Herní novinky - únor 2016: Project Elea, Kaidan nebo Titanfall 2

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - únor 2016: Project Elea, Kaidan nebo Titanfall 2

Opět vás vítáme u našeho měsíčníku, plném herních novinek. Nyní nás čeká únor, který s sebou přinesl žhavé novinky a také rozšíření pro vyšlé hry. Prozradíme, co víme o příběhovém hororu Kaidan, mrkneme na chystanou pecku Titanfall 2 a odhalíme kupu dalších novinek.

Hororovým vypravěčem

Celkem unikátní nápad se momentálně snaží zrealizovat studio Metanoia Games. Vývojáři pracují na multiplayerovém hororu, kde bude hráč moci ovlivňovat samotný příběh. Hororový Kaidan se snaží prosadit na Kickstarteru->https://www.kic­kstarter.com/pro­jects/831845956­/kaidan?ref=nav_­search.

Ukázka hororového prostředí v nové multiplayerovce KaidanUkázka hororového prostředí v nové multiplayerovce Kaidan

Princip onoho vyprávění vlastního příběhu staví na několika hráčích, z nichž nejsilnější bude rozhodovat, co se v daném okamžiku stane. Dostane se mu do rukou volba místa, volba postav i s vlastnostmi a také určování směru hry ve stylu „jdi tam a udělej tohle“. Samozřejmě bude moci určit specifický konec příběhu například smrtí některé z postav nebo interakcí s okolím. K dispozici bude ostatním hráčům také nápověda ve formě textu, který si zvolí onen vyprávějící. Další věcí, která nejspíše přidá na hororovém zážitku, je chystaná podpora brýlí pro virtuální realitu.

Videa a ukázky ze hry jsou dostupné na oficiálních stránkách. Dle Kickstarterové kampaně je třeba počítat s vydáním hry až do dubna následujícího roku. Prozatímní platformy jsou PC, MAC a PS4.

LEGO Síla se probouzí

Fanouškům filmových zpracování sci-fi série Star Wars jistě neunikl nový díl. Není také divu, že spolu s tímto filmem se k nám dostane také herní zpracování v podobě lego kostiček. Chystá se LEGO Star Wars: The Force Awakens.

Všem známá sestava ze Star Wars v podobě legaVšem známá sestava ze Star Wars v podobě lega

Čekat můžeme opět porci zábavy pro celou rodinu a prostředí zpracované dle filmové předlohy. Ta ovšem bude trochu parodií, jako tomu bylo u předchozích LEGO hříček. Hra by měla přinést předělaný systém stavění, díky němuž bude mít hráč více možností stavby. Vývojáři taktéž slibují využívání výhod okolí při boji s nepřítelem a neměly by chybět také souboje ve vesmíru.

K dispozici už je pěkně zpracovaný trailer, který mimo jiné odhaluje datum vydání, jež je stanoveno na 28. červen tohoto roku. Očekávané platformy jsou PC, PS4, XOne, PS3, X360, Wii U, PS Vita a 3DS.

Americká revoluce trochu jinak

Společnost Electronic Arts odhalila druhý díl populární multiplayerové střílečky plné robotů a adrenalinových skoků Titanfall. Ten by měl klást větší důraz na příběh, který byl v prvním díle spíše takovým doplňkem.

Příběh bude konstruován tak, aby popsal události ke skutečným válkám, jako za Americké revoluce. Hra díky tomu bude ukazovat spíše konflikt, kde mají strany omezené možnosti, spíše než dostupnou moderní techniku. A tato technika by měla být primárně vytvořená pro těžbu surovin, díky válce se však obyvatelé pokusí přeměnit těžařské stroje v mohutné zabijáky. Prozatím je ale brzy na to, dozvědět se o hře něco více.

Dle EA se počítá s datem vydání Titanfall 2 až někdy na začátku příštího roku. Platformy jsou zatím také neznáme, ale dají se očekávat konzole PS4 a XOne. Ani PC by zde nemělo chybět.

Projekt survival

Také ze studia Kyodai bude přichází snaha o přidání něčeho nového do sci-fi žánru. Snaží se o to prostřednictvím Project Elea. Dle studia půjde o poctu klasikům, jimiž jsou například Stanislaw Lem nebo A.C. Clarke.

Pohled na planetu z kolonizační lodi v Project EleaPohled na planetu z kolonizační lodi v Project Elea

Hra bude ve stylu vesmírného survivalu, který bude taktéž klást velký důraz na příběh a bude zde mnoho nových herních prvků. Příběh ukazuje hrdinku Eleu, která je součástí kolonizační expedice. Ta se probudí v lodi sama bez fungující umělé inteligence lodi a netuší, co se stalo. Zjistit to bude úkolem hráče. Prostředí bude vykresleno v Unreal Enginu 4 a budete mít možnost prozkoumat obrovskou kolonizační loď. Na řadu přijde taktéž spousta hádanek a puzzlů.

