Euro Truck Simulator 2 – Scandinavia: Rodiště Volva a Scanie

Sponzorované odkazy:

Euro Truck Simulator 2 – Scandinavia: Rodiště Volva a Scanie

Český vývojářský tým SCS Software přináší očekávané DLC Scandinavia do simulátoru kamionů Euro Truck Simulator 2. Za volantem tahačů šesti licencovaných známých značek se nově podíváme do Dánska, Norska a Švédska. Na cestách severskými zeměmi nás čeká nádherná příroda, hory protkané tunely a v neposlední řadě také rozvážka skandinávských tahačů do zbytku Evropy. Nastavte si pohodlně sedačky, čeká nás totiž dlouhá cesta…

Z Prahy do Osla, přes Kodaň je to zajížďka.

Náklad je zaháknutý, v rádiu nastavená správná stanice a cílem norské hlavní město Oslo. Míjím značku Praha a vyrážím vstříc dalekému cíli, k němuž cesta vede přes nudnější rovinaté Německo a nově přidané Dánsko. Rád bych cestou navštívil také Kodaň, ale navigace radí kratší přesun, který ušetří nějakou tu kapku nafty v téměř bezedných nádržích mého tahače Volvo FH16. Nádrže jsou ovšem bezedné i při tankování, což může lehce zamávat s firemní kasou.

O krásné výhledy a přírodní úkazy není nouze.O krásné výhledy a přírodní úkazy není nouze.

Německo mám za sebou a dálniční osmdesátkou, nastavenou na tempomatu, se řítím do Dánska na trajekt. Očekávání jsou veliká, neboť tvůrci již před vydáním slibovali velmi rozmanité prostředí skandinávských zemí, na kterém strávili více času než v případě základní hry. Dánsko samotné je stále bližší střední Evropě, a tak oceňuji spíše lépe zpracované dálniční uzly, neboť příroda nijak zásadně nepřekvapí. Překvapením je ovšem nově zpracované počasí, které nabízí překrásnou hru světel při západech či východech slunce. Platím trajekt směřující do Osla v přístavu města Frederiksahavn.

Polykání kilometrů nikdy nebyla větší zábava.Polykání kilometrů nikdy nebyla větší zábava.

Po krátkém načítání hry je nezbytné vyjet přímo z podpalubí trajektu a spletitými uličkami najít cílenou firmou, kde mám odevzdat převážený náklad. Čas strávený nad vývojem DLC Scandinavia je vidět, Oslo je totiž opravdu veliké město.

Parádní hra světel.Parádní hra světel.

První severský náklad odevzdán a já se vrhám vstříc dalším kilometrům napříč Skandinávským poloostrovem. Rozmanitá příroda se totiž začíná ukazovat teprve až ve vnitrozemí, kde již zmiňované Norsko nabídne klikaté silničky a tunely v horách s oku lahodícími výhledy. Takto bych ovšem mohl pokračovat také ve Švédsku…

Volvo nebo Scanii? Já zvolil Volvo.Volvo nebo Scanii? Já zvolil Volvo.

Povezeme Volva z Volva v Göteborgu?

Dohromady DLC Scandinavia nabízí 27 nových měst a přístavů, přičemž Švédsko je rozsahem jasnou dominantou, a to i po stránce infrastruktury. I zde je příroda zpracovaná na jedničku a jistou specialitou je přítomnost výrobních závodů Volva v Göteborgu a Scanie nedalo Stockholmu. Mezi řadou nových nákladů (80 nových návěsů) se tak objevují i náklady nesoucí značku Scania a Volvo včetně samotných tahačů. Není nad to podniknout cestu z Göteborgu do Londýna s dvojicí nových tahačů na návěsu.

Vezeme Volva z Volva do Londýna.Vezeme Volva z Volva do Londýna.

Novinkou je také řada přístavů a tras trajektů, přičemž ve Skandinávii již vyjíždíte přímo z podpalubí trajektu do přístavní oblasti, z níž následně musíte vykličkovat na běžnou silnici. To samé platí i o naloďování v některých přístavištích. Značka, reprezentující platby a výběr správné trasy, je tak až přímo v podpalubí trajektu. Bezesporu zajímavé zpestření s minimálním požadavkem na um v manévrování se soupravou tahač-návěs.

Na hranici Švédka a Norska s nákladem ze Scanie.Na hranici Švédka a Norska s nákladem ze Scanie.

Update 1.18: Už žádný Majestic. Na scéně je Mercedes!

Již několikrát jsem zmínil, že Euro Truck Simulator 2 nabízí šestici licencovaných tahačů. Hra ve skutečnosti disponuje sedmi značkami, přičemž ta poslední nese název Majestic a jedná se o herní ekvivalent k reálným tahačům Mercedes-Benz, které nebyly licencované ani ve skandinávském přídavku. Vývojáři dlouhou dobu bojovali o možnost mít značku Mercedes ve hře, ovšem problém byl na straně majitele značky, tedy společnosti Daimler AG. Krátce po vydání skandinávského přídavku však vydali vývojáři update 1.18 a ve hře se konečně objevily tahače Mercedes-Benz Actros a New Actros.

A jaká je jízda do Skandinávie?

Skandinávie je opravdu krásným místem a nové DLC k Euro Truck Simulotar 2 ji servíruje se vší parádou. Rozhledy doplněné o nový systém počasí zprostředkují krásnou podívanou, kterou je radost projíždět s tahačem libovolné značky. V DLC Scandinavia se sice licencované Mercedesy ještě neobjevily, zdarma dostupný update na verzi 1.18 je ovšem krátce po vydání rozšíření přinesl. Jisté připomínky mám stále k umělé inteligenci ostatních účastníků dopravy, ale některé nekalé manévry si již naštěstí odpouštějí. Jasně jde vidět, že se vývojáři více zaměřili na unikátnost jednotlivých destinací a na celkově komplexnější požitek z hraní, díky lepší rozpoznatelnosti prostředí. Skandinávie tak sice z oblasti tahačů nepřináší nic nového, okolní prostředí a infrastruktura však doznala znatelných pokroků.

Euro Truck Simulator 2 je tedy zase o něco věrnější a křižování Skandinávského poloostrova umí nabídnout nevšední hru světel díky systému počasí, značně vylepšenou infrastrukturu a rozmanitost přírody a architektury. Jen tak dál!

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Rozmanitost prostředí Skandinávie
  • Vylepšená infrastruktura
  • Nová návěsy
  • Nový systém počasí
  • Větší města

Nevýhody:

  • Umělá inteligence
  • Žádné novinky mezi tahači

Koupit Euro Truck Simulator 2: Skandinávie na xzone.cz
Koupit Euro Truck Simulator 2 na xzone.cz
Koupit Euro Truck Simulator 2: Na Východ! na xzone.cz

Článek Euro Truck Simulator 2 – Scandinavia: Rodiště Volva a Scanie byl publikován 2. června 2015 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...