World of Warcraft: Legion – Lovec démonů a další v preview

Sponzorované odkazy:

World of Warcraft: Legion – Lovec démonů a další v preview

Svět Warcraft opět čeká obrovská pohroma, jejímž zdrojem je stará známá Burning Legion. Démoni opět povstávají, aby vpustili temného pána Sargerase na Azeroth. Naváže nový datadisk Legion na úspěch Warlord of Draenor? Na verdikt je zatím brzy, ale je ideální čas na shrnutí dostupných informací.

Filmový Warcraft jako lákadlo?

V úvodu zmíněný Warlord of Draenor, který vyšel v listopadu 2014, představoval pro Blizzard raketový návrat na výsluní, neboť hráčská základna krátce po vydání atakovala číslovku 10 milionů aktivních předplatitelů. Již po několika měsících ale vystřelené raketě začalo docházet palivo a počet předplatitelů spadl téměř na polovinu. Ve výsledku to byl ale úspěch.

Jako účinné lákadlo může aktuálně posloužit také pozitivně přijatý film Warcraft: První střet. Může totiž pomoci starším, již neaktivním hráčům dostat se opět do víru World of Warcraft, stejně jako může navnadit úplně nové hráče. Jaká ale ve skutečnosti bude konverze divák-hráč, to uvidíme až po vydání již šestého datadisku Legion. Skutečnost je nicméně taková, že Blizzard již nadále nechce sdílet počty předplatitelů World of Warcraft a otázkou tedy zůstává, zda-li budou k dispozici relevantní čísla pro posouzení.

Tajemný a temně namodralý prales. Zašlé stránky prastarého světa se opět otevřouTajemný a temně namodralý prales. Zašlé stránky prastarého světa se opět otevřou

Poznáváme Broken Isles

Návrat Burning Legion, jako té největší hrozby celého Azerothu, vypadá z dostupných teaserů a trailerů lákavě. Nově se otevře oblast Broken Isles, která skrývá prastaré artefakty a především portál, kterým může projít temný pán Sargeras. Celá oblast je opředena různými mýty, pověrami a příběhy datovanými do dob počátků všech věků. Těšit se tak můžeme na širokou škálu nových questů. Nová oblast přináší navýšení maximální úrovně, konkrétně na 110. Blizzard hráčům poskytne možnost boostu rovnou na 100. úroveň, což ocení především hráči, kteří starší lokace znají jako své boty. Předplatitelé datadisku se mohou navíc těšit na speciálního mounta a peta.

Mapa nové lokace Broken Isles. Zdroj: BlizzardMapa nové lokace Broken Isles. Zdroj: Blizzard

V roli Demon Huntera

Do středu zájmu se opět dostávají démoni, kteří již dříve zpustošili nedaleký Ashenvale. Na řadu tak přichází nová classa Demon Hunter, která svým zasazením připomíná classu Death Knight z letitého datadisku Wrath of the Lich King. Bude dostupná až od určitého levelu a bude mít specifické schopnosti. Zdrojem jejich počínání bude tajemná magie felu. Za Demon Huntery budou moci hrát jen krvaví a noční elfové a v týmových kláních a raidech poslouží v pozici tanka, nebo dps. Nečekejte ovšem těžkou zbroj, vybavit je bude možné pouze látkovou, nebo koženou zbrojí.

Zajímavou schopností Demon Hunterů bude Spectral Sight, což je kouzlo umožňující vidět neviditelné či skryté nepřátele, stejně jako nepřátele za fyzickými bariérami.

Nová classa i návrat starých hrdinů včetně Ilidana.Nová classa i návrat starých hrdinů včetně Ilidana.

To nejlepší ze zbrojnice

Nově přicházejí Artifact Weapons jako to nejposvátnější z celé zbrojnice světa Warcraft. Půjde o zbraně s možností individuálních úprav a přidáváním schopností, které hráč, pokud zbraň zrovna třímá v ruce, využije v boji. Ostatně celý systém PVP soubojů dozná podstatných změn jak v zacházení s honory, tak i s přítomností nového talentového stromu čistě věnovaného PVP.

Zajímavostí je také Order Hall, což je jakási hrdinova základna, v níž hráč sjednocuje přátelská NPC a vysílá je na mise, jejichž cílem je ochrana Azertohu.

Kreslená grafika má své kouzlo. Vývojáři ji stále vylepšují.Kreslená grafika má své kouzlo. Vývojáři ji stále vylepšují.

V srpnu startujeme

Přestože původně panovaly jisté spekulace o tom, že hra vyjde krátce po filmu, brzy bylo jasné, že jde o zcela mylné informace. Blizzard oznámil, že chce Legion dokončit do září 2016, přičemž aktuálně je datum vydání stanoveno na 30.8.2016. V současnosti běží uzavřená beta, dostupná pro hráče s pozvánkou od Blizzardu. Jestli World of Warcraft: Legion naváže na úspěch předešlého datadisku, to zatím visí ve hvězdách. Velkou porci zajímavého obsahu však Legion dozajista přinese.

Koupit World of Warcraft Battlechest na xzone.cz
Předobjednat World of Warcraft: Legion na xzone.cz

Článek World of Warcraft: Legion – Lovec démonů a další v preview byl publikován 28. července 2016 v 05.00 v rubrice Novinky a Novinky. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...