Assassins Creed 5 – Kam se chceme podívat příště

Sponzorované odkazy:

Assassins Creed 5 – Kam se chceme podívat příště

AC:4 Black Flag je za dveřmi a další dvě hry z megaúspěšné řady Assassins Creed již ve vývoji. Korunní série Ubisoftu si stále udržuje laťku proklatě vysoko a po počátečních pochybách je již nyní patrné, že Black Flag si číslovku v názvu evidentně zaslouží. Kam se ale podíváme poté? Posuneme se směrem k přítomnosti, nebo série naopak udělá krok zpět směrem k renesanci, středověku či ještě hlouběji do dávnověku? V našem speciálu jsme si připravili několik zajímavých typů.

Fanouškovské přání, které se nesplnilo; zdroj: doni3titans-assassins.blogspot.czFanouškovské přání, které se nesplnilo; zdroj: doni3titans-assassins.blogspot.cz

Velká francouzská revoluce

O VFR a jejím začlenění se spekuluje již dlouho, jak dokazuje i výše uvedený fanouškovský výtvor vytvořený ještě před oznámením AC3. Revoluce začala ve Francii roku 1789 a svými požadavky se shlédla v zámoří. Vzhledem k útržkům a opatrným narážkám ze strany tvůrců máme za to, že Connor ještě v rámci AC neřekl poslední slovo a je tedy možné, aby v dalším díle britsko-indiánský míšenec vycestoval pomoci svým bratrům v revolucí zmítané Paříži. Ta je díky své architektuře snem snad každého fanouška „eziovské“ části AC ságy a revoluční doba nahrává oblíbené tematice zrady, zneužitých či ztracených ideálů o řadě zajímavých osobností ani nemluvě. Naostřeme tedy gilotinu a vzhůru do Paříže!

S křižáky se bojovalo i v Čechách.S křižáky se bojovalo i v Čechách.

Husitské války

Husitské války jsou perfektním námětem pro sérii a to hned z mnoha důvodů. Opět se jednalo o dobu bohatou na zmíněnou deziluzi a překroucení původních myšlenek „revoluce,“ o řadě významných postav ani nemluvě, avšak v případě husitských válek přichází na řadu také téma náboženského fundamentalismu a fanatismu, která jsou z dnešního pohledu velmi aktuální. Máme také za to, že sérii by krok do minulosti prospěl. Husitské války přitom nabízejí i zajímavé období z hlediska zbraní a jejich vytváření či aplikace guerillových taktik. Někdo může namítnout, že toto téma není například v USA zrovna populární či známé, to se však může změnit díky v současné době vyvíjenému AAA RPG titulu na způsob Skyrimu od českého studia Warhorse, které by toto období mohlo mezi hráči zpopularizovat.

Vývoj AC podle hlavních hrdinů; zdroj: foreverbyte.comVývoj AC podle hlavních hrdinů; zdroj: foreverbyte.com

1848

Další revoluční tematika, kde by však tvůrci mohli aplikovat princip několika příběhů a postav, odehrávající se v odlišných lokalitách. Nejen, že by se tak zvýšila rozmanitost prostředí, některá z postav by mohla být templářem. AC3 ukázala, že templářští bojovníci nemusí být maniaci prahnoucí po moci a pokud by se tvůrcům podařilo vytvořit charismatickou postavu (jako se jim to povedlo již s Haythamem), mohli by tak ještě více zatlačit na motivy spojené s šedou morálkou, či předvést, že ušlechtilé ideály nemusí vždy vést ke šťastným koncům – a naopak. Technika líčení paralelních příběhů má v počítačových hrách ohromný umělecký potencionál, který nebyl dosud využit a rok 1848 skýtá tolik materiálu a možných příběhů, že by byla velká škoda jej nevyužít.

Connor se setkal s Washingtonem, koho potká dál?Connor se setkal s Washingtonem, koho potká dál?

Meziválečné období

Poslední historické období, za nějž už by se sérii pravděpodobně nevyplatilo jít, je meziválečné období v 20. století. Bylo by přitom velmi zajímavé zasadit hru do Německa a pokusit se vystihnout, kde vlastně vězely důvody vzniku 2. světové války. Výsledkem by tak mohl být příběh s velmi mrazivou atmosférou, kde by se nenávist z hmotného nedostatku postupně díky propagandě měnila v nefalšovaný davový fanatismus. To, že asasíni toto období příliš nezvládli, navíc opět nahrává depresivnímu ladění příběhu, který se tolik vyvedl v AC3.

Máte další náměty, které by si podle vás zasloužili zasazení do AC univerza? Dejte nám vědět v komentářích.

Koupit PC kolekci AC 1+2 na xzone.cz
Koupit PS3 kolekci Assasins Creed Antology na xzone.cz

Článek Assassins Creed 5 – Kam se chceme podívat příště byl publikován 26. září 2013 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Jakub Žežule. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...