Goodgame Empire – Založte si vlastní říši v prohlížeči

Sponzorované odkazy:

Goodgame Empire – Založte si vlastní říši v prohlížeči

Budovatelské strategie nabízejí neskutečnou porci zábavy a pokud jsou k dispozici přímo v rozhraní webového prohlížeče a neomezují hráče požadavky na výkonný hardware počítače, mají dobrý potenciál na to být úspěšné. My jsme se vypravili budovat vlastní říši do Goodgame Empire. Navíc vám přinášíme možnost hraní přímo z našeho webu. Vrhněme se tedy do budování nové středověké říše!

Krůček po krůčku

Založení vlastní říše však není žádná sranda, kterou bychom zvládli během několika minut. Všechno má svůj čas a je třeba trpělivě postupovat, objevovat a velmi často také rozvážně vyjednávat. Ale nejprve je nutné začít registrací účtu, která spočívá pouze v zadání uživatelského jména, e-mailové adresy a samozřejmě hesla. Jakmile si registrujete účet, je potřeba jej dodatečně ověřit prostřednictvím e-mailu, který je automaticky odeslán na e-mailovou adresu zadanou při registraci.

Diplomacie stranou, vojáci potřebují šarvátku!Diplomacie stranou, vojáci potřebují šarvátku!

Goodgame Empire je kompletně lokalizováno do češtiny, která je zpracována na jedničku. Žádné chyby jazykového ani překladatelského rázu. I proto je tvorba nová říše velmi snadná, neboť všechny prvotní krůčky jsou doprovázené přehledným tutoriálem, který představuje všechny důležité milníky a dává hráči různé tipy a triky. Vůbec prvním krokem každého hráče je pomoc jednomu z hráčů ovládaných umělou inteligencí. Díky vybavenému hradu a silné armádě, je ihned na začátku nový hráč seznámen s možnostmi hry, k nimž bude mít po určitém čase přístup. Jakmile se seznámíte s hradem, jste vrženi do bitvy se základní armádou rytířů proti loupeživým baronům. Vítězství je v této fázi zaručeno, bitva má totiž pouze demonstrovat, jak vlastní šarvátky mezi hráči fungují.

Další úroveň dosažena. Můžeme stavět nové budovy.Další úroveň dosažena. Můžeme stavět nové budovy.

Vezmi meč, běž na steč!

Byť se k vlastním bojům dostanete až po zbudování základních prvků vašeho hradu, musím namítnout, že z vlastní bitev jsem byl lehce zklamán. Jakmile máte připravenou armádu, rozdělíte její síly k útoku na jednotlivá křídla hradu. Následuje prostá matematická kalkulace počítače, která srovná síly útočících oddílů s obránci a podle jasně daného scénáře vyhodnotí výsledek bitvy.

Nepřátel se nelekejme! Stejně nemají žádnou šanci… Útok!Nepřátel se nelekejme! Stejně nemají žádnou šanci… Útok!

Chybí mi především nějaká animace či jednoduchá ukázka probíhajících bojů, což některé konkurenční hry v této kategorii nabízejí. Je ale nadevše jasné, že složité boje nejsou nutné, ba dokonce nežádoucí v budovatelských strategiích.

Kýžené vítězství dosaženo!Kýžené vítězství dosaženo!

Mocná ekonomika základem

Jakmile vybojujete své první vítězství v tutoriálu dostáváte svůj vlastní hrad, který je velmi prostý a potřebuje notnou dávku surovin pro vylepšování. Postupně stavíte prostory pro dřevorubce, kameníka, mlynáře, kasárny a řadu dalších stavení, které vás zvýhodňují při útočení, či obraně. Je nutné se zaměřovat také na důmyslné rozmístění vojenských sil a věží na jednotlivých částech hradu. Poté již můžete směle budovat vlastní říši, vyvolávat šarvátky a pouštět se do diplomatických jednání s ostatními hráči. Základem je ale dobrá ekonomika a dostatečné množství surovin. Přeci nenecháme vyhladovět celou armádu.

Malý a slabý hrad. Králi, chce to investice…Malý a slabý hrad. Králi, chce to investice…

Zahrajte si s námi

Grafické zpracování celé hry je povedené. Celá hra je oděna do kreslené grafiky, která určitě neurazí a do online budovatelské strategie je ideální. Dobrý dojem mám také z uživatelského rozhraní celé hry. Vše je hezky po ruce a při nestává se, že byste zdlouhavě hledali jakýkoli ovládací prvek. Ostatně má slova si můžete sami vyzkoušet přímo ve hře. Zahrát si totiž můžete přímo s HerniMag.cz, díky obrázkovému odkazu na začátku tohoto článku.

Verdikt

Goodgame Empire z produkce Goodgame Studios nabízí opravdu zajímavý budovatelský zážitek s příjemným ovládáním a grafickým kabátem. Velkou výhodou je samozřejmě česká lokalizace. Úspěch hry potvrzuje celosvětově dvanáctimilionová základna hráčů a taky ocenění European Game Award a BÄM! Award. Byť jsem byl zklamán ze zpracování bitev, hra nabídne mnoho hodin relativně pružné zábavy. Vývojáři totiž neustále přidávají nový a nový obsah. Hra je samozřejmě kompletně zdarma, za zkoušku tedy nic nedáte. Srovnání s desktopovými budovatelskými strategiemi není příliš na místě, ve své kategorii je však Goodgame Empire velmi zajímavou hrou.

Moje hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Líbivé grafické zpracování
  • Kompletní česká lokalizace
  • Dobrý tutoriál
  • Časté aktualizace obsahu

Nevýhody:

  • Zpracování bitev
  • Pomalejší postup ve hře

Článek Goodgame Empire – Založte si vlastní říši v prohlížeči byl publikován 18. listopadu 2014 v 05.00 v rubrice Hry a Herní weby. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...