby hra měla úspěch. Vývojáři EA přišli s několika novinkami, které Vám hru opravdu zpříjemní. Nové varianty ovládání o mnoho usnadňují hraní na PC, proto je hodnotím kladně. Myslím, že Fifa 2009 bude mít daleko větší úspěch, než její předchůdce a nyní mi už nezbývá nic jiného než Vám popřát pěkný sportovní zážitek a mnoho výher.

FIFA 2009 demo ke stažení zde:
FIFA 2009 demo download

FIFA 2009 čeština ke stažení zde:
FIFA 2009 čeština download

Koupit Fifa 2009 za 699,–Kč

Článek Fifa 2009 byl publikován 11. prosince 2008 v 06.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...