Herní novinky - leden 2016: American Truck simulator, Rising Storm 2

Sponzorované odkazy:

Herní novinky - leden 2016: American Truck simulator, Rising Storm 2

Je za námi rok 2015 a opět přicházíme s novinkami z herního světa. První letošní díl se bude soustředit na lednová oznámení a nové kousky. Dozvíte se o novém titulu z české dílny American Truck Simulator nebo chystanou adventuru od tvůrců Myst.

Americké tahače

Od českého studia SCS tu máme další simulátor nákladní dopravy. S tahačem se tentokráte podíváme na americký kontinent. Titul se „nečekaně“ jmenuje American Truck Simulator a vychází již brzy.

Průjezd s nákladem přes slavný most Golden GatePrůjezd s nákladem přes slavný most Golden Gate

Stejně jako v předchozích dílech čekejme řízení nejen svého tahače, ale také vlastní firmy pro přepravu různých druhů nákladů. S přibývajícími penězi pak vylepšujete svůj kamion a také svoji garáž a firmu celkově. Nechybí ani zkušenostní postup, díky kterému se vám odemkne nové příslušenství, kterým vylepšíte svůj stroj. Také dostáváte zkušenostní body, které lze vyměnit například za menší spotřebu, nebo k dostávání lépe placených zakázek. Prostředí, které budete brázdit spadá do států Kalifornie a Nevady. To prozatím není moc, ale vývojáři slibují postupné rozšiřování.

American Truck Simulator vychází již 3. února pro platformu PC. Pro zájemce je k dispozici k krátký trailer ukazující nádherné prostředí této hry.

Mimozemská puzzle

Tvůrci Myst již skoro 3 roky předtím oznámili nový titul zvaný Obduction. Od té doby nepřišla žádná další informace až doteď. Konečně se dozvídáme nové o této sci-fi adventuře.

Pohled na neznámý svět v chystaném ObductionPohled na neznámý svět v chystaném Obduction

Svět v Obduction by měl být plný puzzlů a jejich řešení hráči více přiblíží krajinu a její původ. Čekejme zde také mimozemskou civilizaci, která by k sobě měla vázat i poutavý příběh. Je důležité podoktnout, že Myst vyšel již v roce 1993 a nyní na hře pracují opět bratři Millerové. Proto by fandové adventur, které se hrají z pohledu první osoby, měli zbystřit. Dalším tahákem je pak slibovaná podpora virtuální technologie Oculus Rift.

K dispozici je též kratičký teaser, který sám o sobě moc neukazuje. Snad se brzy dočkáme více informací do té doby než hra vyjde. Datum vydání je prozatím stanoveno na druhou polovinu tohoto roku.

Válečný simulátor realistických rozměrů

Autoři reálně zpracované střílečky Red Orchestra začali pracovat na dalším a vylepšeném dílu. Antimatter Games se podívají do Vietnamu s novým grafickým enginem Unreal Engine 3 v Rising Storm 2: Vietnam.

Průchod američanů napalmem spálenou krajinou v RS 2: VietnamPrůchod američanů napalmem spálenou krajinou v RS 2: Vietnam

Tady je však třeba znovu podotknout zmíněné slovo realisticky. Autoři totiž plánují věrnou kopii této části historie. Nečekejte tedy souboje, jež budou silově vyrovnané. Takže proti dobře vyzbrojené americké armádě s vrtulníky a těžkou technikou bude stát převážně méně vyzbrojená vietnamská armáda a partyzáni. Ve hře se poté setkáte s dvěma novinkami, z nichž první je systém skupin. To k usnadnění komunikace mezi jednotlivými hráči a přáteli. Druhou novinkou je samotný důraz na přestřelky, kde bude vice záležet na opravdové šikovnosti. Kdo dříve vystřelí neznamená, že vyhrává.

Prozatím není známo, kdy se k nám tenhle kousek dostane. Prozatím můžete shlédnout annoucement trailer.

Sníh je radost, i starost

Do vynikající budovatelské strategie Cities: Skylines se chystá v pořadí již druhý datadisk. Tentokráte s pekelně mrazivými teplotami vyzkoušíme, co s městem provede zima. Datadisk s sebou nese název Snowfall a dle vývojářů nepůjde pouze o vizuální pokrytí mapy sněhem a dají se očekávat komplikace, které s takovým ročním obdobím souvisejí.