Project Elea by měl vyjít někdy začátkem roku 2017 a to pouze pro platformu PC. Jedná se o další hru s podporou brýlí virtuální reality. Prozatím můžete shlédnout krátký trailer.

Battlefront rozšiřuje bitevní pole

S velkým rozšířením nyní přichází nedávno vyšlá akce Star Wars: Battlefront. Balíček má název Outer Rim a přináší nové mapy, zbraně, hrdiny a také nový mód.

Dva noví hrdinové v DLC Outer RimDva noví hrdinové v DLC Outer Rim

S tímto DLC se mrkneme do paláce Jabby Huta nebo do továren Sullustu. Noví hrdinové jsou lovec odměn Greedo a Nien Numb, což je celkem neznámá postava, která ve Star Wars mnoho času nestrávila. Mezi zbraně pak spadají Relby V-10 a DT-12 Blaster. Poslední novinkou je mód zvaný Extraction. Jak již název napovídá, půjde zde o snahu Rebelů dostat zásilku do transportní lodi, v čemž se jim bude snažit zabránit Impérium.

DLC Outer Rim bude k dispozici od 22. března na PC, PS4 a XOne.

Roboti v akci

Bethesda se chystá s novým DLC pro akční survival RPG Fallout 4. Nese název Automatron a přinese například tvorbu unikátních robotů.

Tvůrce robotů z DLC AutomatronTvůrce robotů z DLC Automatron

Rozšíření spočívá v tajemném mechanikovi, který do světa vypustí armádu zlých robotů a hráč bude mít za úkol je všechny pochytat. Za to si odnese kupu užitečného materiálu, díky kterému si bude moci postavit vlastního robota a to včetně drobností, jimiž jsou barva nebo hlas.

Toto rozšíření je prvním, které vyjde v březnu a další budou po měsíci následovat. Navíc se tvůrci pyšní, že hodlají kompletně přepracovat survival mód a tvrdě pracují na Creation Kitu, který umožní pohodlné vytváření a stahování modifikací.

Bojový wingsuit a další

Na třetí díl akčního Just Cause se chystá první ze tří rozšíření. Tvůrci ho pojmenovali Sky Fortress, což znamená hlavně rozšíření leteckých akcí a samozřejmě dostanete k tomu určený arsenál.

Pohled na novou létající pevnost v přídavku Sky FortressPohled na novou létající pevnost v přídavku Sky Fortress

Velkým lákadlem tohoto rozšíření je Bavarium Wingsuit na raketový pohon. Ten je také vybaven kulometem a během hraní ho lze různě vylepšovat. Díky tomu vzniká obří létající pevnost plná nových nepřátel a přibudou i nové mise. Dalším obohacením je pak dron Eviction a puška Bavarium Splitter.

S oznámením samozřejmě přichází trailer, ukazující výše zmíněné. Sky Fortress by se k nám mělo dostat v průběhu měsíce března a majitelé season passu mohou tuto jízdu zažít o týden dříve, než ostatní.

MiniNews

V dubnu vyjde DiRT Rally pro konzole spolu s novým obsahem pro majitele PC verze. Pro MMO World of Warships se chystá spousta nových změn včetně nových lodí a odlišném počasí. Koncem března spatří světlo světa nová Trackmania Turbo. Strategickou středověkou akci Total War: Attila brzy rozšíří slovanské národy. Ubisoft porušil slib a hodlá ukončit každoroční vydávání nových dílů Assassin's Creed. Pokud si předobjednáte Far Cry Primal, dostanete možnost zahrát si za mamuta. Pro Euro Truck Simulator 2 se chystá další rozšíření, které odhalí Francii.

Vyšlo

American Truck Simulator vyšlo hned 3. března. Následovala tahová sci-fi XCOM 2, která vyšla o dva dny později. Po dou týdnech vyšla rubačka Street Fighter V následována dalším dílem akčního Far Cry s podtitulem Primal. Koncem měsíce pak vyšlo Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 a poté MXGP – The Official Motocross Videogame.

Koupit American Truck Simulator (PC)
Koupit XCOM 2 (PC)
Koupit Street Fighter V (PC)
Koupit Street Fighter V (PS4)
Koupit Far Cry Primal (PC)
Koupit Far Cry Primal (PS4)
Koupit Far Cry Primal (XOne)
Koupit Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 (PC)
Koupit Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 (PS4)
Koupit Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 (XOne)
Koupit MXGP2 (PC)
Koupit MXGP2 (PS4)
Koupit MXGP2 (XOne)

Článek Herní novinky - únor 2016: Project Elea, Kaidan nebo Titanfall 2 byl publikován 22. března 2016 v 11.45 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...