Assassin’s Creed 3 - Návrat asasínů

Tagy:  Assasin's Creed III. review, recenze, článek, zhodnocení, screenshoty, Asasíni potřetí, obrázky assasin's creed, video assasin's creed

Sponzorované odkazy:

Assassin’s Creed 3 - Návrat asasínů

Není tomu ani rok, co naše obrazovky zaplavil veleúspěšný titul Assassin’s Creed: Revelations a už jsou asasíni zase zpátky. Za vývojem opět stojí Ubisoft, který vydal verze pro PlayStation 3, Xbox 360, Wii U a samozřejmě Windows. Že se máme skutečně na co těšit, si podrobně ukážeme v následující recenzi.

Příběh

Po smrti Ezia bylo nad slunce jasné, že se zkrátka musí objevit nová postava. Tak se také stalo a my máme tu čest stát se talentovaným indiánem jménem Connor (nejedná se o jeho původní indiánské jméno), se kterým prožijeme mimo jiné i jeho dětství. Následovat samozřejmě bude trénink a pasování na pravého asasína. Zahrát si však můžeme také za jeho otce, který se svým synem má velice komplikovaný vztah.

Celý děj se odehrává v právě objevené Americe, kde se Angličané snaží získat plnou kontrolu nad všemi, včetně domorodých obyvatel. Co by bystrý asasín Connor se jim v tom samozřejmě budeme snažit zabránit. K tomu je potřeba zabít pěknou řádku důležitých templářů, kteří v pozadí tahají za nitky. Do střetu se však kupodivu dostaneme také se svým otcem. Zažijeme také historické momenty, jako třeba Bostonské pití čaje. Chybět také nebudou zlomy, které by vás ve snu nenapadly.

Souboje

Samozřejmostí je propracovaný soubojový systém, který ke štěstí všem skrývá i oblíbený protiútok. Těšit se tak můžeme na velkou škálu komb, které se liší dle námi používané zbraně. Pokud na nás zaútočí několik soupeřů zároveň, náš protiútok spustí nádhernou podívanou, ve které pobijeme všechny opovážlivce.

Jelikož mají vojáci pušky, je třeba se před jejich smrtícími výstřely chránit. Před výstřelem, na který jsme upozorněni asi dvě vteřiny předem, musíme popadnout blízkého soupeře a použít ho jako živý terč. Poté, co do něj vyprázdní spolubojovníci kulky, se na ně můžeme nekompromisně vrhnout. Nabíjení totiž trvá poměrně dlouhou dobu.

Vybavení jsme jak jinak, než skrytými čepelemi, asasínskou róbou a nově také sekyrou i lukem. Luk je přitom povedeným nástrojem pro tiché zabíjení na dálku. K dispozici nám však bude také pistole, která snadno zabije každého protivníka, ale dlouho se nabíjí a svou hlučností přiláká okolní stráže.

Možnosti

Třetí díl známé série nabízí hráči velkou spoustu možností, co dělat. Kromě hlavní příběhové linie a vedlejších úkolů máme na starosti sídlo neboli panství. Jeho prostřednictvím můžeme obchodovat, ale také vyrábět různé produkty. K tomu však potřebujeme materiál a ten musí sehnat šikovní řemeslníci. Je tedy třeba plnit speciální mise, za kterých ony pracanty získáme.

Jakožto pravý indián můžeme také sami lovit zvěř. Tím získáme kožešinu, drápy a potřebný další materiál. Kromě klasické zvěře se objeví také medvěd nebo puma. Chytat můžeme pomocí nastražené pasti, vlastníma rukama nebo libovolnou jinou zbraní. Čím šetrnější způsob lovení použijeme, tím bude výsledný materiál kvalitnější a tak se zdá být nejlepším řešením položit návnadu a na oběť skočit holýma rukama.

Novinkou ale je možnost plout vlastní lodí a svými kanóny potápět nepřátelské posádky. Do toho může začít foukat velmi silný boční vítr, což se zase řeší stažením plachet a ubráním rychlosti. Systém na moři je poměrně povedený a hráče zkrátka pobaví.

Chyby

Vzhledem k dlouhému příběhu, ohromným možnostem a krátké době vývoje narazíme na pěknou řádku chyb a bugů. Koně se například zasekávají v bedně se senem, důležité postavy, které máme sledovat, se zasekávají o ostatní občany a náš spojenec mluví s pohledem do zdi, místo na nás. Na takové chyby narazíme poměrně často, přesto však zásadním způsobem nekazí zážitek ze hry.

Hodnocení

Po vzoru předchozích dílů přichází Assassin’s Creed III s ohromujícím příběhem, výborným soubojovým systémem a spoustou možností. Škoda jen velkého počtu menších chybiček, které se objevují snad na každém rohu. Přesto má hra své nevyvratitelné kouzlo, pro které si ji stojí za to zahrát.

Hodnocení HerniMag.cz:  92 %

Výhody:

  • Hratelnost
  • Atmosféra
  • Souboje
  • Příběh

Nevýhody:

  • Chyby
  • Bugy

Koupit Assassin's Creed pro PC na xzone.cz
Koupit Assassin's Creed pro Xbox 360 na xzone.cz
Koupit Assassin's Creed pro PS3 na xzone.cz

Článek Assassin’s Creed 3 - Návrat asasínů byl publikován 13. prosince 2012 v 05.00 v rubrice Hry. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...