Pohled na zasněženou krajinu v Cities: SkylinesPohled na zasněženou krajinu v Cities: Skylines

S tímto datadiskem také přichází aktualizace, která do hry například přidá mlhu, déšť a samozřejmě sněhové vločky. Očekávat lze problémy se spotřebou elektrické energie vzhledem k neustálému topení a také zvýšení koncentrace smogu. Tento jev se také nevyhne dopravě, která díky nízkým teplotám začne kolabovat. Se zimou však také přibudou veselé zážitky v podobě zimních atrakcí a mnoho dalšího.

S touto zprávou přichází též trailer ale datum vydání zatím není stanoveno. Musí stačit pouhé oznámení, že již brzy.

Rada se musí krotit

Opět přichází další rozšíření do parádní středověké strategie Crusader Kings II. Tentokráte se dočkáme rozšíření z hlediska vlastních řad. Datadisk Conclave přichází se členy rady, se kterými bude také řešit politiku, protože ti dokáží být taktéž zákeřní, pokud ve svém vůdci neuvidí hodnotného krále.

Nový systém jednání se členy rady v Crusader Kings IINový systém jednání se členy rady v Crusader Kings II

Při neshodě s konkrétními členy může vzniknout občanská válka, jakožto v opačném případě se mohou ke králi přiklonit v případech, kdy jde o různá rozhodnutí. Vyhlášení války s jinou zemí, změna zákona atp. Ve vší této politice, záleží také na nich. Přibývá také systém služeb. Pokud někomu pomůžete, prokážete mu tím službu a v klíčových momentech chtít onu službu splatit. V podobném principu přichází i systém míru. Na nespokejené členy lze s pomocí rady a odsouhlasením vyhlásit mír, jež na několik let zklidní situaci.

Tento bohatý datadisk bude k mání již 2. února. Nyní již samotný trailer.

Mininews

Multiplayerová modifikace pro Just Cause 2 se nyní také vyvíjí pro Just Cause 3. Activision se chystá koupit Major League Gaming pro posílení esportu. V únoru čekejte další kapitolu pro datadisk ke Star Wars: The Old Republic. Pro Goat Simulator vyjde rozšíření s prvky lupičské akce Payday 2. Tvůrci zabijáka Hitman se rozhodli přejít na epizodický systém vydávání dalších titulů. Microsoft se chystá vyzdvihnout svůj titul Minecraft do edukativní podoby, jež bude dostupná ve školách. Studio Platinum games známé například díky hře Bayonetta připravují titul Želvy ninja. Dle Electronic Arts lze čekat pecky Mass Effect: Andromeda, Battlefield 5 a Titanfall 2 do března příštího roku.

Vyšlo

Hned dvanáct dní od začátku roku vychází druhý díl z trilogie Assassin's Creed Chronicles: India. Tři dny poté vyšla PC verze akčního RPG Dragon's Dogma: Dark Arisen. Následovalo vydání obtížného RPG Darkest Dungeon 19. ledna. O den později pak očekávaná strategie Homeworld: Deserts of Kharak. Konec měsíce uzavírají akční Lego Marvel's Avengers a simulátor Sébastien Loeb Rally Evo.

Koupit Assassin's Creed Chronicles: India (PC)
Koupit Assassin's Creed Chronicles: India (PS4)
Koupit Assassin's Creed Chronicles: India (XOne)
Koupit Dragon's Dogma (PS3)
Koupit Dragon's Dogma (X360)
Koupit Lego Marvel's Avengers (PC)
Koupit Lego Marvel's Avengers (PS3)
Koupit Lego Marvel's Avengers (X360)
Koupit Lego Marvel's Avengers (PS4)
Koupit Lego Marvel's Avengers (XOne)
Koupit Sébastien Loeb Rally Evo (PC)
Koupit Sébastien Loeb Rally Evo (PS4)
Koupit Sébastien Loeb Rally Evo (XOne)

Článek Herní novinky - leden 2016: American Truck simulator, Rising Storm 2 byl publikován 11. února 2016 v 05.00 v rubrice Novinky. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...